RADAR CEZASI YARGIDAN DÖNDÜ

Samsun da trafik ekipleri tarafından aracının plakasına uygulanan radar cezasına itiraz eden Avukat, mahkeme tarafından haklı bulundu. Mahkeme gerekçeli kararında, radar cezasının araç sürücüsüne tebliğ edilmemesini keyfi bir uygulama olarak değerlendirer

RADAR CEZASI YARGIDAN DÖNDÜ
Samsun Barosu Avukatlarından Yusuf Ziya Çimen, aracı ile Atatürk Bulvarı İncesu mevkiinde 135 kilometre hızla radara girdiği gerekçesiyle, Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şubesi ekipleri tarafından 356 TL para cezası plakasına kesilerek adresine gönderildi. Av. Yusuf Ziya Çimen, bunun üzerine radar cezasını yargıya taşıdı. Samsun 2. Sulh Ceza Mahkemesi ne cezaya itiraz eden Çimen, radar ekibinin kendisini durdurarak kendisine cezayı tebliğ etmediğini gerekçe gösterdi. Mahkeme, Yusuf Ziya Çimen in itirazını haklı buldu.
HUKUKSUZLUĞA DUR DENİLDİ
Samsun 2. Sulh Ceza Mahkemesi, ceza yazılacak kişinin kimlik bilgilerinin tespit edilmesinin kanunen zorunlu olduğu hatırlatıp, Av. Yusuf Ziya Çimen in aracının plakasına yazılan cezayı iptal etti. Mahkemenin hukuksuzluğa dur dediğini söyleyen Avukat Yusuf Ziya Çimen, Aracım ile normal hız sınırlarının dışında seyrettiğim gerekçesiyle, plakama idari para cezası düzenlenmiş. Bu ceza tutanağı ne beni ne de bir başka sürücü durdurularak tanzim edilmiş bir tutanaktır. Gizlenerek veya gezici radarla tanzim edilmiş bir tutanaktır. Ben de bu cezaya itiraz ettim. Bu itirazı, Samsun 2. Sulh Ceza Hakimliği değerlendirerek, iptaline karar verdi. Tutanağın kanuna uygun olarak düzenlenmediğini tespit etti. Düzenlenen tutanak, mahkeme tarafından yasal zorunlulukları taşımadığı gerekçe gösterilerek hukuksuzluğun önüne geçmiştir. Tarafıma tanzim edilen, bu tutanakların kanunsuz olduğu ortaya çıkmıştır. Emniyet mensuplarının, bu hususlara daha dikkat etmeleri gerektiğini bir hukukçu olarak tekrarlamak istiyorum dedi. 

Bayram OKEN ÇOK OKUNANLAR

Her şeyi açıklayacak

1 Her şeyi açıklayacak

Hakem 'penaltı' dedi

2 Hakem 'penaltı' dedi

Samsunspor'dan Murzioğlu'na teşekkür

3 Samsunspor'dan Murzioğlu'na teşekkür

Samsun'da Erva bebeğin dramı

4 Samsun'da Erva bebeğin dramı

Samsun'da şüpheli araçtan 4 tabanca ele geçirildi

5 Samsun'da şüpheli araçtan 4 tabanca ele geçirildi

Doğan Medya Grubu satıldı

6 Doğan Medya Grubu satıldı

Samsunspor'da passolig sayısı artıyor

7 Samsunspor'da passolig sayısı artıyor

Samsunspor'da üzen istatistik

8 Samsunspor'da üzen istatistik

Bir anı, bir yazı...

9 Bir anı, bir yazı...

Emekliye müjdeli haber

10 Emekliye müjdeli haber