HALKIN YANINDA OLDUK

Samsun Dernekler Federasyonu (SADEF) kuruluşunun 10’uncu Yılını Samsun Şöleni yle kutladı. Geceye katılan Bakan Kılıç, siyaseti sadece Ankara da oturarak yapmadıklarını, hep halkın arasında olduklarını söyledi\r\n

HALKIN YANINDA OLDUK
SADEF, kuruluşunun 10’uncu yılı dolayısıyla ‘Samsun Şöleni’ adlı bir kutlama programı düzenledi. Kağıthane Yahya Kemal Spor Kompleksi’nde gerçekleşen programa Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, SADEF Genel Başkanı Yıldıray Baş, Eski Milli Futbolcu Tanju Çolak, çok sayıda dernek üyesi ve Samsunlular katıldı. Yerel sanatçılar sahne aldığı programda 10’uncu yıl anısına Bakan Kılıç ve SADEF üyeleri kutlama pastası kesti.
HIZLI TREN PROGRAMDA
Samsun’da yapılacak hizmetlere ilişkin açıklamalarda bulunan Bakan Kılıç, Ankara-Samsun hızlı tren projesini de programa aldık. En kısa sürede Ankara ile Samsun u bağlayacağız. Bütün bu Türkiye nin gücüne, Samsun un gücüne yakışan yatırımların en önemli unsuru 2002 yılında yapılan genel seçimlerde görev başına gelen AK Parti iktidarları ve kurucu genel başkanı, şu anki Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dır. Sloganımız Durmak yok yola devam , bu şekilde devam edecek şeklinde konuştu.
SAMSUN İSTİKLALİN VE İSTİKBALİN ŞEHRİ
AK Parti de siyaset yapacakların sadece halka hizmet yapmak için siyaset yapabileceğini vurgulayan Bakan Kılıç, Siyaset anlayışımızda Ankara da oturmak yok. Ankara da oturanlar başkaları. Biz sürekli halkın içindeyiz. Siyaset anlayışımızda halkın yanında olmak vardır. Seçim olmadığı zamanda halkımızın yanındayız. Seçilmek bizim için hizmetin başlangıç noktası. Bizim anlayışımızda hizmet ondan sonra başlıyor. 1994 te başladı. Belediyecilikle başladı. Oradan edilin tecrübeyle ülkemizin ufku genişledi ifadelerini kullandı.
Türkiye Cumhuriyeti nin meşalesinin Samsun da yakıldığını sözlerine ekleyen Bakan Kılıç, Başbakanımız Samsun u meşale şehri ilan etti. Cumhurbaşkanımız, cumhurbaşkanlığı kampanyasını Samsun da başlattı. 1919 da Gazi Mustafa Kemal, Türkiye nin bağımsızlığını Samsun da başlattı. Samsun istiklalin ve istikbalin şehridir diye konuştu.
SAMSUN A UMUTLA BAKIYORUZ
Programda açılış konuşması yapan SADEF Genel Başkanı Yıldıray Baş ise federasyonlarının büyük projelere imza atacağını söyledi. Baş, “Bugün burada 10’uncu yılımızı kutluyoruz, aynı zamanda bakanımızı ağırlıyoruz. Federasyonumuz 10 Bölgeden oluşuyor. Türkiye’nin her bölgesinde temsil edilen bir kurum. 458 tane derneği olan federasyonumuzun 10’uncu yılını kutluyoruz. Gençlik kolları, kadın kolları ve komisyonlarımız çalışıyor. Sistem oturdu. Kardeş federasyonlarımızla birlikte sanayici iş adamlarımızla birlikte bir bütün olarak Samsun a umutla bakıyoruz. İstanbul’da Samsun’u temsil etmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.
Programın ardından Bakan Akif Çağatay Kılıç a katılımlarından dolayı SADEF Genel Başkanı Yıldıray Baş tarafından teşekkür plaketi takdim edildi.
Program Burcu Güneş, Ayhan Toprak, Habibe Bozkır, Hüseyin Şimşek, Şeyda Karadeniz, Ümit Kurşun ve Gülten Şimşek in söylediği şarkılarla devam etti.


EN ÇOK OKUNANLAR

ŞEHİR AYAĞA KALKTI

1 ŞEHİR AYAĞA KALKTI

Samsunspor başka oynuyor

2 Samsunspor başka oynuyor

Samsunspor'da düşmeme hesapları

3 Samsunspor'da düşmeme hesapları

Nisan ayında Karadeniz'e kar yağdı

4 Nisan ayında Karadeniz'e kar yağdı

Samsunspor'dan taraftara çağrı

5 Samsunspor'dan taraftara çağrı

12 yılda 1 yenilgi

6 12 yılda 1 yenilgi

Ahmet Cebe : 'İtibar etmeyin'

7 Ahmet Cebe : 'İtibar etmeyin'

İşçi emeklilerine TOKİ müjdesi

8 İşçi emeklilerine TOKİ müjdesi

Samsun'da uyuşturucu operasyonu: 5 tutuklama

9 Samsun'da uyuşturucu operasyonu: 5 tutuklama

Temayül sırası vekillerde

10 Temayül sırası vekillerde