Hizmet bizim işimiz

AK Parti Bafra İlçe Başkanlığı önünde yapılan törende sağanak yağmur ve soğuğa rağmen, kendisini yalnız bırakmayan kalabalığa seslenen AK Parti Samsun Milletvekili Aday Adayı Av. İbrahim Semiz, Bafra da 23 yıl siyaset yapmış birisi olarak hizmet bizim iş

Hizmet bizim işimiz
AK Parti Samsun Milletvekili Aday Adayı Av. İbrahim Semiz, Bafra İlçe Başkanlığı önünde partililere ve vatandaşlara seslendi.   Hizmet bizim işimiz diyen Semiz, Daha önceden sizlere hep teşkilat mensubu olarak hitap etmiştim şimdi ise milletvekili aday adayı olarak hitap ediyorum. Bafra da 23 yıl siyaset yapmış  birisi olarak öz kardeşiniz olarak aranızdayım. Siyasete üniversite yıllarında, Adalet ve Kalkınma Partisi kurucu Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ın siyaset yapmış olduğu Refah Partisi nde başladım. Üniversiteden sonra Bafra ya geldiğimizde  Refah Partisi nde siyasi işler başkanlığı görevinde bulundum dedi. 
Refah Partisi kapatılınca kurulan Fazilet Partisi nde en zor dönemde İlçe Başkanlığı yaptığını ifade eden Semiz, 1999 yerel seçimlerde kurucu genel başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan cezaevine girmeden bir hafta önce Bafra ya davet ettik. Davetimizi kabul etti, seçim çalışmalarımıza katıldı. Bulvar Caddesi nde Bafralılara hitap etti. Fazilet Partisi kapatılınca, Adalet ve Kalkınma Partisi nin Bafra İlçe Teşkilatı kurucuları arasında bulundum. Başkan yardımcılığı görevi yaptım. 2007 ila 2012 yılları arasında 5 yıl ilçe başkanlığı yaptım. AK Pati nin kurucu Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ın siyasi çizgisinden hiçbir zaman ayrılmadım. Adalet ve Kalkınma Partisi Bafra daki oy oranını, yapılmış olan 3 genel, 3 yerel, 3 referandum ve 8 seçimde sürekli yükseltmiş, Türkiye ortalamasının üzerine çıkmıştır. 23 yıldır Bafra da siyaset yapıyorum. Bu süre içerisinde Bafra nın bütün köylerini, mahallelerini, sokaklarını defalarca gezdim vatandaşımızın sorunlarını dinledim, bir çok sorununu da çözdük ve insanımızı hiç bir zaman yalnız bırakmadık. Hizmet bizim işimiz,  görev yaptığımız süre zarfında teşkilat mensubu arkadaşlarımız ile birlikte vatandaşımıza her daim yardımcı olduk. Kurulacak olan yeni Türkiye ile birlikte gönülden bağlı olduğum AK Parti saflarında siz değerli hemşehrilerimin vekaleti ile Baframıza, Samsunumuza ve Türkiye mize milletvekili olarak hizmet etmek için aday adaylığımı açıklıyor, desteklerinizi bekliyorum diye konuştu.
AV İBRAHİM SEMİZ KİMDİR?
1970 Yılında Samsun’un Alaçam İlçesinde doğdu. 1974 Yılında Bafra İlçesine yerleşti. İlkokulu Bafra Gaziosmanpaşa İlkokulunda, Orta Okul ve Liseyi Bafra İmam hatip Lisesinde tamamladı.
1987 Yılında Başladığı Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini 1992 Yılında Bitirdi. Avukatlık Stajını tamamladıktan sonra, 1993 Yılında Bafra İlçesinde Serbest olarak Avukatlığa başladı. 22 Yıldır, Bafra’da serbest Avukat olarak mesleğini sürdürmektedir. 19 Mayıs Üniversitesi, Bafra Meslek Yüksek Okulunda Ticaret Hukuku dersi, Bafra İmam Hatip Lisesinde Felsefe, sosyoloji ve mantık dersi, Bafra Lisesinde ise hukuk dersi verdi. Bir dönem Samsun Baro yönetiminde bulundu. Siyasete Üniversite yılarlından itibaren, Adalet ve Kalkınma Partisi Kurucusu olan Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da siyaset yapmış olduğu Refah Partisinde Başladı. Üniversiteden, Mezun olduktan sonra, 1995 – 1998 Refah Partisi Bafra İlçe Teşkilatında Başkan Yardımcılığı, 1999 – 2001 Fazilet Partisi Bafra İlçe Başkanlığı, Adalet ve Kalkınma Partisi, Bafra İlçe Teşkilatının Kurucularının arasında yer alırken, 2001 – 2007 Bafra Adalet Kalkınma Partisi İlçe Başkanlığı yardımcılığı görevinde bulundu. 2007 ile 2012 tarihleri arasından 5 yıl boyunca Adalet ve Kalkınma Partisi İlçe Başkanlığı Yaptı. Adalet ve Kalkınma Partisi İlçe Başkanlığının bütün seçim çalışmalarında aktif olarak görev aldı. Av. İbrahim Semiz evli ve iki çocuk babasıdır. İngilizce ve Arapça dillerini bilmektedir.


EN ÇOK OKUNANLAR

Sulama kanalına düşen çocuk boğuldu

1 Sulama kanalına düşen çocuk boğuldu

Marsilya, tura göz kırptı

2 Marsilya, tura göz kırptı

Ankara'da genç emlakçının sır ölümü

3 Ankara'da genç emlakçının sır ölümü

Arsenal, 10 kişi kalan Atletico Madrid'e diş geçiremedi

4 Arsenal, 10 kişi kalan Atletico Madrid'e diş geçiremedi

Başkan Memiş: 'Üniversitelerin Sağlık Bakanlığında ki gibi sağlık çalışanlarına

5 Başkan Memiş: 'Üniversitelerin Sağlık Bakanlığında ki gibi sağlık çalışanlarına

Bar sahibinin katili yanında çalışan kişi çıktı

6 Bar sahibinin katili yanında çalışan kişi çıktı

Toplantı salonuna kurulan dev LED ekranlar böyle devrildi

7 Toplantı salonuna kurulan dev LED ekranlar böyle devrildi

İki küçük çobanın cesetleri su kuyusunda bulundu

8 İki küçük çobanın cesetleri su kuyusunda bulundu

Otomobille traktör çarpıştı: 3 yaralı

9 Otomobille traktör çarpıştı: 3 yaralı

Samsun Canik'te 'müzik dolu' günler

10 Samsun Canik'te 'müzik dolu' günler