MEŞALELİ PROTESTO

TMMOB Samsun İl Koordinasyon Kurulu tarafından düzenlenen yürüyüşte, Torba Yasa tasarısı protesto edildi. Ellerinde dövizler ve meşalelerle yürüyen TMMOB üyeleri, tasarıya tepki gösterdi

MEŞALELİ PROTESTO
TMMOB Samsun İl Koordinasyon Kurulu, Torba Yasa tasarısını protesto amacıyla meşaleli yürüyüş düzenledi. Dün akşam Samsun Öğretmenevi önünde toplanan kalabalık grup, ellerinde dövizler ve meşalelerle buradan İstiklal Caddesi ndeki Akbank Şubesi önüne kadar yürüdü. Çalan tulum eşliğinde yürüyen grup, hükümet aleyhine sloganlar attı. 
Konuyla ilgili bir basın açıklaması yapan İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Adnan Korkmaz, TMMOB a bağlı 24 odanın yüzlerce biriminden temsilciler olarak 8 ayrı koldan başlattığımız Ankara yürüyüşümüzün üçüncü günüdeyiz. AK Parti iktidarı ülkeyi, olağan dışı yöntemlerle, kanun hükmünde kararnamelerle, Torba Yasalar ve rant tekeli oluşturma yönelimi içinde yönetiyor.  İmar Kanunu ile bazı kanunlarda değişiklik yapılmasına dair kanun tasarısı, biz mühendis, mimar ve şehir plancılarının birilği olan TMMOB un yasası ile imar, iskan kültür ve tabiat varlıkları ve çevre yasalarında değişiklik yapmayı amaçlayan  bir torba yasa tasarısıdır. Bu tasarı, bütün ülkeyi imara yani ranta açan önceki yasa ve mevzuat düzenlemelerinin devamı niteliğindedir. Bu nedenle 14 Şubat ta Ankara da tek vücut olarak AK Parti nin rant ve zorbalık düzenine  teslim olmayacağımızı göstereceğiz diye konuştu. 

Bayram OK


EN ÇOK OKUNANLAR

Kadirlide silahlı saldırı 1 ölü, 1 yaralı

1 Kadirli'de silahlı saldırı: 1 ölü, 1 yaralı

Lokantada tüp patladı 3 yaralı

2 Lokantada tüp patladı: 3 yaralı

Sakaryada dev uyuşturucu operasyonu

3 Sakarya'da dev uyuşturucu operasyonu

Katar Emiri Thani mahkeme kararıyla otelini tahliye ettirdi

4 Katar Emiri Thani mahkeme kararıyla otelini tahliye ettirdi

Turgutluda iki köy boşaltıldı

5 Turgutlu'da iki köy boşaltıldı

Sürüye çarpan hafif ticari araç 40 koyunu telef etti

6 Sürüye çarpan hafif ticari araç 40 koyunu telef etti