İDAM GERİ GELSİN

Alperen Ocakları Vakfı İl Başkanı Ömer Akkoyun, Mersin’in Tarsus İlçesi’nde öldürüldükten sonra cesedi yakılan Özgecan Aslan’ın katilleri için idam cezasının geri getirilmesini istedi\r\n

İDAM GERİ GELSİN
Mersin’in Tarsus İlçesi’nde Çağ Üniversitesi Psikoloji Bölümü öğrencisi 20 yaşındaki Özgecan Aslan’a tecavüz  etmek isteyen minibüs sürücüsüne direnmesi sonucu bıçaklanarak öldürülmesi, ardından da cesedinin yakılmasına tepkiler çığ gibi. İnsanlık dışı olaya bir tepki de Alperen Ocakları Vakfı Samsun İl başkanı Ömer Akkoyun dan geldi. Akkoyun, Bu olayı gerçekleştiren şahıslarında değil insan kalp taşıyan bir canlı dahi olabileceğine inanmıyoruz dedi.
İBRETİ ALEM DERS ALSIN
Akkoyunlu bu tip olaylarla ilgili idam cezasının geri getirilmesini isteyerek Çok değil bundan 5 sene önce 17 yaşındaki Serap Eser isimli bir kardeşimiz bindiği otobüse molotof kokteyli atılması sonucu hayatını kaybetmişti. O günden bugüne tam 5 yıl geçmesine rağmen kadınlara yönelik şiddet devam etmekte ve sırf 2014 yılında 200’ün üzerinde kadının farklı sebeplerle hayatını kaybettiği görülmektedir. Özellikle kadın tecavüzleri de çokça rastlanan vakalar olarak karşımıza çıkmakta ve alınan önlemlerin yetersizliği gözlerden kaçmamaktadır.  Hepimizin yakından bildiği gibi Türkiyemiz de idam cezası Avrupa Birliği Muktesebatı gereği kademeli olarak kaldırılmış ve uygulanmamaktadır. İdamın kaldırılması başta terör ve cinayetler olmak üzere suç sayısında artışa neden olmuş ve görülen o ki olmaya da devam edecektir. Buradan yetkililere sesleniyorum. Bırakın Avrupa Birliği ne der, bırakın ABD ne der, bırakın Dünya ne der, biz işimize bakalım, devlete kurşun sıkan, askeri polisi şehit eden teröristler ve küçük büyük demeden kızlarımızı kaçırıp tecavüz edenler için uygulayalım. Geri getirelim idamı, hak edene hak ettiği muameleyi uygulayalım. İbreti alemin ders alması için idam geri gelsin.


EN ÇOK OKUNANLAR

Başkan Yusuf Ziya Yılmaz istifa ediyor

1 Başkan Yusuf Ziya Yılmaz istifa ediyor

Yusuf Ziya Yılmaz, resmen istifa etti

2 Yusuf Ziya Yılmaz, resmen istifa etti

Yeni başkan kim olacak? İşte kulislerde konuşulan isim...

3 Yeni başkan kim olacak? İşte kulislerde konuşulan isim...

Giresunspor Başkanı Bozbağ: 'Bizi ilgilendirmez'

4 Giresunspor Başkanı Bozbağ: 'Bizi ilgilendirmez'

Samsunspor daha avantajlı

5 Samsunspor daha avantajlı

 Kaldırım, resmen aday adayı

6 Kaldırım, resmen aday adayı

Yusuf Ziya Yılmaz, resmen istifa etti

7 Yusuf Ziya Yılmaz, resmen istifa etti

Samsunspor'a FİFA Kokartlı hakem

8 Samsunspor'a FİFA Kokartlı hakem

Samsun'da siyasi hareketlilik! İşte istifa etmesi beklenen isimler

9 Samsun'da siyasi hareketlilik! İşte istifa etmesi beklenen isimler

Yusuf Ziya Yılmaz: 'Refah için çırpındım'

10 Yusuf Ziya Yılmaz: 'Refah için çırpındım'