Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

MEŞALELİ PROTESTO

TMMOB Samsun İl Koordinasyon Kurulu tarafından düzenlenen yürüyüşte, Torba Yasa tasarısı protesto edildi. Ellerinde dövizler ve meşalelerle yürüyen TMMOB üyeleri, tasarıya tepki gösterdi

MEŞALELİ PROTESTO
TMMOB Samsun İl Koordinasyon Kurulu, Torba Yasa tasarısını protesto amacıyla meşaleli yürüyüş düzenledi. Dün akşam Samsun Öğretmenevi önünde toplanan kalabalık grup, ellerinde dövizler ve meşalelerle buradan İstiklal Caddesi ndeki Akbank Şubesi önüne kadar yürüdü. Çalan tulum eşliğinde yürüyen grup, hükümet aleyhine sloganlar attı. 
Konuyla ilgili bir basın açıklaması yapan İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Adnan Korkmaz, TMMOB a bağlı 24 odanın yüzlerce biriminden temsilciler olarak 8 ayrı koldan başlattığımız Ankara yürüyüşümüzün üçüncü günüdeyiz. AK Parti iktidarı ülkeyi, olağan dışı yöntemlerle, kanun hükmünde kararnamelerle, Torba Yasalar ve rant tekeli oluşturma yönelimi içinde yönetiyor.  İmar Kanunu ile bazı kanunlarda değişiklik yapılmasına dair kanun tasarısı, biz mühendis, mimar ve şehir plancılarının birilği olan TMMOB un yasası ile imar, iskan kültür ve tabiat varlıkları ve çevre yasalarında değişiklik yapmayı amaçlayan  bir torba yasa tasarısıdır. Bu tasarı, bütün ülkeyi imara yani ranta açan önceki yasa ve mevzuat düzenlemelerinin devamı niteliğindedir. Bu nedenle 14 Şubat ta Ankara da tek vücut olarak AK Parti nin rant ve zorbalık düzenine  teslim olmayacağımızı göstereceğiz diye konuştu. 

Bayram OK


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunsporda herkesin yüzü gülecek

1 Samsunspor'da herkesin yüzü gülecek

Samsunun o ilçesi doğalgaza kavuşuyor

2 Samsun'un o ilçesi doğalgaza kavuşuyor

Bahçeliye Samsundan anlamlı hediye

3 Bahçeli'ye Samsun'dan anlamlı hediye

Samsunda o ilçeye fındık entegre tesisi

4 Samsun'da o ilçeye fındık entegre tesisi

Samsunda şehitliğe saldırı

5 Samsun'da şehitliğe saldırı!

Samsunspor Futbol Şehitleri Anıtını kimin yapacağı önemli değil

6 Samsunspor Futbol Şehitleri Anıtı'nı kimin yapacağı önemli değil

YANLIŞLIKLAR

7 YANLIŞLIKLAR...

 Samsundaki Marksist Leninist operasyonunda flaş gelişme

8 Samsun'daki Marksist Leninist operasyonunda flaş gelişme!

Samsun Limanının tarihi yazılacak

9 Samsun Limanı'nın tarihi yazılacak

Samsunsporda galibiyet planları

10 Samsunspor'da galibiyet planları