Hayali gerçek oldu

Marmara Üniversitesi Edebiyat Fakültesi nden çıkış belgesi alamayarak öğretmenlik başvurusunda bulunamayan 3 çocuk annesi Sündüs Aslan, 16 yılllık aradan sonra öğretmen olarak atanıp göreve başladı

Hayali gerçek oldu

28 Şubat davasına müdahil olarak ifade veren, mağduriyetinin giderilmesi için önce Milli Eğitim Bakanlığı na ardından da ombudsmana başvuran, müracaatlarının sonucunu beklerken Bakanlığın bu ay içinde yaptığı 15 bin öğretmen atamasında Türk Dili ve Edebiyatı için ayrılan 700 kişilik kontenjandan yararlanarak Muş un Korkut İlçesi ndeki Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine atanan Sündüs Aslan (38), yaşadığı mutluluğu anlattı.

ATANDIĞINI İNANAMADI
Öğretmenlik başvurusu için formasyon belgesi almak üzere eşiyle mezun olduğu Marmara Üniversitesi ne gittiklerini ve diplomasının aslını 16 yıl sonra alabildiğini belirten Aslan, söz konusu belgeyi aldıktan sonra başvurusunu tamamlamayarak tercihlerini yaptığını söyledi. Muş un Korkut İlçesi ne atamasının gerçekleştiğine, internetten atama yazısını görene kadar inanamadığını anlatan Aslan, 5 Şubat akşamı eşinin internet üzerinden atama sonuçlarına baktığını, Atamanız Korkut ilçesine yapılmıştır yazısını gördükten sonra ailesiyle büyük mutluluk yaşadığını belirtti.

MUTLULUK YARIM KALDI
Kendisi gibi edebiyat öğretmeni eşi Ahmet Aslan ile büyük kızı Zeynep (9) ve oğlu Yusuf u (12) Samsun da bıraktığını, 5 yaşındaki küçük kızı Meryem i yanına alarak Muş a geldiklerini dile getiren Aslan, Ben 3 yıldır ders çalışıyordum. Bileğimin hakkıyla kazanılmış bir şey. Aynı zamanda bu bana Allah ın bir lütfu diye bakıyorum. O izin vermeseydi olmazdı. Büyük heyecan ve sevinç yaşadık. Daha sonra işler gerçeğe dönüşünce aileyi bölmek zorunda kaldık. Mutluluğumuz yarım kaldı. İnşallah bir yıl sonra geri dönmeyi umut ediyorum ifadesini kullandı.

16 YIL BEKLEDİM 
Mezuniyetinden bu yana öğretmen olacağı günü beklediğini ve 28 Şubat mağduru biri olarak hiçbir zaman umudunu kaybetmediğini vurgulayan Aslan, Mesleğe başladığıma çok sevindim ancak evli ve 3 çocuklu bir anne olarak artık ders çalışıp sınav stresi yaşamayacak olmaktan dolayı çok daha mutlu oldum. Benimle mezun olan birçok arkadaşım başını açıp göreve başladı. Ben 16 yıl bekledim, sonunda öğretmen oldum ama sanki yıllardır görevimi yapıyormuş gibi, öğrencilerimle daha önceden tanışıyormuş gibi hissediyorum diye konuştu. 

Milli Eğitim Bakanlığınca atamada aranan 40 yaş sınırının kaldırılmasının kendilerini çok mutlu ettiğini aktaran Aslan, söz konusu uygulamanın hayata geçirilmesinin kendi gibi mağdur insanlara umut olduğunu söyledi.EN ÇOK OKUNANLAR

Bulak: 'Golleri nereden yiyeceğimizi biliyordum'

1 Bulak: 'Golleri nereden yiyeceğimizi biliyordum'

Alkollü sürücü dehşet saçtı : 1 ölü, 1 yaralı

2 Alkollü sürücü dehşet saçtı : 1 ölü, 1 yaralı

İki kız arkadaşı taciz eden sanıklar serbest bırakıldı

3 İki kız arkadaşı taciz eden sanıklar serbest bırakıldı

Akın Çorap Giresunspor'da 3 puan sevinci yaşanıyor

4 Akın Çorap Giresunspor'da 3 puan sevinci yaşanıyor

Amasya'da yolcu otobüsü yandı

5 Amasya'da yolcu otobüsü yandı

Ayvalık'ta aynı ormanda bir yangın daha çıktı

6 Ayvalık'ta aynı ormanda bir yangın daha çıktı

Alkollü sürücü aracıyla kavşağa çıktı: 2 yaralı

7 Alkollü sürücü aracıyla kavşağa çıktı: 2 yaralı

Osmaneli Çerkeşli Gölet'inde balık tutarken düştüğü suda boğuldu

8 Osmaneli Çerkeşli Gölet'inde balık tutarken düştüğü suda boğuldu

Ayvalık'ta ki orman yangınında bilanço 15 hektar alan yandı

9 Ayvalık'ta ki orman yangınında bilanço; 15 hektar alan yandı

Kuşadası'nda eski jandarma binasında yangın

10 Kuşadası'nda eski jandarma binasında yangın