AYRIMCILIK SONA ERDİRİLSİN

Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonu Basın ve Yayından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı İzzet Altuntaş, “Dünyanın değişik yerlerinden Türkiye’ye gelen ya da göç eden Türk soylulara uygulanan ayrımcılığın sona erdirilmesini talep ediyoruz” dedi. \r\n

 AYRIMCILIK SONA ERDİRİLSİN
Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonu Yönetim Kurulu karanını açıklayan İzzet Altuntaş, “Ülkemiz birlik ve beraberliğinin teminatı olan STK’larımızın güçbirliği ile oluşmuş olan konfederasyonumuz temsil ettiği milyonlarca insanın sosyal, kültürel haklarının savunucusu olarak tüm siyasi partilere eşit mesafede, siyaset üstü milli bir yapı konumundadır. Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonu 2005 yılında 9 federasyonun bir araya gelmesiyle kurulmuş bünyesinde 171 derneği barındıran, 100 yıldır farklı zaman dilimlerinde Balkan ülkelerinden Türkiye’ye göç eden milyonlarca insanımızı temsil eden bir üst icra kuruludur. Konfederasyonumuz büyük önderimiz ‘Atatürk’ümüzün ‘ Yurtta Sulh, Cihanda Sulh’ düsturu ile her nerede bir Türk yaşıyorsa dertlerini dert, sevinçlerini de kendine mutluluk saymaktadır. Amacımız başta Balkanlar olmak üzere tarihi hinterlandımız olan ülkelerde yaşayan, kalbi bizimle birlikte atan, gözü ve gönlü Türkiye’mize dönük Türk ve Müslüman kardeşlerimizin sorunlarını yaşadıkları ülkenin yetkili makamları ve Türkiye Cumhuriyeti’nin yetkili ve ilgili organlarına iletip çözüm aramaktır. Bu amaçla ilgili ülkelerde STK’lar oluşturmak ve etki gücü yüksek lobi çalışmaları hayata geçirmek temel çalışma amaçlarımızdandır” diye konuştu.
“Bugün ülkemiz bulunduğu coğrafyanın hassasiyeti gereği zorlu sorunlar ve problemlerle uğraşmaktadır” diyen Altuntaş, “Dünyanın değişik bölgelerinden başta Balkan ülkeleri olmak üzere, Doğu Türkistan, Afganistan, Irak, Kırım ve Suriye’den gelen Türklerin, mültecilere tanınan denk haklardan yararlandırılması, insani yaşam standartlarının yükseltilmesi için gerekli çalışmaların tamamlanması gerekmektedir. Bu konuda yetkili makamlarımızın hukuki ve sosyal çalışmaları bir an önce uygulamaya koyup yaşanan sorunlara çözüm bulması gerekmektedir” şeklinde konuştu.
Genel Başkan Yardımcısı İzzet Altuntaş şunları kaydetti: “Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonu olarak bizler asli olarak kendini anavatanımıza emanet etmiş kendi geleceği ile ülkemizin geleceğini özdeşleştirmiş bu kardeşlerimizin geldiği ülke ve coğrafya neresi olursa olsun, bunlara bakılmaksızın dertleri ile dertlenmek, görevini yerine getirmek istiyoruz. Dünyanın değişik yerlerinden Türkiye’ye gelen ya da göç eden Türk soylulara uygulanan ayrımcılığın sona erdirilmesini talep ediyoruz. Bu konuda yıllardır yaşanan acıların temelinde temsil ettiğimiz insanlarımızın çaresizliği vardır. Bu duygu ve düşünceler içerisinde 7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak genel seçimlerde Konfederasyon Yönetimimizin bilgisi doğrultusunda siyasi partilere müracaat eden aday adaylarımıza bölgelerinde hangi siyasi partiden olursa olsunlar, listelerde seçilecek yerlerde olanları açık olarak destekleyeceğimizin bilinmesini kamuoyuna saygıyla duyururuz.”

İHA


EN ÇOK OKUNANLAR

Göçükte kalan işçilerle ilgili mutlu haberi Vali açıkladı

1 Göçükte kalan işçilerle ilgili mutlu haberi Vali açıkladı

Madendeki göçükte kurtarma çalışmaları sürüyor

2 Madendeki göçükte kurtarma çalışmaları sürüyor

Düzce'de tır sürücüsü, 3 otomobil ve 1 kamyona çarptı vatandaşlar deprem zannett

3 Düzce'de tır sürücüsü, 3 otomobil ve 1 kamyona çarptı vatandaşlar deprem zannett

Canlı yayın yaptığı esnada şarampole uçtu

4 Canlı yayın yaptığı esnada şarampole uçtu

Göçükten yaralı kurtuldu, o anları anlattı

5 Göçükten yaralı kurtuldu, o anları anlattı

7 saat sonra madendeki göçükten sağ çıktılar

6 7 saat sonra madendeki göçükten sağ çıktılar

Konya'da Galatasaray 21. şampiyonluğunu kutladı

7 Konya'da Galatasaray 21. şampiyonluğunu kutladı

İstanbul'da Narkotik operasyonu; 2 gözaltı

8 İstanbul'da Narkotik operasyonu; 2 gözaltı

Fenerbahçeli oyuncu İsmail Köybaşı hem tatil yapıyor hem de antrenman

9 Fenerbahçeli oyuncu İsmail Köybaşı hem tatil yapıyor hem de antrenman

Kovalama sonucu yakalanan araçtan 4 kilo esrar çıktı

10 Kovalama sonucu yakalanan araçtan 4 kilo esrar çıktı