PARAYI YATIRSAK DA BİR ŞEY DEĞİŞMEZDİ

Bahia dosyası için CAS a 24 bin İsviçre Frankını yatırmadıklarını kabul eden Hun ve Pank tan ilginç yorum geldi.

PARAYI YATIRSAK DA BİR ŞEY DEĞİŞMEZDİ

Bahia dosyası için CAS a 24 bin İsviçre Frankını yatırmadıklarını kabul eden Hun ve Pank tan ilginç yorum geldi. Hun, Parayı yatırmadan yatırdık dedik. Tam yatıracaktık ama Umar olayı çıktı. Parayı yatırsakta zaten bir şey değişmezdi diye konuştu. Pank ise Samsunspor un 4-5 sezon Süper Lig e çıkmadan oynaması gerektiğini ifade etti  
KABÜL ETTİLER  
Samsunspor Başkanı Erkut Tutu, hafta başında düzenlediği basın toplantısıyla, önlerinde parayla bile çözülemeyecek dosyalar olduğunu söylemişti. Bu dosyaların eski futbolcular Luiz Bahia ve Ben Ofosu ile ilgili olduğunu açıklayan Başkan Tutu, CAS a taşınan bu dosyalara eski yönetim tarafından gerekli itirazlar yapılmadığını için yüklü para ödeme ve puan silme cezasıyla karşı karşıya olduklarını ifade etmişti. Başkan Tutu, eski yönetim tarafından CAS a itiraz için yatırılması gereken 24 bin 500 İsviçre Frankı nın yatırıldığının açıklanıp, yatırılmadığı için de dosyaların kapandığını söylemişti.

YATIRDIK DEDİK AMA YATIRMADIK
Bu konuyla ilgili eski Samsunspor başkanı Mehmet Pank ve başkanvekili Recep Hun, basın toplantısı düzenledi. Recep Hun,   Evet biz bu parayı yatırdık dedik. Tam yatıracaktık ama o ara Umar takımdan kaçınca, parayı onun hesabına yatırdık. Zaten parayı Bahia ya itiraz için CAS a yatırsak da bir önemi yoktu. Çünkü bu dosya kapanmıştı, ceza onaylanmıştı. Biz bu parayı yatırsak, Samsunspor un 24 bin 500 İsviçre Frankı daha gidecekti. Başkan Erkut Tutu, bu sıkıntıları biliyordu. Biz genel kurulda Bahia için acil para yatırılması gerektiğini söylemiştik dedi. 

FORMÜLÜ BULDU 
Samsunspor dan alacağı olmadığı ifade edilen Mehmet Pank, kulübün kurtuluşunun temliklerin kaldırılmasıyla çözüleceğini belirterek, şöyle devam etti: Biz dönemimizde çok fazla destek alamadık. Samsunspor un kurtuluşu temliklerin kaldırılmasındadır. Temlikler kaldırılır, 4-5 sezonda Süper Lig e çıkmadan oynanırsa, bu dönemde de FIFA dan gelecek oyuncu borçları ödenirse, kulüp ancak düzlüğe çıkar. Kulübün kurtuluşu budur. Herkesin temliğini kaldırması gerekir.  

SELÇUK KAYA / SALİM YILDIZEN ÇOK OKUNANLAR

Elazığ'da trafik kazası: 4 yaralı

1 Elazığ'da trafik kazası: 4 yaralı

Konuşmak için yanına gittiği arkadaşlarını vurdu: 1 ölü

2 Konuşmak için yanına gittiği arkadaşlarını vurdu: 1 ölü

Terminalde şüpheli koli alarmı

3 Terminalde şüpheli koli alarmı

Karaman'da ilk kez gece maçı oynandı

4 Karaman'da ilk kez gece maçı oynandı