Hükümetten IŞİD e karşı hazırlayacağı güvenlik paketi bekliyoruz

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Şafak Pavey, beraberinde CHP li milletvekilleri Atilla Kart, Ali Özgündüz, Hasan Akgöl, Mehmet Şeker, Mevlüt Dudu, Osman Korutürk ve Refik Eryılmaz ile Meclis te basın toplantısı düzenledi.

 Hükümetten IŞİD e karşı hazırlayacağı güvenlik paketi bekliyoruz
Pavey, Hükümet güvenliğimizle gerçekten ilgileniyorsa, hepimizin selameti için radikal teröre IŞİD e karşı hazırlayacağı güvenlik paketini bekliyoruz diye konuştu. 

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Şafak Pavey, Hükümet güvenliğimizle gerçekten ilgileniyorsa, hepimizin selameti için radikal teröre IŞİD’e karşı hazırlayacağı güvenlik paketini bekliyoruz. Ortadoğu tarihinin en karanlık dönemlerinden birinden geçiyoruz. Hükümet bu karanlığın bizzat planlayıcı ve uygulayıcı bir parçasıdır. Müslüman Kardeşler zihniyetini yerleştirmek için sınırımızı vahşi çağların tortusu barbarlara teslim ettiler.

Pavey, Hükümet in, Suriye’de uyguladığı planın parçası olarak son dört yıldır ülkemize taşınan çoğu Çeçen ve Libyalı 50 bin civarında profesyonel cihatçı Türkiye’ye yerleştirilmişlerdir. Bunlar nerelerde ikamet etmektedirler? Günlük yaşamları için gereken finansı nereden elde etmektedirler? Sıradan insanlar için korkunç bir tehlike olan bu cihatçılar, AKP için neyin güvencesidirler? IŞİD, Kobani’den sürüldüğünde ağır silah ve mühimmatlarını, Türk istihbaratı ve ordusunun bilgisi ve yardımı altında topraklarımıza park etmiştir. IŞİD, Hükümet tarafından nasıl bu kadar pervasızca desteklenmektedir? Suriye’ye askeri müdahale için Reyhanlı’da kendi vatandaşlarımızı bombalayan IŞİD militanları korunmuş, kaçırılmış, saldırıya ait izler yok edilmiş, yerine masum insanlar tutuklanmış, işkenceden geçirilmiş, halkımız tümüyle yanlış bilgilendirilmiş, bunlar yetmezmiş gibi üstüne bir siyasi istismar masalı uydurulmuştur. Zamanın başbakanı ve bakanları tarafından günlerce ulusal kanallarda beyin yıkama masalı olarak kullanılmıştır. Bu dehşetli oyun için ne zaman özür dilenecektir? 27 Mart 2014’te Başbakan, MİT Müsteşarı, Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı ve Genelkurmay 2. Başkanı nın yaptıkları toplantıda Gerekirse Türkiye ye 8 füze attırır savaş gerekçesi üretirim. Süleyman Şah Türbesi’ne de saldırtırız. Yapacağımız iş direk savaş sebebi.. konuşması ortaya çıkmıştır. Hükümet, kendi toprağını bombalamayı amaçlayan bu plan hakkında hiçbir sorumuza hala cevap vermemiştir dedi. 

CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, IŞİD in Türkiye nin hem iç hem de dış güvenliğinin tehdit eder hale geldiğini belirterek, Bu iklimi AKP iktidarları yaratmış, beslemiş ve yeşertmiştir. Türkiye bu çıkmazı, siyaset, hukuk, Cumhuriyet ve demokrasiye sahip çıkarak aşacaktır dedi. 

CHP İstanbul Milletvekili Ali Özgündüz, Sultanahmet bombacısı denilen Dağistanlı teröristin hedefi, Türkiye deki caferi camileriydi, yanlışlıkla oraya götürüldü ve panikle bomba patladı. Hükümet Güneydoğu nun güvenliğini PKK ya, batının güenliğini IŞİD e mi bıraktı? dedi. 

CHP Hatay Milletvekili Refik Eryılmaz da Türkiye nin dünyanın en tehlikeli radikal örgütlerin tehditi altında olduğunu, Hükümet in bunlara yönelik acilen önlem alması gerektiğini ifade ederek, Terör patlamasıyla karşı karşıya kalabileceğimizi tüm ülkenin görmesi ve anlaması gerekiyor diye konuştu. 

CHP Gaziantep Milletvekili Mehmet Şeker ise kendilerinin bildiklerini Hükümet in de bildiğini belirterek, Biz bu bilgilerimizle bir gün onları yargının karşısına çıkaracağız dedi.


EN ÇOK OKUNANLAR

Toplumda karşılık bulmak...

1 Toplumda karşılık bulmak...

Otobüs şarampole devrildi: 4 ölü, çok sayıda yaralı

2 Otobüs şarampole devrildi: 4 ölü, çok sayıda yaralı

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Malatya'da kanaat önderleriyle bir araya geldi

3 Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Malatya'da kanaat önderleriyle bir araya geldi

Bakırköy'de kaza; 1'i ağır 3 yaralı

4 Bakırköy'de kaza; 1'i ağır 3 yaralı

Eskişehir'de silahlı saldırı gerçekleştiren şüpheli yakalandı

5 Eskişehir'de silahlı saldırı gerçekleştiren şüpheli yakalandı

Kontrolden çıkan otobüs eve girdi

6 Kontrolden çıkan otobüs eve girdi

Şoför kalp krizi geçirdi, otobüs şarampole devrildi: 4 ölü, 34 yaralı

7 Şoför kalp krizi geçirdi, otobüs şarampole devrildi: 4 ölü, 34 yaralı

Erzurum'da 502 kaçak göçmen yakalandı

8 Erzurum'da 502 kaçak göçmen yakalandı

Hırsız dolmuşta görüntülendi evinde yakalandı

9 Hırsız dolmuşta görüntülendi evinde yakalandı

Güç depoladılar

10 Güç depoladılar