MİLLETİN SÖZCÜLÜĞÜNE ADAYIM

Samsunlu Jeoloji Mühendisi Elif Coşkun Bilgin, AK Parti den Samsun Milletvekili aday adaylığını yoğun bir katılımla açıkladı. Bilgin, hak yolunda bir hizmet neferi olarak milletvekilliğine, bu milletin sözcülüğüne aday olacağını söyledi\r\n

MİLLETİN SÖZCÜLÜĞÜNE ADAYIM
Jeoloji Mühendisi Elif Coşkun Bilgin, Samsun Anemon Otel de AK Parti Samsun milletkvekili aday adayı olduğunu açıkladı. Yoğun bir katılın olduğu aday adaylığı açıklama töreninde Elif Coşkun Bilgin alkışlar arasında kürsüye çıkarak, milletin sözcülüğüne aday olduğunu belirtti. Bilgin, Yeni büyük Türkiye yolunda şehrimize, vatanımıza ve aziz milletimize faydalı olabilmenin bir borç olduğunu düşünerek, bilgi, tecrübe ve deneyimlerimi bu aziz milletin ve Samsun halkının yararına kullanmak için yola çıktım. Vatandaşın ve özellikle de kadınlarımızın sesi olmak için bu göreve talip oldum. Daha güçlü Samsun, daha güçlü Türkiye için bu kutsal yoldayım. Biz, bu yolda AK Parti nin bir neferiyiz. Bu yola onun için çıktık. AK Parti’den milletvekili aday adaylığımı açıklıyorum. Allah bizi sizden, sizi bizden, bizi birbirimizden ayırmasın. Aday adaylığımızın başta Samsun umuza, ülkemize ve partimize hayırlı olmasını diliyorum dedi. 
SAMSUN UN ÇOCUĞUYUM
Siyasette yeni olmadığını belirten Bilgin, Daha önce AK Partili dostlarla pek çok çalışmada birlikte olduk. Siyasi tecrübe ve deneyimim var. 2009-2014 yılları arasında belediye meclis üyeliği yaptım. AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyeliği yaptım. Daha önce AK Parti İl Sosyal İşler Başkanlığı görevini yürüttüm. Burada kimsesizlere, kadınlara, engellilere yönelik çok güzel çalışmalarımız oldu. Ben Samsun’un bir çocuğu olarak Samsun un sorunlarını, Samsun un kaynaklarını, avantajlarını, dezavantajlarını iyi biliyorum. Bu bir aşk, sevda işi. Biz Yunus Emre gibi, Dostun evi gönüllerdir, gönüller yapmaya geldik diyoruz. 2023 hedeflerine ulaşmada ve Aziz Milletimizin 100 yıldır hasret, heyecan ve özlemle bekledikleri, Büyük Devlet, Büyük Millet olma yolunda yapılacak çalışmaların, sevincini ve heyecanını yaşayabilmek, halkımıza yoldaş olabilmek için bugün buradayım diye konuştu.
ÖZGÜR TÜRKİYE VAR
Samsun halkının vekili olmanın kendisi için onur vesilesi olacağını kaydeden Elif Coşkun Bilgin şunları söyledi: Öncelikle mühendis ve iş kadını olmam nedeniyle Samsun un 17 ilçesine yönelik sorunların analizini yaptım. Bu süre içerisinde hep teşkilatımız ve halkımızla iç içe bu çalışmaları yürüttüm. AK Parti felsefesine sahip olan biri olarak, her türlü ayrımcılığa karşı birlikten yana olan düşünce yapısıyla faaliyetlerimizi arkadaşlarımızla birlikte sürdürdük. Büyük AK Parti ailesinin en önemli özelliği, gönül bağıyla birbirine bağlı olmalarıdır. Birlik ve bütünlüğünü her şeyin üzerinde tutmalarıdır. 12 yıl önce, başörtülü kızlarımız okuyamıyor, üniversitelere giremiyordu. Başörtülü bir kadının milletvekili olması, Meclise girmesi düşünülemezdi bile. Bugün başörtülü bir kadın olarak benim buradan, yani Milli Mücadele şehrinden yeni Türkiye ye katkı amacıyla yola çıkıyor olmam, ülkemizin AK Parti iktidarı ile birlikte geldiği noktayı en iyi şekilde yansıtmaktadır. Artık daha özgür bir Türkiye var. Hedefimiz, ülkemizi birlikte çok daha fazla özgür bir ülke yapmak. Bugün dünyaya baktığımızda şehirlerin bir yarış içerisinde olduğunu görüyoruz. Samsun 12 yıl öncesine göre daha iyi durumda. Hükümetimiz özellikle ulaşım ve sağlık alanında şehrimize önemli yatırımlar kazandırdı.  

Bayram OK
   
 


EN ÇOK OKUNANLAR

Rüzgar, evi uçurdu

1 Rüzgar, evi uçurdu

Van'da uyuşturucu operasyonu

2 Van'da uyuşturucu operasyonu

Düzce'de özel halk otobüsü motor kısmından yandı

3 Düzce'de özel halk otobüsü motor kısmından yandı

Kocaeli'de iki otomobil kavşakta kafa kafaya çarpıştı: 4 yaralı

4 Kocaeli'de iki otomobil kavşakta kafa kafaya çarpıştı: 4 yaralı

Şişli'de silahlı saldırı; 1 ölü

5 Şişli'de silahlı saldırı; 1 ölü

Malatya'da silahlı bıçaklı kavga: 1 yaralı, 3 gözaltı

6 Malatya'da silahlı bıçaklı kavga: 1 yaralı, 3 gözaltı

5 aylık hamile olan eski eşini vurdu

7 5 aylık hamile olan eski eşini vurdu

Başkent'te trafik kazası: 3 ölü 2 yaralı

8 Başkent'te trafik kazası: 3 ölü 2 yaralı