Medicana yine lider

Medicana International Samsun Hastanesi, Hemşirelik Hizmetleri süreçlerinde grup bünyesinde hizmet veren tüm hastaneler içinde birinci oldu\r\n

Medicana yine lider
Medicana International Samsun Hastanesi, 2014 yılı süreç yönetiminde Hasta hizmetleri nden sonra Hemşirelik Hizmetleri süreçlerinde de Medicana Sağlık Grubu bünyesinde grup birinci oldu. 
Hemşirelik Hizmetleri ekibi, grup birinciliğini hastanede düzenlenen törenle kutladı. Kutlamaya, 
Medicana International Samsun Hastanesi Genel Müdürü Vahap Doğan, Başhekim Op. Dr. Murat Küsdül, Hemşirelik Hizmetleri Müdürü Birsen Yazgan ile Müdür Yardımcısı Zekiye Osmanlıoğlu da katıldı.
2015 YILI HEDEFLERİ 
Kutlamada bir konuşma yapan Medicana International Samsun Hastanesi Genel Müdürü Vahap Doğan, Hastanemiz 2014 yılını gerek idari, gerekse tıbbi süreçler bakımından başarılı bir şekilde tamamlamıştır. Hasta Hizmetleri sürecinde performans karne puanımız 88 (Grup Birincisi), 
Hemşirelik Hizmetleri sürecinde karne puanımız 91,6 (Grup Birincisi), Otelcilik Hizmetleri sürecinde karne puanımız 83 (Grup Birincisi) olmuştur. Bu bölümlerimizde hastanemizin grup bazındaki puanını yukarıya taşıyan tüm yönetici ve ekiplerimizi kutluyorum. 2014 yılında hasta memnuniyet oranımız yüzde 82 (Grup Birincisi) ve çalışan memnuniyet oranımız  yüzde (Grup Birincisi) olarak gerçekleşmiştir. 2015 yılında hasta memnuniyet oranımızın yüzde 90 ve çalışan memnuniyet oranımızın  yüzde 85 in üzerine çıkmasını hedef olarak belirlemiş durumdayız. 2015 yılında, 
Medikal Onkoloji, Radyasyon Onkolojisi,  PET CT açılışı ve hastanemizin 222 yatak sayısına ulaşması için tüm ekiplerimizle mükemmel bir hastaneye ve üst düzeyde hasta memnuniyetine ulaşma çabasında olacağız. Hastanemizin 4. faaliyet dönemimizde beraber karar verdiğimiz hedeflere en az yüzde 95,2 oranında  gerçekleştirmek en büyük arzumuzdur dedi. 
BİZLERİ ONURLANDIRDI
Medicana International Samsun Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Murat Küsdül ise, sağlık hizmetleri sunumunda hekimlik ve hemşirelik hizmetleri süreçlerinin birbirinden ayrılmaz bir bütün olduğunu belirterek, Hasta bakım  hizmetlerinin en önemli paydaşı hepimizin bildiği gibi, hemşirelik hizmetleridir. Medicana International Samsun Hastanesi Hemşirelik Hizmetleri; tüm tedavi birimleriyle koordinasyonlu çalışma gereğine inanmış olarak, gerek idari birimler, gerekse diğer tüm birimlerle eşgüdümlü çalışmaktadır. Medicana Sağlık Grubu na bağlı tüm hastaneler içerisinde Samsun Hastanemiz Hemşirelik Hizmetleri Ekibi nin tüm süreçlerden birinci hastane olarak çıkması bizleri onurlandırmıştır. Ve akabinde bizlere daha yüksek sorumluluklar da yüklemiştir. Süreçlerin ilk maddesi hasta memnuniyet süreçleridir. Hastalarımızı memnun etmiş olmaktan da ayrıca büyük mutluluk duymamıza vesile olmuştur. Hasta bakımının olmazsa olmaz bileşenlerinden biri olan hastanemiz hemşirelik hizmetleri yöneticilerini ve tüm ekibini kutluyorum ve başarılarının devamını diliyorum’’ diye konuştu.
Medicana International Samsun Hastanesi Hemşirelik Hizmetleri Direktörü Birsen Yazgan da konuşmasında; Hemşirelik hizmetleri süreçleri birbirine bağlı hizmet alanlarını kapsayan ve önceliğine hasta memnuniyetini alan süreçler bütünüdür. Medicana Sağlık Grubu bünyesinde tüm hastaneler bu süreç yönetimi kriterlerine göre yıl boyunca her ay titizlikle denetlenir.  Tüm bu denetimler sonrası yılın hemşirelik hizmetleri süreç birincisi belli olur dedi.


EN ÇOK OKUNANLAR

İşte AK Parti Samsun'dan aday adayları

1 İşte AK Parti Samsun'dan aday adayları

Yusuf Ziya Yılmaz, resmen istifa etti

2 Yusuf Ziya Yılmaz, resmen istifa etti

Başkan Yusuf Ziya Yılmaz istifa ediyor

3 Başkan Yusuf Ziya Yılmaz istifa ediyor

Yeni başkan kim olacak? İşte kulislerde konuşulan isim...

4 Yeni başkan kim olacak? İşte kulislerde konuşulan isim...

Giresunspor Başkanı Bozbağ: 'Bizi ilgilendirmez'

5 Giresunspor Başkanı Bozbağ: 'Bizi ilgilendirmez'

Samsunspor'a ağır fatura

6 Samsunspor'a ağır fatura

Samsunspor daha avantajlı

7 Samsunspor daha avantajlı

Samsun'da vekillik yolunda istifa rüzgarı

8 Samsun'da vekillik yolunda istifa rüzgarı

Samsun'da siyasi hareketlilik! İşte istifa etmesi beklenen isimler

9 Samsun'da siyasi hareketlilik! İşte istifa etmesi beklenen isimler

Samsun'da inşaatta çalışan işçileri elektrik çarptı: 2 yaralı

10 Samsun'da inşaatta çalışan işçileri elektrik çarptı: 2 yaralı