Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

TELEFON MESAJI HAPİS CEZASINDAN KURTARDI

Samsun da bir bayana tecavüz ettikleri iddiasıyla tutuklanıp 10 ay tutuklu kaldıktan sonra tahliye edilen 3 kişi, kadının erkeklerden birinin cep telefonuna attığı mesaj sayesinde 15 yıl hapis cezasından kurtuldular. \r\n

TELEFON MESAJI HAPİS CEZASINDAN KURTARDI
Canik ilçesinin Hasköy Mahallesi nde 2013 yılı Nisan ve Haziran ayları arasında meydana gelen olayda, annesi ile birlikte yaşayan olay tarihinde 25 yaşında olan N.T., H.G.(42), B.E.(62) ve Y.Y. nin (38) kendisine farlı tarihlerde eve gelip zorla tecavüz ettiklerini iddia etti. Olayla ilgili 3 kişi gözaltına alındı ve tutuklanarak Samsun Kapalı Cezaevi ne gönderildi. N.T. ayrıca H.G. nin kendisinin çıplak resmini çekip şantaj yaptığını da ileri sürdü. 
H.G., B.E. ve Y.Y. haklarında Samsun 2. Ağır Ceza Mahkemesi nde 15 yıl hapis cezası istemiyle dava açıldı. Yargılana sırasında H.G. nin avukatı Ata Giritli, mağdur N.T. nin rızayla ilişkiye girdiğine dair müvekkili H.G. ye çektiği “Gelirken ekmek ve doğum kontrol hapı getir cep telefonu mesajını mahkemeye delil olarak sundu. Bilirkişi N.T. nin çektiği mesajı inceledi ve mahkemeye rapor sundu. 10 ay cezaevinde tutuklu kalan 3 kişi, mesajın ardından tahliye edilerek tutuksuz yargılanmalarına devam edildi. 
Bugün görülen davanın son duruşmasında tutuksuz bulunan 3 kişi haklarındaki suçlamaları kabul etmediler. Mahkeme heyeti olayın rızaya dayalı olduğu kanaatine vararak haklarında cinsel saldırı suçundan 15 yıl hapis cezası talibiyle dava açılan B.E. ve Y.Y. nin bu suçtan beraatlerine karar verdi. H.G. hakkında açılan şantaj suçundan davada da beraat kararı verildi. Ancak, N.T. ile ilişkiye girdikleri evin N.T. nin annesinin evi olmasından dolayı annesinin de eve gelmelerine rızası olmayıp şikayetçi olması üzerine H.G. ve B.E. yi zincirleme şekilde konut dokunulmazlığını ihlal suçundan 1 yıl 6 şar ay hapis cezasına çarptırıp cezalarının hükmün açıklanmasına yer olmadığına karar verip 5 yıl içinde suç işlememek kaydı ile erteledi. Y.Y. hakkında ise konut dokunulmazlığını ihlal suçundan önce 10 ay hapis cezası verildi ve söz konusu hapis cezası 6 bin lira para cezasına çevrildi.

İHA


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunda alışveriş merkezinde kavga 1 ölü

1 Samsun'da alışveriş merkezinde kavga: 1 ölü

Samsunda korkunç kaza 1 ölü 8 yaralı

2 Samsun'da korkunç kaza! 1 ölü 8 yaralı

Samsunspor Samsunspor Teknik Direktörü Özköylü Sözümü tuttum

3 Samsunspor: Samsunspor Teknik Direktörü Özköylü; 'Sözümü tuttum'

Samsun Haber Samsun merkezli fuhuş operasyonunda korkunç detay

4 Samsun Haber: Samsun merkezli fuhuş operasyonunda korkunç detay!

Samsun Haber Samsundaki AVM cinayetinde yeni gelişme

5 Samsun Haber: Samsun'daki AVM cinayetinde yeni gelişme!

Samsunspor Anı olarak söktüler

6 Samsunspor: Anı olarak söktüler

Samsun Haber Samsun Valiliğinden dolandırıcılık uyarısı

7 Samsun Haber: Samsun Valiliğinden 'dolandırıcılık' uyarısı

Samsun Haber Samsundaki kazada yaralananların isimleri tespit edildi

8 Samsun Haber: Samsun'daki kazada yaralananların isimleri tespit edildi

Samsunun şansı

9 Samsun'un şansı...

Rockçılar yağmur, çamur dinlemedi

10 Rockçılar yağmur, çamur dinlemedi