Şehit Astsubay Avcı nın, baba evine ateş düştü!

SURİYE deki Süleyman Şah Türbesi ve Saygı Karakolu nun nakli için dün gece gerçekleştirilen Şah Fırat operasyonunda kaza sonucu şehit olan Astsubay Başçavuş Halit Avcı nın, Trabzon un Maçka İlçesi ne bağlı Gürgenağaç Mahallesi ndeki baba evine ateş düşt

Şehit Astsubay Avcı nın, baba evine ateş düştü!
Fatma ve Mustafa Avcı çiftinin 1 i kız 4 çocuğundan üçüncüsü olan Astsubay Halit Avcı nın şehit düştüğü haberi ailesini yasa boğdu. 17 yıllık asker olan ve Genelkurmay Foto Film Merkezi nde görev yapan Astsubay Halit Avcı nın eşi Şöhret de hamile ve 15 gün sonra bir erkek bebek dünyaya getirecek. 

Şehit babası Mustafa Avcı, gece olayı duyduklarını ancak bilgi alamadıklarını anlattı. Oğlunun Ankara da oturduğunu, sınır ötesinde şehit düştüğünü belirten Mustafa Avcı, Olayı duyunca gece yatmadık. Sabah komutanlar geldi, acı haberi verdi dedi.

Oğlunun düşen tank kapağının başına çarpması sonucu şehit olduğunun söylendiğini belirten Mustafa Avcı, şunları söyledi:

Komutanlar tank kapağının düşüp başına çarptığını söylüyor. Cumhurbaşkanı da aradı, Başbakan da. Başbakan da tankın bir parçasının vurduğunu söyledi. Detaylı bilgi gelmedi. Kalp masajı da yapmışlar ama kurtaramamışlar. 16 yıllık askerdi oğlum. 3 ay önce buradaydı. Her pazar günü beni aramazsa, mutlaka anasını arardı. Bu pazar arayamadı, acı haberi geldi. Mart ayında ilk çocuğu dünyaya gelecekti dedi.

Astsubay Halit Avcı nın annesi Fatma Avcı da oğlunun şehit düştüğü haberiyle yıkıldı. Gelininin hamile olduğunu, iki hafta sonra doğacak erkek torunlarını beklediğini anlatan Fatma Avcı, Oğulum fotoğrafçıydı. Sınır ötesinde şehit düştü. Doğacak oğlunu göremeyecek diye gözyaşı döktü.

GÖZÜ YAŞLI EŞ TRABZON DA

Süleyman Şah Türbesi ve Saygı Karakolu nun nakli için gerçekleştirilen Şah Fırat operasyonda şehit olan Astsubay Başçavuş Halit Avcı nın hamile eşi Şöhret Avcı, Sağlık Bakanlığı na ait ambulans uçakla Trabzon a getirildi. Eşini cenazesini getirecek uçağı bekleyeceği öğrenilen Şöhret Avcı nın gözyaşı döktüğü gözlendi

ŞEHİDİN CENAZESİ TRABZON DA

Şehit Astsubay Başçavuş Halit Avcı nın cenazesini getiren uçağın Trabzon Havalimanı na inmesinin ardından burada düzenlenen törene Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Asım Kocaoğlu, İl Emniyet Müdürü Murat Köksal, şehidin babası Mustafa Avcı ile şehidin eşi Şöhret Avcı, yakınları, vatandaşlar ve askerler katıldı. Şehidin hamile eşi Şöhret Avcı, kayınpederi Mustafa Avcı’ya sarılarak uzun süre gözyaşı döktü.

Şehidin Astsubay Başçavuş Halit Avcı nın bayrağa sarılı tabutu uçaktan alındıktan sonra cenaze aracına konuldu ve Maçka İlçesi ne bağlı Gürgenağaç Köyü ndeki baba evine götürüldü. Avcı nın cenazesi yarın öğle namazı sonrasında Maçka da kılınacak cenaze namazının ardından köyünde toprağa verilecek.


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da polis ekiplerine silahlı saldırı!

1 Samsun'da polis ekiplerine silahlı saldırı!

Şüphelileri kovalayan polis otosu kaza yaptı, 1 polis yaralı

2 Şüphelileri kovalayan polis otosu kaza yaptı, 1 polis yaralı

Parkta bulunan bebek cesediyle ilgili korkunç görüntüler ortaya çıktı

3 Parkta bulunan bebek cesediyle ilgili korkunç görüntüler ortaya çıktı

Galatasaray taraftarından havaalanı ve Florya'da protesto

4 Galatasaray taraftarından havaalanı ve Florya'da protesto

Şişli'de şiddetli yağmurla oluşan çukura 2 araç düştü

5 Şişli'de şiddetli yağmurla oluşan çukura 2 araç düştü

Minik öğrencilerden huzurevi sakinlerine ziyaret

6 Minik öğrencilerden huzurevi sakinlerine ziyaret

Takla atan araç, lisenin bahçesine uçtu

7 Takla atan araç, lisenin bahçesine uçtu

Başkent'te Kimyasal madde taşıyan tır demir yüklü tıra çarptı

8 Başkent'te Kimyasal madde taşıyan tır demir yüklü tıra çarptı

Patlayan bilgisayar yangın çıkarttı: çıkan yangından 20 kişi etkilendi

9 Patlayan bilgisayar yangın çıkarttı: çıkan yangından 20 kişi etkilendi