Sınırlarımızı genişletiyoruz

MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak, MÜSİAD olarak coğrafi sınırlarımızı arttırmadan bütün dünyadaki sınırlarımızı genişletmeye gayret ediyoruz dedi

Sınırlarımızı genişletiyoruz

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Nail Olpak, Sinop taki E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu nda yapımı tamamlanan tekstil fabrikasının açılışının ardından Samsun da SaSa Restoran Kafe de, Samsun Şubesi nin organize ettiği yemeğe katıldı. Samsun Valisi İbrahim Şahin, Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Selahattin Menteş, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım, Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Erol Tosun, Adalet Komisyonu Başkanı Kemal Alver, Canik Belediye Başkanı Osman Genç, MÜSİAD Samsun Şube Başkanı Selim Sar, MÜSİAD Sinop Şube Başkanı Ahmet Hilmi Gökmen,  MÜSİAD Çorum Şube Başkanı Ahmet Köksal, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, davetliler ve iş adamları katıldı.

ARTK DÜNYANIN HER YERİNDEYİZ
Adalet Bakanlığı nın desteği, kamu ve özel sektörün birleşip işbirliği içinde Sinop ta bir ilke imza attıklarını belirten MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak, Sinop taki cezaevinde 300 mahkumun çalışacağı bir tesisin açılışını yaptık. Bu örnek bir projedir. MÜSİAD olarak 25 yıldır faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Başbakanımızın deyimiyle coğrafi sınırlarımızı arttırmadan bütün dünyadaki sınırlarımızı genişletmeye gayret ediyoruz. Cumhurbaşkanımızın ve Başbakanımızın tüm gezilerine katılıyoruz. Bu gezilerde hemen hemen her ülkede bir MÜSİAD temsilcisinin olduğunu görmekten mutluluk duyuyoruz. Artık dünyanın dört bir tarafında varız. Sizlerden ricam, dünya pazarlarında daha etkin olabilmek için aktif görevlerde bulunun. Dünya çok büyük. Genel merkez olarak bizden istediğiniz her ne konu varsa biz yanınızdayız. Biz iş adamları derneğiyiz ve iş adamlarının önünü ufkunu problemlerini aşmak, projelerine destek olmak için varız ama bir şartımız var. Bütün yaptıklarımızı hukuk ve meşruiyet dairesi içerisinde yapacağız ve yapıyoruz diye konuştu.

MEKSİKA DA SAMSUNLU VAR
MÜSAİD ın 25 yıldır faaliyetlerini arttırarak sürdürdüğünü, bu kapsamda her geçen gün dünyadaki sınırlarını zorladığını ifade eden Olpak, şöyle devam etti: MÜSİAD olarak coğrafi sınırlarımızı arttırmadan bütün dünyadaki sınırlarımızı genişletmeye gayret ediyoruz. Kolombiya ya gittik, Kolombiya daki arkadaşlarımız arasında bir devir teslim yaparak temsilcimizi değiştirdik. Meksika da Samsunlu bir hemşehriniz var. Gemi sökmeye gitmiş, şimdi nikel madenciliği yapıyor. Bunu şunun için söylüyorum, artık dünyanın dört bir tarafında varız Allah a şükür. Diğer büyük elçiliklerimizde olduğu gibi ticari ataşeliklerimizde olduğu gibi. Biz de MÜSİAD olarak faaliyetlerimizi dünyanın dört bir tarafında sürdürüyoruz.  

MÜSİAD BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRDİ
Samsun Valisi İbrahim Şahin ise, MÜSİAD ın Türkiye de özellikle iş adamlarının yer aldığı sivil toplum örgütü kuruluşlarının arasında önemli ve başarılı bir yere sahip olduğunu belirterek, Bugün bir ilki gerçekleştirdiler. Devlet özel sektör işbirliğiyle gömlek üretmeye başlıyorlar. Umarım bu olay yaygınlaşır. Hem ekonomiye katkı sağlayacak, hem de cezaevindeki mahkum kardeşlerimiz vakitlerini daha verimli geçirecekler. Bu başarınızdan dolayı sizleri tebrik ederim ifadelerini kullandı.

Nevin AYDOĞANEN ÇOK OKUNANLAR

Tekirdağda 20 kilometrelik araç kuyrukları oluştu

1 Tekirdağ'da 20 kilometrelik araç kuyrukları oluştu

İki grup arasında çıkan silahlı kavgaya biber gazlı müdahale

2 İki grup arasında çıkan silahlı kavgaya biber gazlı müdahale

Şanlıurfasporun yeni teknik direktörü Ali Tandoğan

3 Şanlıurfaspor'un yeni teknik direktörü Ali Tandoğan

Otomobil takla attı2 yaralı

4 Otomobil takla attı:2 yaralı

Sarı Fırtına, Kırkpınardan sonra Beşpinarın da Başpehlivanı

5 Sarı Fırtına, Kırkpınar'dan sonra Beşpinar'ın da Başpehlivanı

Gömeçte biri zincirleme iki kazada 8 kişi yaralandı

6 Gömeç'te biri zincirleme iki kazada 8 kişi yaralandı

Motosiklet kamyona çarptı 1 ölü

7 Motosiklet kamyona çarptı: 1 ölü

81 ilde  Türkiye huzurlu parklar uygulaması yapıldı

8 81 ilde ' Türkiye huzurlu parklar' uygulaması yapıldı

Sakarya Nehrine Devrilen Otomobilde Aynı Aileden 3 Kişi Öldü

9 Sakarya Nehri'ne Devrilen Otomobilde Aynı Aileden 3 Kişi Öldü