Samsun un açığı bölgelerden

STSO Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Salih Zeki Murzioğlu, Samsun un gelir ve gider dengesinin eşit olmamasının kentteki bölge müdürlüklerinin ve yatırımların çokluğundan kaynaklandığını söyledi

Samsun un açığı bölgelerden

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Şubat ayı meclis toplantısı Davut Altan  Salonu nda yapıldı. STSO yapılan toplantıda konuşan STSO Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Salih Zeki Murzioğlu, Samsun un gelirinin giderini karşılamamasını bölge müdürlüklerinin ve yatırımların çokluğuna bağladı.

ORTALAMANIN ÜZERİNDE
Küçük ve orta işletmelerin yaşadığı sıkıntılarla ilgili gerekli kişilere bu sorunları her fırsatta dile getirdiğini söyleyen Murzioğlu Ben ilgili kişilere küçük ve orta işletmelerin yaşadığı sıkıntıları her fırsatta dile getiriyorum. Geçtiğimiz günlerde okuduğum bir haber üzerine Vergi Haftası nedeniyle Samsun Vergi Dairesi Başkanı Zeki Yumbul a ziyarette Samsun un gelirleri giderlerini karşılamıyor başlıklı haberin içeriğini sordum. Sayın Yumbul ise çoğu bölge müdürlüklerinin Samsun da olması, devlet giderlerinin fazla olması ve yatırımların yoğun olması nedeniyle Samsun da böyle bir oran çıkıyor dedi. Türkiye de geliri giderini karşılayan 12 tane il var ama biz Samsun olarak Türkiye ortalamasının üzerindeyiz dedi.

KOBİ LER SORUNLARLA KARŞI KARŞIYA
Gündem dışı söz alan meclis üyesi Yusuf Ziya Büyüklü ise Değişen piyasa yapısına hızlı uyum sağlayan KOBİ ler ülkemizin altın yumurtlayan tavuğu niteliğinde. Türkiye de esnafımız, aileleri ve çalışanlarıyla birlikte değerlendirildiğinde ülke nüfusunun yüzde 5 ni oluşturmakta. KOBİ lerimiz dünya genelindeki küresel kriz nedeniyle bir çok sorunla karşı karşıya kaldı. Acilen bu kesimi rahatlatacak akılcı çözüm bulunmalıdır şeklinde konuştu.

ŞOFÖRLER DÜZENE SOKULMALI
Toplu taşıma araç şoförlerinin eğitilmesi gerektiğini vurgulayan meclis üyesi Necati Dündar ise Vahşice öldürülen Özgecan haberlerini sürekli olarak izliyoruz. Bu toplu taşıma araçlarında çalışan, özellikle şoförlerin bir şekilde düzene sokulması gerekiyor. Herkes bu konu üzerinde sözler söylüyor ama hepsi havada kalıyor. Bu konu üzerinde kesinlikle çalışma yapılmalı ifadelerini kullandı.

Mert Volkan GÜNEN ÇOK OKUNANLAR

Söz Erkurt Tutu'da

1 Söz Erkurt Tutu'da

Samsun dahil 3 ilde uyuşturucu operasyonu

2 Samsun dahil 3 ilde uyuşturucu operasyonu

Samsun'da siyaset kavgası: 1 yaralı

3 Samsun'da siyaset kavgası: 1 yaralı

Kulu'da içinde 5 bin euro bulunan çelik kasa çalındı

4 Kulu'da içinde 5 bin euro bulunan çelik kasa çalındı

Öğrenciler veli toplantısı öncesi okul müdürünü vurdu

5 Öğrenciler veli toplantısı öncesi okul müdürünü vurdu

Maça gitmiyoruz

6 Maça gitmiyoruz

Yeter ki Samsun'da olsun!..

7 Yeter ki Samsun'da olsun!..

Engin İpekoğlu Giresun'u ezberletti

8 Engin İpekoğlu Giresun'u ezberletti

SAMGAZ, güvenli doğal gaz kullanımı konusunda abonelerini uyardı

9 SAMGAZ, güvenli doğal gaz kullanımı konusunda abonelerini uyardı

Pamuk'un çabası Karabaş'ın götürülmesini engelleyemedi

10 Pamuk'un çabası Karabaş'ın götürülmesini engelleyemedi