Dünyaca ünlü yıldız Hugh Jackman, Osmanlı torunuyum, Türk üm

Dünyaca ünlü yıldız Hugh Jackman, Osmanlı torunu olduğunu ve kendisini Türk hissettiğini söyledi.

Dünyaca ünlü yıldız Hugh Jackman,  Osmanlı torunuyum, Türk üm
X- Men filmleriyle tanınan Hollywood un dünyaca ünlü yıldızı Hugh Jackman, Hürriyet ten Savaş Özbey e verdiği röportajda kendisiyle ilgili çok önemli açıklamalarda bulundu. Dedesinin göç ettiği toprakların Yunanistan değil Osmanlı toprağı olduğunu söyleyen meşhur aktirist Ben Osmanlı torunuyum ve kendimi Türk hissediyorum dedi.Aynı zamanda Mart’ta İstanbul’a gelecek olan Hugh Jackman, hayranlarına  şovuyla ilgili bilgiler verdi.
Bu yıl Çanakkale Savaşı’nın 100’üncü yılı. Bir Avustralyalı olarak bu savaş size ne ifade ediyor?
- Bak bu çok ilginç çünkü o savaş Avustralya için bir dönüm noktası. İngiltere’nin kolonisi olmaktan bir çeşit büyümeye, olgunlaşmaya, ülke olmaya geçişimizi ifade ediyor. İngiltere’ye karşı bir hırs... Bu savaşın saçmalığı, her iki taraftan da onca insanın ölmüş olması... Bir de ne için? Hangi amaç için? ‘İngiltere Ana’mızı körü körüne her şeyde takip etmememiz gerektiğini anladığımız bir trajedi. O savaş bize kendi kararlarımızı kendimiz almamız gerektiğini öğretti.
O zaman ANZAK günlerinden birinde gelseniz ya Çanakkale’ye...
- Avusturalya’da anma etkinliklerine çok katıldım. Ama Türkiye’dekine gelmek de başka bir heyecan olurdu. Çünkü Avustralya’da doğmuş büyümüş biri için, Çanakkale’de Türklerle yaşananlar, aslında kim olduğumuzun, bizi biz yapan şeylerin en önemli parçası. O yüzden gelmek isterim. Sanırım 100. yıl olduğu için bu kez her zamankinden kalabalık olacak.
Büyük babanız Yunanistan dan göç etmiş doğru mu?
- Her yerde öyle yazıyor ama değil. İstersen gel şuna ‘Osmanlı’ diyelim. Çünkü babamla dayım, dedemin göç ettiği o yere gittiler. Anlattıklarına göre bugün Yunanistan’da bulunan o bölge, o zaman Osmanlı İmparatorluğu’na aitti. Yani Osmanlı bir büyük dededen geliyorum. Sakın Türkiye’ye geleceğim diye bunu söylediğimi düşünmeyin ama ben Türk’üm. Evet evet, sanırım Türk olduğumu söyleyebilirim.
İstanbul’da bize oynayacağınızı, şarkı söyleyeceğinizi, şakalar/komiklikler yapacağınızı biliyoruz. Bunlar dışında bir fikir versenize, tam olarak ne seyredeceğiz?
- Türkiye için hazırladığım gösteri aslında çok kişisel bir şey. İçinde hayatımda önemi olan, büyümemde, kariyerimde etkisi olan sevdiğim şarkılar, videolar, hayatımdan hikâyeler, daha önceki şovlarımdan parçalar var. Hepsi tamamen kişisel şeyler. Bunları Amerika dışında bir yerde birileriyle paylaşacağım için çok heyecanlıyım.
Ne yani ilk kez İstanbul’da mı yapacaksınız bu şovu?
- Daha önce bir kez Kanada’da benzer bir şey yapmıştım. İçinde dans var, şarkı var, benim için önemli ama komik hikâyeler var.  


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor yeni stadında ilk maçına çıkıyor

1 Samsunspor yeni stadında ilk maçına çıkıyor!

TSHİBUMBU BOMBASI

2 TSHİBUMBU BOMBASI

Samsunda silahlı saldırı

3 Samsun'da silahlı saldırı!

Tüm locaları satabiliriz

4 Tüm locaları satabiliriz

Samsunda korkunç kaza

5 Samsun'da korkunç kaza

Tesislerde mini zirve

6 Tesislerde mini zirve

Giresun maçı eski statta

7 Giresun maçı eski statta

Kaderi Özalana bağlı

8 Kaderi Özalan'a bağlı

Chibuike heyecanlı

9 Chibuike heyecanlı

Türk hakemden hayati müdahale

10 Türk hakemden hayati müdahale