Ormanlara profesyonel ekip

Orman İşletme Bölge Müdürü Yaşar Sarı, ormandaki iş kazalarının önüne geçmek için eğitimleri sürdürerek ormanları profesyonel ekiplere teslim edeceklerini söyledi

Ormanlara profesyonel ekip

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ile Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü nün ortaklaşa uyguladığı Ağaç Kesme ve Boylama Operatörlüğü eğitimini tamamlayan kursiyerlere belgeleri verildi. Bafra Orman Müdürlüğü nde düzenlenen törene, Amasya Orman Bölge Müdürü Yaşar Sarı, Bafra Orman İşletme Müdürü Ahmet Ulukan, Bafra Orman İşletme Müdür Yardımcıları Burçin Irmak, Mustafa Diktaş ve eğitime katılan ormancılar katıldı.

EĞİTİMSİZ ORMANCI KALMAYACAK
Bafra Orman İşletme Müdürü Ahmet Ulukan, en büyük sorunlarının ormanda yaşanan iş kazaları sonucu yaralanmaların ve ölümlerin meydana gelmesi olduğunu belirterek, 25 Eylül 2014 tarihinde başladığımız ilk eğitimimize yoğun bir talep oldu. Hedefimiz, ilk başta hiç olmazsa üç yüz ya da dört yüz kişiye eğitim verelim, bizzat ormanda çalışan insanlara eğitim verelim, bu işin nasıl olduğunu ve tehlikelerini gösterelim dedik. Ancak bölge müdürümüzün talimatları doğrultusunda biz bu sayıyı her geçen gün arttırdık. Şimdiki hedefimiz ise binin üzerine çıkmak. Ormanda bu işle uğraşan eğitimsiz bir kişi kalmayana kadar bu işi devam ettirmek bizim en büyük hedefimiz. Sorunlarımızdan bir tanesi insanların ormanda üretim yaparken kendilerini istemeden sakatlamaları ve bunun sonunda maddi manevi kayıpların olmasıdır. Esas amacımız bunları önlemektir. Eğitimlere başladığımız günden itibaren bu güne kadar toplamda 743 kişi seminerimize katıldı. Bu kurslarda 517 kişi sertifika almaya hak kazandı ve 118 kişilik kursumuzda şuanda devam etmektedir diye konuştu.

KAZALARIN ÖNÜNE GEÇİLECEK
Amasya Orman İşletme Bölge Müdürü Yaşar Sarı ise şunları söyledi: İnşallah ormanlarımızda ki üretim çalışmalarında tedbirsizlik sonucu kazaların ve buna bağlı olarak yaralanma ve ölümleri duymak bizi son derece üzüyor. Çünkü ormancılık çalışmalarımız yoğun ve gittikçe de artıyor. Tabi ki olumlu yönde çalışmalarımız sürüyor, bu çalışmaları sizlerle birlikte yapacağız. Bu işi eğitilmiş, yetiştirilmiş, bilinçli, profesyonel üreticilerle yapmamız gerekiyor dolayısıyla bu eğitimlerimiz devam edecek ve Ormanlarda meydana gelen kazaların önüne geçeceğiz.”

Ümit CEYLANEN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da feci kaza, 1'i ağır 2 yaralı

1 Samsun'da feci kaza, 1'i ağır 2 yaralı

TAHTA AÇILDI, ŞOV BAŞLADI

2 TAHTA AÇILDI, ŞOV BAŞLADI

Otoparka yeni düzenleme yolda

3 Otoparka yeni düzenleme yolda

Zonguldak'tan iki isme kanca

4 Zonguldak'tan iki isme kanca

Samsun'da boğulan 16 yaşındaki genç hayatını kaybetti

5 Samsun'da boğulan 16 yaşındaki genç hayatını kaybetti

Samsunspor'da durmak yok

6 Samsunspor'da durmak yok

Samsun'da 'yol verme' kavgası kanlı bitti: 1 yaralı

7 Samsun'da 'yol verme' kavgası kanlı bitti: 1 yaralı

Oy için gittiler

8 Oy için gittiler

Samsun'da Ketenci'ye son görev

9 Samsun'da Ketenci'ye son görev

Kazada ölen İbrahim Özyer Samsun'da defnedildi

10 Kazada ölen İbrahim Özyer Samsun'da defnedildi