VALİ BALKANLIOĞLU, SANAT EVİNİ ZİYARET ETTİ

Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, geleneksel el sanatları ustası Cihan Ataş ın Sanat Evi atölyesini ziyaret etti. \r\n

VALİ BALKANLIOĞLU, SANAT EVİNİ ZİYARET ETTİ
Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Akyazı Mahallesi nde 25 yıldır geleneksel el sanatlarıyla uğraşan Cihan Ataş ı atölyesinde ziyaret etti. Vali İrfan Balkanlıoğlu nun ziyaretinde Ordu İl Kültür ve Turizm İl Müdürü Uğur Toparlak ve Ordu İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Türkkan yer aldı. Yapılan çalışmaların çok güzel olduğunu belirten Vali Balkanlıoğlu, el sanatları ustası Cihan Ataş tan ürünlerin yapım aşamasında atölye den pazarlamaya kadar olan süreçte yaşananlar hakkında bilgiler aldı.

ORDU ÇOK GÜZEL BİR İL
Ordu nun çok güzel bir il olduğunu ve yapılan bu ürünlerinde Ordu tanıtımına katkı sağladığını aktaran Balkanlıoğlu, Ordu kendine özgü mimarisi ile yüzyıllardır gelen ve pratik hayatta kullanılan özgün araçları ile farklı bir il. İlçe ve köy gezilerimizde çok değerli eserlerle karşılaşıyoruz. Bunların başında serenderler ve hiç çivi kullanılmadan yapılan camiler geliyor. Cihan Ataş kardeşimizde bu eserleri günlük kullanımda olmak üzere minyatür şekilde yaparak unutulmaya yüz tutmuş bu eserleri yaşatmaya çalışıyor. Yapılan ürünler çok güzel, Ordu nun tanıtımı içinde çok güzel bir icraat. Ordu ya gelenler cennet gibi bu ile gelenler geriye gittiğinde Ordu ya özgü bu ürünleri göstermesi bizim için Ordu için çok önemlidir. Bu arkadaşımıza destek olmak için elimizden geleni yapacağız dedi.
Ziyaretlerinden dolayı Vali İrfan Balkanlıoğlu na teşekkür eden el sanatları ustası Cihan Ataş, ilerleyen dönemlerde daha koşullarda mesleğini sürdürmek istediğini ifade etti.


EN ÇOK OKUNANLAR

3 kafadarın intihar şovu alış veriş merkezini savaş alanına çevirdi

1 3 kafadarın intihar şovu alış veriş merkezini savaş alanına çevirdi

Adana'da 'Huzur' uygulamasında Roma dönemine ait 141 parça tarihi eser yakalandı

2 Adana'da 'Huzur' uygulamasında Roma dönemine ait 141 parça tarihi eser yakalandı

Kazada yaralanan kadın 8 gün sonra hayatını kaybetti

3 Kazada yaralanan kadın 8 gün sonra hayatını kaybetti

Ukrayna'da araç kalabalığa daldı: 6 ölü

4 Ukrayna'da araç kalabalığa daldı: 6 ölü

Tır yol kenarında arıza yapan kamyonete çarptı: 2 kişi hayatını kaybetti

5 Tır yol kenarında arıza yapan kamyonete çarptı: 2 kişi hayatını kaybetti