BAŞKAN EŞİ KADINLARIN SESİ OLDU

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz’ın eşi Yeter Yılmaz tarafından Ordu AK Parti il ve ilçe kadın kolları teşkilatlarına, belediye başkanları eşi ve kadın muhtara yemek verildi. \r\n

BAŞKAN EŞİ KADINLARIN SESİ OLDU
Altınordu ilçesindeki bir otelde gerçekleştirilen birlik ve beraberlik yemeğinde çok sayıda davetli yer alırken, programa Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş ve AK Parti Kadın Kolları Başkanı Av. Rabia Gözpınar da katıldı.
Yeter Yılmaz yemekli toplantı öncesinde yaptığı konuşmada, “30 Mart Yerel Seçimlerinde ilimizde yakalanan 20 de 20 gibi tarihi başarının, sizler görünmeyen kahramanlarısınız. Köy köy, sokak sokak, kapı kapı dolaşıp, seçim kampanyasını yürüten il ve ilçelerimizin kadın kollarının vefakar, cefakar çalışmalarını unutmak mümkün değil” dedi.
Başkan Enver Yılmaz’ın eşi Yeter Yılmaz yaptığı konuşmada, son 12 yılda AK Parti’nin gerçekleştirdiği başarılarla Türkiye nin bugün geldiği noktada tüm dünyaya ‘bizde varız’ diyebildiğini belirtti.
Yeni bir Türkiye inşa etme yolunda riskler alınıp çok zorlu engellerin aşıldığını ve bugünkü noktaya gelindiği belirten Yeter Yılmaz, bütün bu başarılara kadınlarında büyük çaba ve emek verdiğine dikkat çekti. 2023 hedefine ilk yıllarda karış karış, ardından adım adım, şimdi ise koşa koşa gidildiğini ve bu süre içerisinde dünyanın 17 nci, Avrupa nın 6 ncı büyük ekonomisi haline gelindiğini ifade eden bayan Yılmaz,”Hedefimiz 2023 te dünyanın 5 güçlü ülkesinden biri olmak. Kadınlarımızın da bu süreçte yoğun emeği olduğunu çok iyi biliyoruz. Ve her birinize bu kutlu yürüyüşümüze destek verdiğiniz için sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.

“KADINA DEĞER VEREN SİYASET ANLAYIŞININ MİMARİ RECEP TAYYİP ERDOĞAN’DIR”
Ülke olarak daha önce, Cumhuriyet in getirdiği kazanımlar içerisinde kadınlardan hep övgüyle bahsedildiğini ancak kadına gerçekten değer veren bir siyaset anlayışını Recep Tayyip Erdoğan’ın siyasete girişiyle beraber algılamaya ve görmeye başladıklarını dile getiren Yılmaz, “Kadın Kolları çalışması AK Parti de çok farklı bir şekilde yerini buldu. Kadının siyasete girmesi ve siyasetin içinde yer alması konusu, Ak Parti döneminde zirve yaptı. Kadın kendisinin farkına vardı. Neler yapabileceğini gördü. Annelerimiz, kardeşlerimiz, kadınlarımız, AK Parti yle birlikte artık karar organlarının içinde ben de varım diyecek noktaya taşındı. Halkımız, Türkiye Büyük Millet Meclisi nde bugün, daha önce hiç olmadığı kadar kadın milletvekilleriyle temsil edilir oldu. Kadın Büyükşehir Belediye Başkanımız, milletvekillerimiz, kadın bakanlarımız var. Ve görüyoruz ki görev aldıkları her alanda büyük başarılara imza atıyorlar” diye konuştu.

“KADINLAR GÖRÜNMEYEN KAHRAMANLARDIR”
30 Mart 2014 yerel seçimlerinde Ordu’da 20’de 20 yaptıklarını ve bu başarıda kadınların ‘görünmeyen kahramanlar’ olduğunu vurgulayan Yeter Yılmaz, “Köy köy, sokak sokak, kapı kapı dolaşıp, seçim kampanyasını yürüten il ve ilçelerimizin kadın kollarının vefakar, cefakar çalışmalarını unutmak mümkün değil. Sizler bazen evde yavrularınızı, bazen ekmeğini kazandığı işlerinizi bırakarak bu kutsal dava için mücadele verdiniz. Allah rızası için verdiğiniz bu mücadele umarım ki Yaradan’ın katında da karşılığını bulacaktır. Emeğiniz ve bu emeğe gönül veren o kocaman yüreğiniz hep aynı aşk ve hizmet için çarpsın. Bu kutlu mücadelede hepimizin kalbi 12 yıldır olduğu gibi aynı heyecanla çarpsın. Hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Katıldığınız için sonsuz teşekkür ediyorum. Allah’a Emanet olun” şeklinde konuştu.
Bu konuşmanın ardından Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş da duygu ve düşüncelerini misafirlerle paylaştı. Son olarak ise Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz da birlik ve beraberlik mesajı veren bir konuşma yaptı.

BAŞKAN YILMAZ: “MİLLETİMİZE SADECE VE SADECE HİZMET BORCUMUZ VAR”
Başkan Enver Yılmaz konuşmasında kadınlara seslenerek, “Siyasette daha da aktif olun. Kadınlarımızın sayısı artsın” dedi.
Halka hizmet borcu olduğuna vurgu yapan Başkan Enver Yılmaz, bu dönemin kadınlarca en aktif olduğu dönem olduğuna dikkat çekti. Başkan Enver Yılmaz şunları söyledi: “Cumhurbaşkanımızın 1994 yılında belediye başkanlarıyla birlikte başlayan dönemdir. Bizim hiç kimseyle işimiz yok, bizim milletimize sadece ve sadece hizmet borcumuz var. Bu millete vebalimiz var, bunu yapacak olan kadro ve iradeyi 30 Martta milletimiz takdim etti. Bu takdir süreci içerisinde de inşallah bizler görev ve sorumluluk çerçevesinde en iyi şeyi yapacağımıza dair güvenimiz tamdır. Bize güvendiniz, kendinize de güvendiniz. Siyasette daha da aktif olun, kadınlarımızın sayısı artsın. Kadın kollarımızla ilerleme ve büyüyerek bir gelişim var. Bu il yönetimlerinde, kongrelerimizde güçlenerek gelelim. Gönülden sizlere teşekkür ediyorum. Engin beye, eşlerine, kadın kolu başkanımıza, tüm belediye başkanlarımızın eşlerine ve bugün katılım gösteren saygıdeğer misafirlerimize teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız, hoş geldiniz, sefalar getirdiniz.” 
Yemek programı, günün anısına toplu resim çekilmesinin ardında sona erdi.


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'da hareketli hafta

1 Samsunspor'da hareketli hafta

İstanbul'da bir Samsunspor zirvesi daha

2 İstanbul'da bir Samsunspor zirvesi daha

Çağrı gitmek istiyor

3 Çağrı gitmek istiyor

Altyapıda Gümüşdağ sesleri

4 Altyapıda Gümüşdağ sesleri

BAL'da yabancı şoku... Statü mü değişiyor?

5 BAL'da yabancı şoku... Statü mü değişiyor?

Başkan Genç'in acı günü

6 Başkan Genç'in acı günü

Oylar Uyanık'a!

7 Oylar Uyanık'a!

 Samsun'dan 2 kadın vekil

8 Samsun'dan 2 kadın vekil

Oy kullandığınız sandıktan hangi parti ne kadar oy aldı?

9 Oy kullandığınız sandıktan hangi parti ne kadar oy aldı?

Oy kullandı, kazada öldü

10 Oy kullandı, kazada öldü