MMO’DAN SORUMLU MÜDÜR EĞİTİMİ

Makina Mühendisleri Odası(MMO) Samsun Şubesi tarafından, “LPG Otogaz İstasyonları Sorumlu Müdür” eğitimi düzenlendi. \r\n

MMO’DAN SORUMLU MÜDÜR EĞİTİMİ
Çeşitli konu başlıkları ile düzenlenen eğitimin sunumu Makina Mühendisleri Odası Meslek İçi Eğitim Merkezi Kurs Eğitmeni Makine Mühendisi Seyit Ahmet Kurnaz tarafından yapıldı. Eğitime 4 makine mühendisi, 1 mekatronik mühendisi, 4 ziraat mühendisi, 5 jeoloji mühendisi, 2 jeofizik mühendisi, 1 gıda mühendisi ve 6 inşaat mühendisi olmak üzere toplam 23 mühendis katıldı.
Kursla ilgili açıklama yapan MMO Samsun Şube Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Özkan Er, 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ve ikincil mevzuatı doğrultusunda otogaz istasyonlarının çok tehlikeli iş yerleri sınıfında yer aldığına vurgu yaparak, bu istasyonlarda sorumlu müdürlük görevini üstlenecek mühendisleri İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu, Yangın Yönetmeliği ve Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu mevzuatı gereklerinin yerine getirilmesinden sorumlu olduğunu söyledi.
Otogaz istasyonu sahiplerinin sorumlu müdür istihdamına yasak savma anlayışı ile yaklaşmak yerine, yeterli fiziki alt yapı ve çalışma koşullarını oluşturarak karşılıklı görüş alışverişinde bulunmalarının hem yasal mevzuat hem de bilginin paylaşımı açısından yerinde olacağını belirten Er, sektöre yönelik eğitimlerin kesintiye uğramadan devam ettirileceğini sözlerine ekledi.
Kursun sonunda yapılacak olan sınavda başarılı olan katılımcılara “LPG Otogaz İstasyonları Sorumlu Müdür Yetki Belgesi” verilecek.

İHA


EN ÇOK OKUNANLAR

Kaybolan kız ağacın altında uyurken bulundu

1 Kaybolan kız ağacın altında uyurken bulundu

Kafa kafaya çarpışan iki otomobildeki 4 kişi yaralandı

2 Kafa kafaya çarpışan iki otomobildeki 4 kişi yaralandı

Muğla'da otomobil su kanalına devrildi; 5 yaralı

3 Muğla'da otomobil su kanalına devrildi; 5 yaralı