TELEFON MESAJI HAPİS CEZASINDAN KURTARDI

Samsun da bir bayana tecavüz ettikleri iddiasıyla tutuklanıp 10 ay tutuklu kaldıktan sonra tahliye edilen 3 kişi, kadının erkeklerden birinin cep telefonuna attığı mesaj sayesinde 15 yıl hapis cezasından kurtuldular. \r\n

TELEFON MESAJI HAPİS CEZASINDAN KURTARDI
Canik ilçesinin Hasköy Mahallesi nde 2013 yılı Nisan ve Haziran ayları arasında meydana gelen olayda, annesi ile birlikte yaşayan olay tarihinde 25 yaşında olan N.T., H.G.(42), B.E.(62) ve Y.Y. nin (38) kendisine farlı tarihlerde eve gelip zorla tecavüz ettiklerini iddia etti. Olayla ilgili 3 kişi gözaltına alındı ve tutuklanarak Samsun Kapalı Cezaevi ne gönderildi. N.T. ayrıca H.G. nin kendisinin çıplak resmini çekip şantaj yaptığını da ileri sürdü. 
H.G., B.E. ve Y.Y. haklarında Samsun 2. Ağır Ceza Mahkemesi nde 15 yıl hapis cezası istemiyle dava açıldı. Yargılana sırasında H.G. nin avukatı Ata Giritli, mağdur N.T. nin rızayla ilişkiye girdiğine dair müvekkili H.G. ye çektiği “Gelirken ekmek ve doğum kontrol hapı getir cep telefonu mesajını mahkemeye delil olarak sundu. Bilirkişi N.T. nin çektiği mesajı inceledi ve mahkemeye rapor sundu. 10 ay cezaevinde tutuklu kalan 3 kişi, mesajın ardından tahliye edilerek tutuksuz yargılanmalarına devam edildi. 
Bugün görülen davanın son duruşmasında tutuksuz bulunan 3 kişi haklarındaki suçlamaları kabul etmediler. Mahkeme heyeti olayın rızaya dayalı olduğu kanaatine vararak haklarında cinsel saldırı suçundan 15 yıl hapis cezası talibiyle dava açılan B.E. ve Y.Y. nin bu suçtan beraatlerine karar verdi. H.G. hakkında açılan şantaj suçundan davada da beraat kararı verildi. Ancak, N.T. ile ilişkiye girdikleri evin N.T. nin annesinin evi olmasından dolayı annesinin de eve gelmelerine rızası olmayıp şikayetçi olması üzerine H.G. ve B.E. yi zincirleme şekilde konut dokunulmazlığını ihlal suçundan 1 yıl 6 şar ay hapis cezasına çarptırıp cezalarının hükmün açıklanmasına yer olmadığına karar verip 5 yıl içinde suç işlememek kaydı ile erteledi. Y.Y. hakkında ise konut dokunulmazlığını ihlal suçundan önce 10 ay hapis cezası verildi ve söz konusu hapis cezası 6 bin lira para cezasına çevrildi.

İHA


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunda silahlı saldırı 2 ölü, 2 yaralı

1 Samsun'da silahlı saldırı: 2 ölü, 2 yaralı

Samsunda silahlı saldırı 2 ölü, 2 yaralı

2 Samsun'da silahlı saldırı: 2 ölü, 2 yaralı

Samsunsporda planlar alt üst

3 Samsunspor'da planlar alt üst

Elektrik akımına kapılan işçi hayatını kaybetti

4 Elektrik akımına kapılan işçi hayatını kaybetti

Nankörlük

5 Nankörlük...

Adanada üçüncü Hero gözaltısı

6 Adana'da üçüncü 'Hero' gözaltısı

Samsunsporun rakibi Şanlıurfa

7 Samsunspor'un rakibi Şanlıurfa

Katarlı turist çocuk Uludağda kayboldu

8 Katarlı turist çocuk Uludağ'da kayboldu

Samsunspor Sportif Direktörü Zeren Önceliğimiz yabancılar

9 Samsunspor Sportif Direktörü Zeren: ''Önceliğimiz yabancılar''

Sarayda Feci Kaza, 1i Ağır 3 Yaralı

10 Saray'da Feci Kaza, 1'i Ağır 3 Yaralı