Sesli kütüphane hazır

Bafra Kaymakamlığı tarafından görme engellilere yönelik olarak hazırlanan Engelleri Aşıyoruz projesi kapsamında bin 155 engelliye hizmet için sesli kütüphane hazırlandı\r\n

 Sesli kütüphane hazır
Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) tarafından dezavantajlı gruplara yönelik küçük ölçekli altyapı ve mali destek programı kapsamında Bafra Kaymakamlığınca yürütülen proje hayata geçirilmesinin ardından Bafra Kaymakamı Halis Arslan, Bafra Hasan Çakın Halk Kütüphanesi nde görme engellilere yönelik oluşturulan sesli kütüphaneyi ziyaret etti.
BİN 155 ENGELLİ YARARLANACAK
Kaymakam Arslan ve beraberindeki heyete, Proje Koordinatörü Cevat Ergan tarafından bilgi verildi. Ergan, Bafra, Alaçam, Yakakent ve 19 Mayıs ilçelerinde bin 155 görme engelliye hizmet vermek amacıyla Bafra Hasan Çakın Halk Kütüphanesi nde Sesli Kütüphane oluşturulduğunu belirterek, Sesli kütüphanemiz Türkiye’de 15. olma özelliğini taşıyor. Görme engelli olan bin 155 kişinin 940 ı Bafra da yaşıyor. Projemizin maliyet bütçesi ise 134 bin TL dir. Bu bütçe ile görme engellilere yönelik yazılım donatımı yapıldı. 14 bilgisayar, 1 renkli yazıcı, 3 kitap okuma makinesi, 2 masaüstü büyüteç sistemi, kabartma şekil makinesi, kağıtları ve ekranı, 10 kişilik ses sentezleyici sistemi kuruldu. Mart ayının ilk haftası projemiz hizmete girecek. Bu yapılan projenin yüzde 70’ni OKA üstlenirken yüzde 30’unu Bafra Kaymakamlığı tarafından karşılandı dedi.
BİR ENGELİ DAHA KALDIRDIK
Kaymakam Halis Arslan ise şunları söyledi: Böylesine yapılan bir projenin hayata geçirilmesi görme engelli vatandaşlarımız için büyük önem taşımaktadır. Bu proje sayesinde sesli kütüphanemizde bin 155 görme engelli vatandaşımıza hizmet verilecek. Amacımız engelleri kaldırmaktı bu proje sayesinde bir engeli daha kaldırmış bulunmaktayız.

Ümit CEYLAN


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunsporda imzalar an meselesi

1 Samsunspor'da imzalar an meselesi

Samsunspor taraftarından kombine isyanı

2 Samsunspor taraftarından kombine isyanı

Akif Çağatay Kılıçın acı günü

3 Akif Çağatay Kılıç'ın acı günü!

Samsunda feci kaza Yaralılar var

4 Samsun'da feci kaza! Yaralılar var

Samsun için kuvvetli fırtına uyarısı

5 Samsun için kuvvetli fırtına uyarısı!

Sahadan çekilen İranlıları Bakan Bak ikna etti

6 Sahadan çekilen İranlılar'ı Bakan Bak ikna etti

Kırmızı ışıkta katliam yapan şoför adliyede

7 Kırmızı ışıkta katliam yapan şoför adliyede!

Samsunda inşaattan düşen işçi hayatını kaybetti

8 Samsun'da inşaattan düşen işçi hayatını kaybetti

Samsunda emekli astsubay karısını kafasından bıçakladı

9 Samsun'da emekli astsubay karısını kafasından bıçakladı

Samsunsporun son rakibi Giresun

10 Samsunspor'un son rakibi Giresun