HALUK TAN DAN İŞSİZLİĞE ÇÖZÜM

AK Parti Samsun Milletvekili Aday Adayı Haluk Tan, işsizliğin bu şehrin evlatlarının kaderi olamayacağını belirterek, İş bulan değil, iş kuran üniversite modeli vizyonuyla ilerleyeceğiz dedi\r\n

HALUK TAN DAN İŞSİZLİĞE ÇÖZÜM
AK Parti Samsun Milletvekili Aday Adayı Haluk Tan, Bu şehrin hedefleri için katkısı olacak herkesle bir araya gelip, her kesimi bir araya getireceğiz. İşsizliği kader olmaktan çıkarıp, İş bulan değil, iş kuran üniversite modeli vizyonuyla ilerleyeceğiz diye konuştu.
İŞ KURAN ÜNİVERSİTE
AK Parti Samsun Milletvekili Aday Adayı Haluk Tan ziyaretlerini aralıksız sürdürüyor. Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Akan ı ziyaret eden Haluk Tan, İşsizlik yeni çağın global bir sorunudur. İstihdam sorunları çözülürse şehrimizde huzur ve mutluluk ortamı daha da artacaktır. Samsun’un çocukları kendi şehirlerinde rahatlıkla iş bulmalı ve kendi şehirlerine hizmet etmelidir. Yatırımcıyı ilimize çekerek istihdamı artıracağız. Yeni iş alanlarının açılmasına katkı sağlayacağız. Bu sayede  üniversitemezi de İş kuran bir kurum haline getireceğiz ifadelerini kullandı.
TAN IN KATKISI BÜYÜK
OMÜ yerleşkesindeki KOSGEB Samsun Teknoloji ve Geliştirme Merkezini de ziyaret eden Tan, KOSGEB Müşaviri Turgut Aslan la da bir süre görüştü.  Aslan, 2011-2013 döneminde Samsun Sanayi ve Ticaret Odası Proje Seçimi Kurulu üyeliği yapan Haluk Tan’ın, Samsun’da ARGE ve inavasyona yönelik büyük katkıları olduğunu söyledi.
KOBİLERE DESTEK
AK Parti Samsun Milletvekili Aday Adayı Haluk Tan da şunları söyledi: Samsun TSO olarak 2011 ve 2013 yılları arasında, teknoloji ARGE ve inavasyonun Samsun’da kobilere ciddi kazanımlar sağladı. Bu merkezin görev ve sorumluluk alanı geliştirilerek daha üst seviyelere çıkarılması gerekmektedir. İşsizlik Samsun un kaderi değildir. Bu nedenle Samsun da İş bulan değil, iş kuran üniversite modeli vizyonunda ilerlememiz gerekiyor.EN ÇOK OKUNANLAR

Lokantada tüp patladı 3 yaralı

1 Lokantada tüp patladı: 3 yaralı

Kadirlide silahlı saldırı 1 ölü, 1 yaralı

2 Kadirli'de silahlı saldırı: 1 ölü, 1 yaralı

Sakaryada dev uyuşturucu operasyonu

3 Sakarya'da dev uyuşturucu operasyonu

Turgutluda iki köy boşaltıldı

4 Turgutlu'da iki köy boşaltıldı

Katar Emiri Thani mahkeme kararıyla otelini tahliye ettirdi

5 Katar Emiri Thani mahkeme kararıyla otelini tahliye ettirdi

Sürüye çarpan hafif ticari araç 40 koyunu telef etti

6 Sürüye çarpan hafif ticari araç 40 koyunu telef etti

Selçukta kaza 1 ölü 1 yaralı

7 Selçuk'ta kaza: 1 ölü 1 yaralı

Genç futbolcu serinlemek için girdiği sulama kanalında boğuldu

8 Genç futbolcu serinlemek için girdiği sulama kanalında boğuldu

Köpek gezdirme tartışması cinayetle bitti 1 kişi hayatını kaybetti 1 yaralı

9 Köpek gezdirme tartışması cinayetle bitti: 1 kişi hayatını kaybetti 1 yaralı

Kadıköyde Feci Kaza 1 kişi hayatını kaybetti, 1 kişi yaralı

10 Kadıköy'de Feci Kaza: 1 kişi hayatını kaybetti, 1 kişi yaralı