SHERATON A GÖRKEMLİ AÇILIŞ

Samsunlu Tanrıverdi ailesinin yatırımı olan Sheraton Samsun Hotel, düzenlenen görkemli bir törenle hizmete açıldı

SHERATON A GÖRKEMLİ AÇILIŞ
Starwood Hotels  ve Resorts Worldwide, Karadeniz Bölgesi ne Sheraton Samsun Hoteli ile merhaba dedi.  
Samsunlu Tanrıverdi Holding yatırımı olan Sheraton Samsun Hotel, düzenlenen törenle kapılarını müşterine açtı.   Açılış öncesi Büyükşehir Belediyesi Halk Oyunları ekibi Çarşamba yöresine ait halk oyunları gösterisi yaptı. Açılış sonrası otelin lobisinde koro ve akapella müzik üzerine Samsun da kurulan Vocavoice grubu gösteri sundu. Gösterinin  ardından davetliler otelin Yeşilırmak Balo Salonu na geçerek kokteyle katıldı. 
YILMAZ İSTEDİ
Kokteylde konuşan Çarşambalı Tanrıverdi Holding Yönetim Kurulu Başkanı Recep Tanrıverdi, Samsun da  
doğup büyüdük. İstanbul da çok eserler yaptık. Samsun da da 6 okul yaptık. Samsun a otel yapma gibi bir  
niyetimiz yoktu. Buraya gidip geldiğimizde Yusuf Ziya kardeşim bizi bıktırdı, bezdirdi. Samsun da kalmaya  
yatmaya yer yok dedi. Buradan büyük bir beklentimiz olduğunu için gelmedik. Yusuf Ziya Yılmaz kardeşimize söz  verdik ve bunu gerçekleştirdik. Bafra, Çarşamba hepsi bizim memleketimiz. Ben gurur duyuyorum  
memleketimden dedi.
MUTLU SONDAYIZ
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ise, Güzel bir günü yaşıyoruz. Bu tesisin konuşulduğu günler ve aşamaları basit değil. Zaman zaman güçlük çektik, üzüldük, belli etmedik, içimize attık. Allah her türlü mücadeleyi ve uğraşı verene, hayırlara vesile verecek ise Rabbim ona ulaştırıyor. Bugün de bu mutlu sondayız diye konuştu.
ESER KAZANDI
Türkiye de modern anlamda otelciliğin 1950 li yıllarda başladığını belirten Samsun Valisi İbrahim Şahin, “Bu otelin  yapılmasıyla ilgili çaba takdire şayandır. Bu oteli eleştiren dostlarıma da öneriyorum. Bu otele gelsinler, en üst kattaki roof bölümünde yemeklerini yesinler, akşamın serinliğinde Samsun u seyretsinler. Elbette eleştirilecek şeyler olabilir. Emin olun hiçbir şey yapmazsanız, eleştirmezsiniz. Onun için Başkan Yılmaz, Tanrıverdi grubu üzülmesin. Ufak tefek şeyler yazıldı. Onları da demokratik hoşgörü içersinde değerlendirmek lazım. Ama emin olun Samsun bir eser kazandı şeklinde konuştu.
221 ODALI
Açılış töreni kokteylin ardından sona erdi. 150 milyon dolara mal olan 25 katlı Sheraton Samsun Hoteli nde, 22 si suit, 221 oda bulunuyor. Açılışına, Tanrıverdi ailesinin yanı sıra, AK Parti Samsun Milletvekili Mustafa Demir,  İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, Yeşilyurt Grup Onursal Başkanı Cemal Yeşilyurt,  Borsan Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Şenocak, Starwood Hotels  ve Resorts Türkiye Bölge Müdürü Sabine Dorn Ağlagül, çok sayıda kumu kurum ve kuruluş temsilcisi ve işadamları katıldı.

Bayram OK


EN ÇOK OKUNANLAR

Kaldırım aday adayı

1 Kaldırım aday adayı

Samsun Cumhurbaşkanı'na hazır

2 Samsun Cumhurbaşkanı'na hazır

Samsun'a gelecek yolcuların iptal isyanı

3 Samsun'a gelecek yolcuların iptal isyanı

Samsunspor'da ikisi de olmayacak

4 Samsunspor'da ikisi de olmayacak

Meşaleni al formanı giy sende bu yürüyüşe katıl

5 Meşaleni al formanı giy sende bu yürüyüşe katıl

Samsun'da 'uçan imam' hapiste

6 Samsun'da 'uçan imam' hapiste

Samsun'da Jandarma'dan yeni uygulama

7 Samsun'da Jandarma'dan yeni uygulama

Yaşam savaşını kaybetti

8 Yaşam savaşını kaybetti

Samsun'a yeni üniversite kuruluyor

9 Samsun'a yeni üniversite kuruluyor

Cemal Safi'ye son görev

10 Cemal Safi'ye son görev