ÖZGECAN PROTESTOSU

Samsun da sosyal medya üzerinden örgütlenen gençler, yaptıkları yürüyüşle Özgecan ın öldürülmesini ve kadına şiddeti protesto etti\r\n

ÖZGECAN PROTESTOSU
Samsun da vahşice öldürülen Özgecan Aslan için yürüyüş düzenlendi.  Sosyal medya üzerinden oluşturulan davet üzerine Cumhuriyet Meydanı nda toplanan öğrenciler, Tarsus ta vahşice öldürüldükten sonra cesedi yakılan Özgecan Aslan için eylem yaptı. Cumhuriyet Meydanı nda oturma eylemi yapıp, basın açıklaması yapan gençler, Cumhuriyet Caddesi üzerinden Atatürk Anıtı na yürüdü. Samsun uyuma Özgecan a sahip çık diye slogan atan ve Özgecan Aslan ın fotoğrafını taşıyan öğrenciler, Atatürk Anıtı önünde İstiklal Marşı okuyup saygı duruşunda bulundu.
Eylemde konuşan 2 çocuk annesi 41 yaşındaki Sonay Çıkın, Yeteri kadar çektik. Ben kızım okula gittiği zaman ne zaman gelecek, ne olacak diye düşünmek istemiyorum. Kadına şiddete hayır. Yeter artık bitsin bu. Adalet istiyoruz. Kadına kalkan eller kırılsın ve bizim elimize, annelere verilsin. Annelere verilsin ki ceza nasıl veriliyor görülsün. Artık dayanamıyoruz. 10 gündür inanın ne yediğimi, ne içtiğimi bilmiyorum. Benim de evladım var. Herkesin evladı var. Ben bu vatan için büyütüyorum evladımı dedi. 
Sonay Çıkın, konuşması sırasında gözyaşlarına hakim olamadı. 

İHA - DHA


EN ÇOK OKUNANLAR

3 kafadarın intihar şovu alış veriş merkezini savaş alanına çevirdi

1 3 kafadarın intihar şovu alış veriş merkezini savaş alanına çevirdi

Ukrayna'da araç kalabalığa daldı: 6 ölü

2 Ukrayna'da araç kalabalığa daldı: 6 ölü

Kazada yaralanan kadın 8 gün sonra hayatını kaybetti

3 Kazada yaralanan kadın 8 gün sonra hayatını kaybetti