20 cesur yürekle sahalara çıkıyoruz

CHP Samsun İl Başkanı Dinçer Soylu, günümüzrde CHP den milletvekili aday adayı olmanın cesaret istediğini belirterek, Samsun da 20 cesur yürekle sahalara çıkıyoruz dedi

20 cesur yürekle sahalara çıkıyoruz

CHP Samsun İl Başkanı Dinçer Soylu, HaberAks TV de Burcu Düzgün ün sunduğu Haberin Sesi programına konuk oldu. Soylu, 7 Haziran seçimlerine 20 aday adayıyla yola çıktıklarını belirterek, 20 arkadaşımız risk alarak Türkiye nin geleceği için ellerini taşın altına koymuşlardır. Özellikle bu dönemde CHP den aday adayı olmak bile büyük cesarettir. Ben 20 aday adayımıza 20 cesur yürek diyorum. Çünkü içlerinde memur olan var, esnaf var, devletle iş yapanlar var. Bunlar CHP den aday adayı olarak bir risk aldılar. Ama bunu Türkiye nin geleceğini  düşünerek yaptılar diye konuştu.

DİNAMİZM GETİRECEK
Soylu, ön seçimin tabanın ve teşkilatların talebi olduğunu ifade ederek, Genel merkezimiz teşkilatlarımızın görüşünü aldı ve ön seçime karar verdi. Samsun da yapılacak ön seçimde 13 bine yakın üyemiz oy kullanacak ve en az 5, en çok 9 tercih yapabilecek. Sandıklardaki oylar sayıldıktan sonra en çok oy alan ilk sırayı alacak ve oya göre sıralanacak. Ön seçimlerin ardından desteklediği kişi aday olamayan partilimiz, partililerin kararına saygı gösterip çalışmaya yine devam edecek. 
Aday adaylarımız 1 marttan itibaren ilçelere gittiklerinde teşkilat ve esnaf ziyaretlerinin ardından en az 5 köyü ziyaret edecekler. Ön seçimin yararı partimize bir dinamizm getirdi ve bunun semeresini de 7 Haziran da göreceğiz ifadelerini kullandı. 

GİDİŞAT İYİ DEĞİL
Soylu Türkiye nin gidişinin hiç de iyi olmadığını savunarak şunları söyledi: Türkiye bugün açlık, yoksulluk, işsizlik içinde. Gençlik tamamen apolitik olmuş, emekli geçim derdine düşmüş, çocukları üniversitede okuyan veliler ikinci bir iş peşinde. Türkiye nin durumu vahim. Sokakta yürürken kendi kendine konuşan ve gülyen insanlara rastlıyoruz. bu hayra alamet değil. Türkiye de 2008 de 17 milyon kutu antidepresan ilaç kullanılırken bu 2014 te ise 37 milyon kutuya çıkmış. 6 yılda geldiğimiz durum bu. Bugün cezaevleri 152 bin insan var, gençler uyuşturucunun kucağında. Türkiye nin gerçekten gidişatı iyi değil. Yarın sosyal patlamalar da olabilir.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da kafeye silahlı saldırı: Çok sayıda yaralı var

1 Samsun'da kafeye silahlı saldırı: Çok sayıda yaralı var

Enes için büyük iddia... 'Az kalsın gidiyordu'

2 Enes için büyük iddia... 'Az kalsın gidiyordu'

Samsun'da feci kaza: 2'si ağır 3 yaralı

3 Samsun'da feci kaza: 2'si ağır 3 yaralı

Samsun'da doktordan inanılmaz buluş

4 Samsun'da doktordan inanılmaz buluş

Samimiyetsizlik...

5 Samimiyetsizlik...

Samsun'da ilginç kaza

6 Samsun'da ilginç kaza

Define avında acı son: 2 ölü

7 Define avında acı son: 2 ölü

Üstünlük Samsun'da

8 Üstünlük Samsun'da

Karadeniz'de bulundu! Paha biçilemiyor

9 Karadeniz'de bulundu! Paha biçilemiyor

Atakum Belediye Başkanı Taşçı: 'Siz yeter ki isteyin'

10 Atakum Belediye Başkanı Taşçı: 'Siz yeter ki isteyin'