Şiddet mağduru kadına kadın darbesi

Adana da eşinden şiddet gördüğü için boşanmak isteyen kadını Benim tanıdığım savcı, hakim var. Onlar senin boşanmanı sağlar, ayrıca sana da iş bulurum diyerek dolandıran kadın suçüstü yakalandı.

Şiddet mağduru kadına kadın darbesi
Olay, Yüreğir ilçesi Sinanpaşa Mahallesi nde meydana geldi. İddiaya göre, Fadime Balçık (47), emekli uzman çavuş eşinden şiddet gördüğü gerekçesiyle boşanmaya karar verdi. Boşanmak için adliyeye giden Balçık, burada Güleser K. (31) isimli bir kadın ile tanıştı. Kadın ile bir süre sohbet eden Balçık, Eşimden şiddet görüyorum, boşanmak istiyorum ama hemen boşanamıyorum. Ben biran önce boşanmak istiyorum dedi. Bunun üzerine Güleser K, O iş kolay, sen paradan haber ver. Benim tanıdığım hakim, savcı akrabalarım var. Onlara söylerim seni hemen boşar dedi. Güleser K. nın Biran önce boşanmak istiyorsan bana 7 bin lira para ver. Üstelik sana işte ayarlarım, benim babam gümrük müdürlüğünde çalışıyor sözleri üzerine Balçık, eve gidip altınlarını bozdurdu. Güleser K. ye parça parça 6 bin 500 lira para veren Balçık, boşanamadığı gibi işe de giremeyince şüphelenerek polise başvurdu.
Balçık ın başvurması üzerine Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ne bağlı Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, savcılıktan alınan izinle bir plan hazırladı. Polisin planı doğrultusunda Balçık, Güleser K. yi arayıp Benim boşanma ve gümrük müdürlüğümdeki işim ne oldu diye sordu. Kadının Bin 900 lira para daha getirmen gerekiyor sözleri üzerine Balçık, bir adres vererek oraya gelmesini istedi. Bunun üzerine seri numarası alınan bin 900 lira Balçık a verilerek, söz konusu adrese gönderildi. Sivil polisler de belirtilen yerde önlem aldı. Güleser K. olay yerine gelip kadından parayı aldığı sırada polis, paralarla birlikte zanlıyı suçüstü yakaladı. 
Güleser K., emniyetteki sorgusunda iş vaadinde bulunduğunu, aldığı paraları da bu nedenle kullandığını ancak işinin bir türlü olmadığını, boşanmasına yardımcı olacağını ise söylemediğini ileri sürdü. Sorgusunun ardından adliyeye sevk edilen Güleser K., çıkarıldığı mahkemece dolandırıcılık suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi. 


EN ÇOK OKUNANLAR

Giresunspor Başkanı Mustafa Bozbağ: 'Samsunspor'u biz düşürmedik'

1 Giresunspor Başkanı Mustafa Bozbağ: 'Samsunspor'u biz düşürmedik'

Samsun milletvekili aday listelerinde sürpriz

2 Samsun milletvekili aday listelerinde sürpriz

Samsun'da Kaymakama ByLock gözaltısı

3 Samsun'da Kaymakama ByLock gözaltısı

Menemen Göksu'yu istiyor

4 Menemen Göksu'yu istiyor

Samsunspor'da beklenen gün geldi

5 Samsunspor'da beklenen gün geldi

Samsunspor'da 100 bin TL aranıyor

6 Samsunspor'da 100 bin TL aranıyor

Taşerona önce kadro, sonra seçim

7 Taşerona önce kadro, sonra seçim

Samsun'da trafik kazaları şehir polis kamerasında

8 Samsun'da trafik kazaları şehir polis kamerasında

Samsun'da öğrenci servisi kaza yaptı: 6 yaralı

9 Samsun'da öğrenci servisi kaza yaptı: 6 yaralı

Karadeniz'de kabus geri döndü! Kene can aldı

10 Karadeniz'de kabus geri döndü! Kene can aldı