Aşk terörü yendi

Hakkari de 1995 yılında bölücü terör örgütü PKK ile girilen çatışmada kafasından vurularak tekerlekli sandalyeye mahkum olan gazi Sebahattin Aslan ın eşi Tülin Aslan, Eşim vurulduğunda nişanlıydık bana ne olacağı belli değil, sakat kalacak onu bırak de

Aşk terörü yendi
Hakkari Dağ Komando Taburu nda uzman çavuş olarak görev yapan Sebahattin Aslan (45) 26 Temmuz 1995 te ihbar üzerine Hakkari nin Karadağlar mevkisine gittikleri sırada PKK ile girilen çatışmada başına isabet eden mermiyle ağır yaralandı. Mahalleden aşkı olan Tülin Aslan (44) ile nişanlı olan ve evlilik hazırlığı yapan Aslan yaralandığı yerden helikopter ile alınarak hastaneye kaldırıldı. Önce Diyarbakır Asker Hastanesi ne getirilen Aslan buradan da Ankara GATA ya sevk edilerek tedavi altına alındı.
GÖZLERİYLE ANLAŞTILAR 
Operasyonun ertesi günü izne ayrılarak memleketi Adana da düğün yapacak olan Aslan kafasına isabet eden mermi nedeniyle hayatta kalma mücadelesi veriyordu. Nişanlısının ağır yaralandığını duyan Tülin Aslan da hastaneye koştu. O günden sonra Aslan nişanlısının başını biran olsun bırakmayarak ona hep destek oldu. Sebahattin Aslan 2 ay boyunca kendine gelemedi. Hareket edemeyen ve konuşamayan Aslan göz işaretleriyle nişanlısıyla anlaşıyordu. Doktor hastaneden bir gün bile ayrılmayan Tülin Aslan a yoğun bakımda yatan nişanlısını görmek için izin veriyordu. Aslan bir gün de 5 kez aşk dolu mesajlar aldığı eşine aşkıyla hayat veriyordu. Aslan ın sevgisi gaziyi 2 ayda ayağa kaldırdı. Aslan 2 aydan sonra konuşmaya başladı servise alındı. 4 ay sonra ise Aslan nişanlısının yardımıyla ayağa kalktı ancak sağ tarafı felç olduğu için tekerlekli sandalyeye mahkum oldu. 
DÜĞÜNÜNDE OYNAYAMADI 
Tülin Aslan eşini o kadar çok seviyordu ki etrafında akrabaları ve komşuları onu ne yapacaksın ne olacağı belli değil, sakat kalacak demesine rağmen 26 Kasım 1995 tarihinde düğün yapma kararı aldı. Sebahattin Aslan hastaneden çıkıp düğün salonuna gitti. Ayakta güçlükle duran Aslan düğününde hiç oynayamadı. Eşinin ve akrabalarının yardımıyla 1 kez 3-5 dakika eşiyle dans etti. Aslan eşini o kadar seviyordu ki düğününde terörün kocasını sakat bırakmasına aldırmayıp 20 yılda 3 çocuk sahibi oldu. 20 yılda 12 kez ameliyat geçiren eşinin az da olsa kendi başına koltuk değneğiyle yürümesini sağladı. 
EŞİ 20 YILDIR SAĞ YANI OLDU 
Gazi Aslan, pek çok arkadaşının nikahlı eşinin, nişanlısının, çocuklu gazi arkadaşının gazi olduktan sonra eşleri tarafından terk edildiğini belirterek, Ama benim eşim o zaman nişanlımdı. Bana nişanlıyken GATA da dahi baktı. Benimle ilgilendi bu bana moral oldu. Onun moraliyle daha çabuk iyileştim, Aşk yeri geldiğinde çoğu şeyi yeniyor. Benim için her gün sevgililer günü, ben eşime her zaman değer vermeye, baş tacı yapmaya çalışıyorum. Çünkü 3 çocuğumun annesi. 20 yılımız bitti nerdeyse 21 yıla girdik. Şimdiye kadar hiç problemimiz olmadı birbirimizin kalbini hiç kırmadık dedi. 
Gazi Aslan, hastanede yatarken eşinin yoğun bakımda yanına geldiğini anımsatarak şöyle devam etti:
Ben hastanede yatarken eşim yeşil elbiseleri giyip geldi. Ben kıpırdayamıyorum, konuşamıyorum yanıma geldi. Sadece gözümle ya da elimi sıkarak tepki veriyorum. O an güllerim yarıldı kalkıp koşasım geldi. 20 yıldır eşim hem sağ kolum hem bastonum oldu. Benim sağ kolum felç sol taraf sağlam benim sağ kolum oldu.  
GAZİ EŞLERİ İSİMSİZ KAHRAMAN 
Eşinden kulların ayıramayacağını sadece Allah ın ayırabileceğini anlatan Gazi Aslan, Ben her zaman söylüyorum gazi arkadaşlarımızın isimsiz kahramanları gazi eşleridir. Bize moral motivasyon olarak en büyük desteği eşlerimiz vermektedir. Bana da en büyük desteği 20 yıldır eşim veriyor. Bu nedenle benim isimsiz kahramanım eşim diye konuştu. 
Gazi Aslan vurulduktan 5 ay sonra düğün yaptıklarının altını çizerek şöyle devam etti:
Ben vurulduğum günün ertesi günü izine ayrılıp memleketime gelerek düğün yapacaktım. Ama kader böyleymiş vatan uğruna vurularak gazi oldum. Gazi olmakla gurur duyuyorum. Vurulduktan sonra benim hayatta kalmam da mucize oldu. Mermiyi kafadan aldığım için yaşamam zorken 4 ayda ayağa kalkıp düğün yaptım. Eşimin bana verdiği sevgiyle ayağa kalktım. Belki koşamadım ama güçte olsa ayakta durabildim. Düğünümü yaptım ancak hiç oynayamadım. Düğünde sadece bir 5 dakika eşimin desteğiyle dans ettim. Ondan sonra oturdum 3 saat boyunca düğünde ayağa kalkmadım. Düğününde oynayamayan tek insan benimdir belki de.  
SEVEN İNSAN KATLANIR  
Tülin Aslan ise eşi vurulduktan sonra hiçbir zaman ayrılmayı düşünmediğini ifade ederek, Ben hiçbir zaman öyle kalacak diye aklımın ucundan geçirmedim. Eşimi sevdiğim için. Bizim evliliğimiz görücü usulü oldu ama eşimi çok sevdim onu hiç bırakmadım bundan sonrada bırakmam. Hep mektupla haberleşirdik hatta eniştem kızardı bir günde ne kadar çok mektup geliyor ben sizin mektubunuzu taşımaktan usandım derdi. Ben eşimi çok sevdiğim için hiçbir zaman ayrılmayı aklımın ucundan geçirmedim. Bana kızım gençsin güzelsin, o kalkacak mı yürüyebilecek mi belli değil bırak dediler ama ben aklımın ucundan bile geçirmedim. Eşimi sevdiğim için onun her zaman destekçisiyim. Seven insan her şeye katlanır, sevmek lazım dedi.


