BÜYÜK İHTİMALLE ÖN SEÇİM

CHP İl Başkanı Dinçer Soylu, Samsun da milletvekili adaylarının büyük bir ihtimalle ön seçimle belirleneceğini açıkladı\r\n

BÜYÜK İHTİMALLE ÖN SEÇİM
CHP Samsun İl Başkanı Dinçer Soylu, şuana kadar 20 ye yakın milletvekili aday adaylığı düşünen partili olduğunu ve büyük bir ihtimalle adayların ön seçimle belirleneceğini söyledi. Soylu, aday adaylarını genel merkez onayından sonra toplu halde tanıtacaklarını ve bunu yapacak tek mercinin il başkanlığı olduğunu kaydetti.
AYDINLIK GÜNLER GELECEK
CHP İl Başkanı Dinçer Soylu yazılı açıklama yaptı. 7 Haziran seçimlerinin aydınlık günlerin kapısını açacağını savunan Soylu, aday adaylığı süreciyle ilgili açıklamalarda bulundu. Soylu, Samsun da çok büyük ihtimalle adaylarımızı ön seçimle belirleyeceğiz. Şu an 20 ye yakın partili arkadaşlarımız aday adaylığını düşündüklerinden 17 ilçemize gidip üyelerimize kendilerini tanıtmak, seçilirlerse ne yapacaklarını anlatmaktadırlar. İlçe başkanlıkları, üyelerimize mesaj çekip ziyaret edecek aday adayları namzetlerini partiye çağırıp tanıtmak ve tanıtımını yapmak için ortam hazırlamaktadırlar dedi.
TEK MERCİİ İL BAŞKANLIĞI
Soylu açıklamasını şöyle sürdürdü: Genel Merkezimiz aday adaylığını düşünen arkadaşlar için bir müracaat başlangıç ve bitiş tarihini belirleyecek. Bu arkadaşlar il başkanlığımızdan alacağı müracaat dosyasındaki istenilen evrakları tamamlayacak ve teslim edecek. İl Başkanlığı dosyaları Genel Merkeze iletecek, bu dosyalar parti meclisinde incelenecek, aday adaylığı kabul olan arkadaşlarımızın listesi il başkanlığımıza gelecek. Biz de bu arkadaşları, basının, 17 İlçe başkanımızın ve üyelerimizin katılabileceği bir kapalı spor salonunda halkımıza ve kamuoyuna tanıtımını yapacağız. Aday adaylarını basına kamuoyuna ve üyelerine genel merkezin onayından sonra tanıtacak tek yetkili resmi mercii il başkanlığıdır. Aday adayları kendilerine verilen süre içinde katılımcılara anlatacaklardır. Daha sonra ön seçim için merkez ilçeler ve diğer 13 ilçede o sıfatla çalışma yapacak liste yarışına gireceklerdir.


EN ÇOK OKUNANLAR

CHP standında şehit annesine saldırı iddiası

1 CHP standında şehit annesine saldırı iddiası

İngiltere'yi Kane sırtladı

2 İngiltere'yi Kane sırtladı

Erdoğan'dan 'Ronaldo mu Messi mi?' sorusuna cevap

3 Erdoğan'dan 'Ronaldo mu Messi mi?' sorusuna cevap

Bakan Kaya' Türkiye'nin önünde hain emelleri olan en büyük dersi 24 Haziranda si

4 Bakan Kaya' Türkiye'nin önünde hain emelleri olan en büyük dersi 24 Haziranda si

Alt geçide sıkışan tır çekici yardımıyla kurtarıldı

5 Alt geçide sıkışan tır çekici yardımıyla kurtarıldı

Söke'de yolcu otobüsü devrildi: 28 yaralı

6 Söke'de yolcu otobüsü devrildi: 28 yaralı

Soylu: 'Bizim evlatlar yılbaşından bugüne kadar 9 bin 500 uyuşturucu satıcısını

7 Soylu: 'Bizim evlatlar yılbaşından bugüne kadar 9 bin 500 uyuşturucu satıcısını

Son fotoğrafını kendi eliyle çeken 7 aylık hamile kadın kayalıklardan düşerek ha

8 Son fotoğrafını kendi eliyle çeken 7 aylık hamile kadın kayalıklardan düşerek ha

100 metrelik uçurumdan yuvarlanan kadının ayağı kırıldı

9 100 metrelik uçurumdan yuvarlanan kadının ayağı kırıldı

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak;

10 Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak;