KENDİMİ EŞİME İHBAR ETTİRDİM

Samsun da uyuşturucu ticareti yaptığı iddiasıyla yargılanan genç, sentetik uyuşturucu kullandığını ve ölmekten korktuğu için kendisini eşine ihbar ettirdiğini söyledi\r\n

 KENDİMİ EŞİME İHBAR ETTİRDİM
Samsun da uyuşturucu ticareti yaptığı iddiasıyla 28 yaşındaki Emrah Y. ile birlikte tutuklu olarak yargılanan 26 yaşındaki Ahmet R.A. mahkeme heyetine uyuşturucu satmadığını söyleyip, Ben sentetik uyuşturucu içiyorum. Televizyonlarda ve gazetelerde bonzai içenlerin durumunu gördüm. Ölmekten korktuğum için kendimi eşime ihbar ettirdim. Bana bir şans daha verin dedi. Mahkeme heyeti iki sanığın da beraatine karar verdi.
İKİSİ DE TUTUKLANDI
İlkadım İlçesi nde 3 ay önce meydana gelen olayda, polisi arayan bir kişi, Ahmet R.A. nın evinde uyuşturucu madde olduğunu ihbar etti. İhbarın ardından eve giden polis, yaptığı aramada poşetler içinde 68 gram sentetik uyuşturucu ele geçirip şüpheliyi gözaltına alındı. Polise ifade veren Ahmet R.A. uyuşturucu ticareti yapmadığını ancak içici olduğunu söyleyip, bonzaiyi Emrah Y. den aldığını öne sürdü. Bunun üzerine Emrah Y. de gözaltına alındı. Polisteki işlemleri tamamlanarak adliyeye sevk edilen iki şüpheli uyuşturucu ticareti yaptıkları iddiasıyla tutuklandı.
BİR ŞANS DAHA VERİN
Samsun 1. Ağır Ceza Mahkemesi nde uyuşturucu ticareti yaptıkları iddiasıyla tutuklu olarak yargılanan iki sanık dün hakim karşısına çıktı. Mahkeme heyetine ifade veren Ahmet R.A., Ben uyuşturucu ticareti yapmıyorum. Ancak bonzai içiyorum. Ölmek istemediğim için, bu kötü alışkanlıktan kurtulmak için eşime kendimi polislere ihbar etmesini söyledim. Kapıma gelen polislere de uyuşturucuyu kendi ellerimle verdim. Gazete ve televizyonlarda bonzai içenlerin durumunu gördüm. Ölmekten korktum. Bana bir şans daha verin. Polislerin beni tedaviye götüreceğini zannederken cezaevine girdim. Evde bulunan bonzaiyi Emrah Y. den aldım. Suçsuzum dedi.
SUÇLAMALARI REDDETTİ
Emrah Y. ise sanığın yalan söylediğini belirterek, Benim uyuşturucuyla hiçbir alakam yok. Daha önce içerdim ancak bıraktım. Bu olaydan 1 yıl önce ortaklaşa bonzai aldık. Daha sonra aramızda kavga çıktı. Kendisiyle konuşmuyrum. Kesinlikle uyuşturucu vermedim. Beraatimi istiyorum diye konuştu. Tanık olarak ifade veren Ahmet R.A. nın eşi H.A. mahkeme heyetine eşinin uyuşturucuyu kimden aldığını bilmediğini, ölmesinden korktuğu için polise ihbar eden kişinin de kendisi olduğunu söyledi. 
İfadelerin ardından kararı açıklayan mahkeme heyeti, uyuşturucu ticareti yapmak suçundan yargılanan tutuklu sanıkların delil yetersizliğinden beraatlerine karar verdi.

DHA 


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da şok intihar! Cezaevinde mahkum kendini astı...

1 Samsun'da şok intihar! Cezaevinde mahkum kendini astı...

Sürpriz yapacak

2 Sürpriz yapacak

FETÖ Samsun'u 3 eyalete ayırmış

3 FETÖ Samsun'u 3 eyalete ayırmış

Samsun'da Cumhurbaşkanı'na hakaret

4 Samsun'da Cumhurbaşkanı'na hakaret

Samsun'da fuhuş çetesini yöneten imam 'yüzsüz' çıktı

5 Samsun'da fuhuş çetesini yöneten imam 'yüzsüz' çıktı

Samsun'da çakmak kavgasında kan aktı: 2 yaralı

6 Samsun'da çakmak kavgasında kan aktı: 2 yaralı

Karayılmaz'dan Passolig açıklaması

7 Karayılmaz'dan Passolig açıklaması

Samsun'da çatıdan düşen kadın ağır yaralandı

8 Samsun'da çatıdan düşen kadın ağır yaralandı

Ağır ceza geliyor

9 Ağır ceza geliyor

Samsun'da tüm ekipleri alarma geçiren ihbar

10 Samsun'da tüm ekipleri alarma geçiren ihbar