Arkadaş katiline 26 yıl

Samsun'da tartıştığı oto elektrik ve yedek parça dükkanı sahibi olan arkadaşını öldürdüğü iddiasıyla yargılanan sanık, 26 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı

Arkadaş katiline 26 yıl

\n  

\n
\n Samsun'un Canik İlçesi Gülsan Sanayi Sitesi'nde 2010 yılı şubat ayında oto elektrik ve yedek parçası satan Hasan G'yi işyerinde tabancayla vurarak öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan Resul M'nin yargılanmasına 2. Ağır Ceza Mahkamesi'nde devam edildi.
\n
\n Mahkeme heyetine verdiği ifadesinde olaydan pişmanlık duyduğunu belirten sanık, "Kendisi arkadaşımdır. Olaydan önce de aramızda para alışverişi olurdu. Bana borcu vardı. İsteyince de aramızda tartışma çıktı. Tartışırken küfür edince bu olay meydana geldi" dedi. Mahkeme heyiti, sanığa 'cinayet ve ruhsatsız silah bulundurmak' suçlarından toplam 26 yıl 8 ay hapis cezası verdi.Hasan G. ile Resul M'nin 2007 yılı eylül ayında Samsun Emniyet Müdürlüğü Hırsızlık Masası ekipleri tarafından yapılan 'Ay Işığı' operasyonunda, çalınan araçların şase ve motor numaralarını değiştirdikten sonra  parçalayarak satan 17 kişilik çetenin mensubu oldukları gerekçesiyle yakalandıkları, Samsun Kapalı Cezaevi'nde 9 ay birlikte yattıkları ortaya çıktı.
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR