REFAKATÇİ KONAĞI PROJESİ HAYATA GEÇİYOR

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, 100 yatak kapasiteli Refakatçi Konağı’nın Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin karşısındaki alana yapılacağını söyledi. \r\n

 REFAKATÇİ KONAĞI PROJESİ HAYATA GEÇİYOR
Hasta ve yakınlarının misafir edilebilmeleri için Samsun’da ihtiyaç haline gelen Refakatçi Konağı projesi İlkadım Belediyesi ve Atakum Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi ile birlikte hayat bulacak. Seçim vaatleri arasında bulunan Refakatçi Konağı projesiyle ilgili Atakum Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi’nde Başkan Metin Sinecek ile bir araya gelen İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin karşında 5 katlı 50 oda 100 yataktan oluşacak Refakatçi Konağı’nın çevre il ve ilçelerden gelen hasta yakınları için duyulan büyük bir ihtiyacı karşılayacağını kaydetti.
BELEDİYE-ESNAF İŞBİRLİĞİ
İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok’un esnaf ve sanatkarlar için her zaman öncü adımı attığını belirten Atakum Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Metin Sinecek, “Esnafa ve sanatkara verdiği değeri bildiğimiz için, kendisi de esnaftan geldiği için İlkadım Belediye Başkanımız Erdoğan Tok’a minnettarız. Çünkü hep esnafın içinde oluşu, esnafın yağmurunu çamurunu sıkıntılarını göğüsleyip gerekli yerde gerekenleri yapabilmek için bizler için hep ilk adımı attı. Bugün hayırlı bir iş için burada toplandık, bir araya geldik. Hastanelere gelen Esnaf ve sanatkarımız, ilçelerimizden gelen arkadaşlarımız kardeşlerimiz hasta yakınlarının kalabileceği misafirhane yapmak için projeyi çizdik. Başkanımız da vesile oldu. Bu konuda kendisine çok teşekkür ediyoruz. Bu projenin ilk adımını başkanımız attı, Allah razı olsun. İlkadım ilçemize şimdiden hayırlı uğurlu olsun” dedi.
“ONUR VE GURUR VERİYOR”
Refakatçi Konağı gibi önemli bir projenin İlkadım’da hayata geçirilmesinden son derece onur ve gurur duyduğunu belirten İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “Seçim öncesinde ki beyanımızda hasta yakınları, yani Refakatçi Konağı projemiz vardı. Refakatçilerin kalabileceği bir misafirhane yapacaktık. Bu noktada Atakum Esnaf Kefalet Oda Başkanımız Metin Sinecek kardeşim ile görüşlerimizde, böyle bir projelerinin olduğunu, bu projenin İlkadım ilçesinde hayat bulmasını bizimle paylaştı. Bizler de yapabileceğimiz her türlü alt yapı çalışmalarında desteği verebileceğimizi ifade ettik. Aslında bizim yapabileceğimiz bu projeyi Metin Başkanımızın bizimle beraber gerçekleştirme durumu oldu. Bundan dolayı da çok mutluyuz ve onur duyuyoruz. Çok önemli bir yerde. Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin karşısında 50 odalı 100 yataklı bir misafirhaneyi önümüzdeki günlerde ilçemize kazandıracağız. İlkadım Belediyesi olarak bizlerde ellimizden gelen tüm desteği yapacağız. Atakum Esnaf ve Sanatkar Kefalet Kooperatifi, esnafa çok yakın bir şekilde çalışmalarını yürütüyor, belediye olarak her zaman yanında olduğumuzu ifade etmek istiyorum diye konuştu.
Toplantı sonrası Atakum Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Metin Sinecek, destek ve hizmetlerinden dolayı İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok’a ‘Esmaül Hüsna’ bulunan tablo hediye etti.

İHA


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da tüfekle intihar!

1 Samsun'da tüfekle intihar!

Havza'da 'organize' işler

2 Havza'da 'organize' işler

Devlet Bahçeli himayesinde Samsun'da dev kongre!

3 Devlet Bahçeli himayesinde Samsun'da dev kongre!

Samsun'da yaya geçidi denemesi

4 Samsun'da yaya geçidi denemesi

Samsunspor'da 8 kişilik dev ekip

5 Samsunspor'da 8 kişilik dev ekip

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Samsun programı belli oldu

6 Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Samsun programı belli oldu

Samsun'da suç makinesi yakalandı

7 Samsun'da suç makinesi yakalandı

KADEF Başkanı Op. Dr. Yılmaz Karagöz: CHP'liler beni tebrik etti

8 KADEF Başkanı Op. Dr. Yılmaz Karagöz: CHP'liler beni tebrik etti

21 Şubat Perşembe Samsun hava durumu

9 21 Şubat Perşembe Samsun hava durumu

Millet İttifakı'ndan suç duyurusu

10 Millet İttifakı'ndan suç duyurusu