Demir'den işadamlarına çağrı: Sermayelerinizi birleştirin

AK Parti Samsun Milletvekili Cemal Yılmaz Demir, işadamı ve sanayicilere, "Sermayelerinizi birleştirin. Artık büyük düşünme zamanı" diye seslendi

Demir'den işadamlarına çağrı: Sermayelerinizi birleştirin

\n Samsun Batı Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi'ni ziyaret eden AK Parti Milletvekili Cemal Yılmaz Demir, işadamı ve sanayicilerin sermayelerini birleştirerek, büyük yatırımlar yapması gerektiğini söyledi.

\n

\n BİRLİKTEN KUVVET DOĞAR

\n

\n İlkadım İlçesi Toybelen yöresinde 'modern bir sanayi sitesi oluşturulması' amacıyla kurulan Batı Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Abdülkadir Samangül ve üyelerle bir araya gelen Milletvekili Cemal Yılmaz Demir, önemli açıklamalarda bulundu. Sermayelerin birleştirilerek modern yaşama uygun yatırımlar yapılması gerektiğini belirten Demir, "Artık büyük düşünme zamanıdır. Küçük büyük herkes birleşerek ayakta durmalı. Birlikten kuvvet doğar. Samsunlu esnaf, işadamı ve sanayici ortaklık kültürünü benimseyerek yatırımlar yapmalı" dedi.

\n

\n RAHAT ÇALIŞMA ORTAMI

\n

\n Kooperatif aracılığıyla şehrin Toybelen tarafında modern bir sanayi sitesi kurulmasının planlandığını ifade eden Demir, "Modern şehirlerin içerisinde sanayi olmaz. Şehri, sanayiciyi, üreticiyi rahatlatan çalışma ortamları kurulmalı. Bu sebeple Batı Sanayi Sitesi Kooperatifi'nin projesini isabetli buluyorum. Kooperatifinizle ilgili üzerime düşen ne varsa yapmaya hazırım. Altyapısıyla, yeşil alanlarıyla, sosyal tesisleri ve eğitim merkezleriyle Türkiye'de model olacak bu sanayi sitesinin bir an evvel Samsun'da hayata geçirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu projenin hayata geçmesiyle umuyorum ki, sanayici ve esnaf işlerini ve kapasitesini büyütüp, geliştirip geleceğe de umutla bakacaktır" diye konuştu.

\n

\n HEDEF İYİ BİR GELECEK

\n

\n Kooperatif Başkanı Abdülkadir Samangül de, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Yeni sanayi sitesi alanımız, verimi doğru etkileyen, modern sanayiyi dikkate alan planlama anlayışına sahip, altyapısı ve şehircilik ilkeleri doğrultusunda, alanı ve yüksekliği yapacağımız işe uygun işyerlerinden oluşan, yeşil alanı, sosyal tesisleri ve eğitim merkezleri ile bir bütünlük içinde olacak. Yeni sanayi sitemizin alanı sizin de dediğiniz gibi tüm sanayi kollarını kucaklayıp içinde ihtisaslaştırarak Samsun'un geleceğini değiştirecek. Hedefimiz iyi bir gelecek için hep beraber çalışmak, ailemize, çocuklarımıza, şehrimize ve ülkemize daha iyi bir gelecek sağlamak üzere harekete geçmektir" dedi. Ziyarette, AK Parti İlkadım İlçe Başkanı İhsan Kurnaz ile Yönetim Kurulu üyeleri de hazır bulundu. 

\n

\n  

\n

\n  

\n


EN ÇOK OKUNANLAR