Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

“AMACIMIZ ÖMÜRLÜ YOLLAR YAPMAK”

Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Yurt, Kışla Mahallesi’nde ‘Keçiyolu’ olarak bilinen Şehit Tuncay Karataş Bulvarı’nın betonlaştırma çalışmalarının tamamlandığını söyledi.

“AMACIMIZ ÖMÜRLÜ YOLLAR YAPMAK”

Halk arasında ‘Keçiyolu’ olarak bilinen Şehit Tuncay Karataş Bulvarı’ndaki beton kaplama işinin tamamlandığını belirten Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Yurt, “Geçmiş yıllarda biz burada sathi kaplama ve beton asfalt yaptık ama sağdan ve soldan toplanan sular vadi yapısında olmasından dolayı sular kaplamanın altına giriyor ve asfaltın deforme olmasına neden oluyordu. Yama yapsak yine onun altına giriyordu. Orada artık eskimiş bir altyapı ve üst yapı vardı. Biz orada SASKİ Genel Müdürlüğümüz ve diğer kurumlarımızla yazışarak buradaki teknik alt yapıyı komple yenilettik. SASKİ orada yağmursuyu, içme suyu ve kanalizasyon yapılarını yeniledi. Diğer kurumlarda orada hatlarını yenilediler ve ilave hatlarını yaptılar. Biz de orada 20 cm kalınlıkta, çift hasır çelikli bölünmüş yol yaptık. Oranın yaklaşık uzunluğu 1.5 km civarında. Artık oradaki yol dere gibi de çalışsa beton kaplamanın altına girip orayı bozamayacağı için orada konforlu bir satıh elde edilmiş oldu” dedi.

“AMACIMIZ ÇINAR AĞACI GİBİ ÖMÜRLÜ YOLLAR YAPMAK”
Amaçlarının bir çınar ağacı ömrü gibi kalıcı yollar yapmak olduğunu ifade eden Yurt, “Biz beton yol uygulamasını artık tüm ilçelerimizde de yaymaya başladık. Geçen sene ilçelerimizde 40 km’ye yakın bir beton yol yaptık. Beton yol belki kısa vadede pahalıymış gibi gözüküyor ama orta ve uzun vadede çok ucuza geliyor. Biz kalıcı eserler bırakmayı planlıyoruz. Bizim yönetimimizden sonra oradaki yolların 40-50 sene hizmet edecek olması ve Başkanımız Yusuf Ziya Yılmaz’ın isminin halen hafızalarda olmasını arzu ediyoruz. Bugün yurt dışlarına gittiğinizde 40-50 yıllık yollara hatta belli binlerce yıllık medeniyetlerin izlerine rastlıyorsunuz. Günü kurtarmak için eserler yapmak istemiyoruz. Belki biraz pahalı ama gözümüzü karartıp böyle kalıcı imalatlar yapmanın hedefindeyiz. Bu da bizim başkanımızın talimatıdır. Başkanımız bize ‘yarım, bozulacak imalatlar asla yapmayalım’ diyor. Amacımız bir çınar ağacı ne kadar yaşıyor ise, bizim yaptığımız eserlerimiz kalıcı olsun ve bir çınar ağacının ömrü kadar uzun olsun istiyoruz. Keçiyolu’nu bu anlamda yaptık ve bitirdik. Buradaki yolumuz çok sağlam ve kalıcı bir eser oldu. Benzer şekilde de ilçelerimizde bu beton yol uygulamalarını da devam ediyoruz” diye konuştu.

İHAEN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor Sportif Direktörü Zeren O bölgeye takviye yapılacak

1 Samsunspor Sportif Direktörü Zeren: O bölgeye takviye yapılacak

 Adiloviç, bugün imzalıyor

2 Adiloviç, bugün imzalıyor

Fındık fiyatları yükselişe geçti

3 Fındık fiyatları yükselişe geçti

 Taşlar yerine oturuyor

4 Taşlar yerine oturuyor...

Samsunda bir mühendis PKKKCKdan gözaltına alındı

5 Samsun'da bir mühendis PKK/KCK'dan gözaltına alındı

Simsarların bıçaklı kavgası 1 yaralı

6 Simsarların bıçaklı kavgası: 1 yaralı

Erzurumda iki grup tekme tokat birbirine girdi

7 Erzurum'da iki grup tekme tokat birbirine girdi

Samsunda 3 akademisyen FETÖden tutuklandı

8 Samsun'da 3 akademisyen FETÖ'den tutuklandı

Samsunda oto kurşunlamaya 2 gözaltı

9 Samsun'da oto kurşunlamaya 2 gözaltı

Samsunda tüfekle oğlunu vuran baba serbest

10 Samsun'da tüfekle oğlunu vuran baba serbest