EN ÇOK OKUNANLAR

Sulama kanalına düşen çocuk boğuldu

1 Sulama kanalına düşen çocuk boğuldu

Marsilya, tura göz kırptı

2 Marsilya, tura göz kırptı

Ankara'da genç emlakçının sır ölümü

3 Ankara'da genç emlakçının sır ölümü

Arsenal, 10 kişi kalan Atletico Madrid'e diş geçiremedi

4 Arsenal, 10 kişi kalan Atletico Madrid'e diş geçiremedi

Bar sahibinin katili yanında çalışan kişi çıktı

5 Bar sahibinin katili yanında çalışan kişi çıktı

Başkan Memiş: 'Üniversitelerin Sağlık Bakanlığında ki gibi sağlık çalışanlarına

6 Başkan Memiş: 'Üniversitelerin Sağlık Bakanlığında ki gibi sağlık çalışanlarına

İki küçük çobanın cesetleri su kuyusunda bulundu

7 İki küçük çobanın cesetleri su kuyusunda bulundu

Toplantı salonuna kurulan dev LED ekranlar böyle devrildi

8 Toplantı salonuna kurulan dev LED ekranlar böyle devrildi

Otomobille traktör çarpıştı: 3 yaralı

9 Otomobille traktör çarpıştı: 3 yaralı

Samsun Canik'te 'müzik dolu' günler

10 Samsun Canik'te 'müzik dolu' günler