Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

BÜYÜK İHTİMALLE ÖN SEÇİM

CHP İl Başkanı Dinçer Soylu, Samsun da milletvekili adaylarının büyük bir ihtimalle ön seçimle belirleneceğini açıkladı\r\n

BÜYÜK İHTİMALLE ÖN SEÇİM
CHP Samsun İl Başkanı Dinçer Soylu, şuana kadar 20 ye yakın milletvekili aday adaylığı düşünen partili olduğunu ve büyük bir ihtimalle adayların ön seçimle belirleneceğini söyledi. Soylu, aday adaylarını genel merkez onayından sonra toplu halde tanıtacaklarını ve bunu yapacak tek mercinin il başkanlığı olduğunu kaydetti.
AYDINLIK GÜNLER GELECEK
CHP İl Başkanı Dinçer Soylu yazılı açıklama yaptı. 7 Haziran seçimlerinin aydınlık günlerin kapısını açacağını savunan Soylu, aday adaylığı süreciyle ilgili açıklamalarda bulundu. Soylu, Samsun da çok büyük ihtimalle adaylarımızı ön seçimle belirleyeceğiz. Şu an 20 ye yakın partili arkadaşlarımız aday adaylığını düşündüklerinden 17 ilçemize gidip üyelerimize kendilerini tanıtmak, seçilirlerse ne yapacaklarını anlatmaktadırlar. İlçe başkanlıkları, üyelerimize mesaj çekip ziyaret edecek aday adayları namzetlerini partiye çağırıp tanıtmak ve tanıtımını yapmak için ortam hazırlamaktadırlar dedi.
TEK MERCİİ İL BAŞKANLIĞI
Soylu açıklamasını şöyle sürdürdü: Genel Merkezimiz aday adaylığını düşünen arkadaşlar için bir müracaat başlangıç ve bitiş tarihini belirleyecek. Bu arkadaşlar il başkanlığımızdan alacağı müracaat dosyasındaki istenilen evrakları tamamlayacak ve teslim edecek. İl Başkanlığı dosyaları Genel Merkeze iletecek, bu dosyalar parti meclisinde incelenecek, aday adaylığı kabul olan arkadaşlarımızın listesi il başkanlığımıza gelecek. Biz de bu arkadaşları, basının, 17 İlçe başkanımızın ve üyelerimizin katılabileceği bir kapalı spor salonunda halkımıza ve kamuoyuna tanıtımını yapacağız. Aday adaylarını basına kamuoyuna ve üyelerine genel merkezin onayından sonra tanıtacak tek yetkili resmi mercii il başkanlığıdır. Aday adayları kendilerine verilen süre içinde katılımcılara anlatacaklardır. Daha sonra ön seçim için merkez ilçeler ve diğer 13 ilçede o sıfatla çalışma yapacak liste yarışına gireceklerdir.


EN ÇOK OKUNANLAR

Otopsi için morga kaldırılan ceset domuz leşi çıktı

1 Otopsi için morga kaldırılan ceset domuz leşi çıktı

Bursada iki araç çarpıştı 1 ölü 5 yaralı

2 Bursa'da iki araç çarpıştı: 1 ölü 5 yaralı

Tırın dorsesindeki tren rayı otomobili kağıt gibi kesti

3 Tır'ın dorsesindeki tren rayı otomobili kağıt gibi kesti

Başbakan Yıldırım, görevden ayrılacak HSYK üyelerini kabul etti

4 Başbakan Yıldırım, görevden ayrılacak HSYK üyelerini kabul etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Merkel ile görüştü

5 Cumhurbaşkanı Erdoğan, Merkel ile görüştü

FETÖcüleri taşıyan cezaevi aracı kaza yaptı

6 FETÖ'cüleri taşıyan cezaevi aracı kaza yaptı

Suriyeli ressamdan anlamlı tablo

7 Suriyeli ressamdan anlamlı tablo

Murgulda iş makinesi devrildi 1 ölü

8 Murgul'da iş makinesi devrildi: 1 ölü

Günü birlik tatil dönüşü kaza 2 ölü

9 Günü birlik tatil dönüşü kaza: 2 ölü

Eskişehirde tüp patlaması 2 yaralı

10 Eskişehir'de tüp patlaması: 2 yaralı