Samsun un açığı bölgelerden

STSO Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Salih Zeki Murzioğlu, Samsun un gelir ve gider dengesinin eşit olmamasının kentteki bölge müdürlüklerinin ve yatırımların çokluğundan kaynaklandığını söyledi

Samsun un açığı bölgelerden

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Şubat ayı meclis toplantısı Davut Altan  Salonu nda yapıldı. STSO yapılan toplantıda konuşan STSO Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Salih Zeki Murzioğlu, Samsun un gelirinin giderini karşılamamasını bölge müdürlüklerinin ve yatırımların çokluğuna bağladı.

ORTALAMANIN ÜZERİNDE
Küçük ve orta işletmelerin yaşadığı sıkıntılarla ilgili gerekli kişilere bu sorunları her fırsatta dile getirdiğini söyleyen Murzioğlu Ben ilgili kişilere küçük ve orta işletmelerin yaşadığı sıkıntıları her fırsatta dile getiriyorum. Geçtiğimiz günlerde okuduğum bir haber üzerine Vergi Haftası nedeniyle Samsun Vergi Dairesi Başkanı Zeki Yumbul a ziyarette Samsun un gelirleri giderlerini karşılamıyor başlıklı haberin içeriğini sordum. Sayın Yumbul ise çoğu bölge müdürlüklerinin Samsun da olması, devlet giderlerinin fazla olması ve yatırımların yoğun olması nedeniyle Samsun da böyle bir oran çıkıyor dedi. Türkiye de geliri giderini karşılayan 12 tane il var ama biz Samsun olarak Türkiye ortalamasının üzerindeyiz dedi.

KOBİ LER SORUNLARLA KARŞI KARŞIYA
Gündem dışı söz alan meclis üyesi Yusuf Ziya Büyüklü ise Değişen piyasa yapısına hızlı uyum sağlayan KOBİ ler ülkemizin altın yumurtlayan tavuğu niteliğinde. Türkiye de esnafımız, aileleri ve çalışanlarıyla birlikte değerlendirildiğinde ülke nüfusunun yüzde 5 ni oluşturmakta. KOBİ lerimiz dünya genelindeki küresel kriz nedeniyle bir çok sorunla karşı karşıya kaldı. Acilen bu kesimi rahatlatacak akılcı çözüm bulunmalıdır şeklinde konuştu.

ŞOFÖRLER DÜZENE SOKULMALI
Toplu taşıma araç şoförlerinin eğitilmesi gerektiğini vurgulayan meclis üyesi Necati Dündar ise Vahşice öldürülen Özgecan haberlerini sürekli olarak izliyoruz. Bu toplu taşıma araçlarında çalışan, özellikle şoförlerin bir şekilde düzene sokulması gerekiyor. Herkes bu konu üzerinde sözler söylüyor ama hepsi havada kalıyor. Bu konu üzerinde kesinlikle çalışma yapılmalı ifadelerini kullandı.

Mert Volkan GÜNEN ÇOK OKUNANLAR

TAHTA AÇILDI, ŞOV BAŞLADI

1 TAHTA AÇILDI, ŞOV BAŞLADI

Zonguldak'tan iki isme kanca

2 Zonguldak'tan iki isme kanca

Samsun'da feci kaza, 1'i ağır 2 yaralı

3 Samsun'da feci kaza, 1'i ağır 2 yaralı

Otoparka yeni düzenleme yolda

4 Otoparka yeni düzenleme yolda

Samsunspor'da durmak yok

5 Samsunspor'da durmak yok

Oy için gittiler

6 Oy için gittiler

İbrahim Özyer son yolculuğuna uğurlanıyor

7 İbrahim Özyer son yolculuğuna uğurlanıyor

Samsun'da Ketenci'ye son görev

8 Samsun'da Ketenci'ye son görev

Kazada ölen İbrahim Özyer Samsun'da defnedildi

9 Kazada ölen İbrahim Özyer Samsun'da defnedildi

Oy kullanma rehberi

10 Oy kullanma rehberi