Sevgilisi tarafından öldürülen kadının cesedi 2 aydır aranıyor

İzmir de sevgilisi tarafından öldürülen Gülşen Süzen in cesedi, yaklaşık 2 ay geçmesine rağmen henüz bulunamadı.

Sevgilisi tarafından öldürülen kadının cesedi 2 aydır aranıyor

Ceset, polis ve jandarma tarafından yapılan çalışmalar sonucu bulunamazken, zanlının, cesedi Menemen de bir dereye attığını söylemesi üzerine, aile kendi imkanlarıyla arama yapmaya başladı.
Edinilen bilgiye göre, Karşıyaka ilçesinde yaşayan, uzun süre önce eşinden boşanan ve yaşlılara bakarak geçimini sağlayan Gülşen Süzen (45), 11 Aralık ta kayboldu. Süzen in ailesi durumu polise bildirerek, kayıp ihbarında bulundu. Ailesi, 3 çocuk annesi Gülşen Süzen i bir taraftan da kendi çabaları ile aramaya başladı.
Polis ekiplerinin Gülşen Süzen in öldürüldüğünü belirlemesi üzerine aileyi arayan İzmir Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, Gülşen Süzen öldürülmüş. Cinayet zanlısı ilişki yaşadığı Abbas K., 9 Şubat Pazartesi günü İzmir Adliyesi Cumhuriyet Savcılığı na avukatı ile birlikte gelerek, Gülşen Süzen i otomobilde boğarak öldürdükten sonra Menemen de bir dereye atmış diyerek bilgi verdi. Süzen in 3 çocuğu, kardeşi Gülcan Açıkalın, teyzesi Semra Bayrakdar ve yakınları, acı haberle büyük üzüntü yaşadı.
YAĞMUR ÇAMUR DEMEDEN CESET ARIYORLAR
Polis ekipleri, katil zanlısı Abbas K. nın cesedi bıraktığı Seyrek Mahallesi Kalkıç mevkindeki dere yatağında arama yaptı. Ancak cesede ulaşamadı. Yaklaşık 2 ay geçmesine rağmen Gülşen Süzen in cesedinin bulunamaması, acılı aileyi ikinci defa yaraladı. Cesedin bulunmasını bekleyen aile, iddiaya göre polis ekiplerinin hava şartları nedeniyle bölgedeki arama çalışmalarına ara vermesi nedeniyle, kendi imkanlarıyla arama yapıyor. Dere yatağını boydan boya arayan aile, kızlarının cesedini bulmak için yağmur çamur demeden çabalıyor.
CESEDİ BİZ ARIYORUZ
Gülşen Süzen in kardeşi Gülcan Bayrakdar, Abbas K. savcılıktaki ifadesinde ‘Bir okulun bahçesinde otomobilim içerisinde boğup öldürdüm. Buraya, Seyrek’e getirip derenin kenarına bıraktım’ diyor. İkinci ifadesinde ‘Dereye attım’ diyor. Üçüncü ifadesinde de ‘Derede su olduğunun bile farkında değilim’ diyor. Ayrı ayır çelişkili ifadeler veriyor. Biz ne yapacağımızı şaşırdık. Ablamın cesedini arıyoruz kendi koşullarımız imkan verdiğince. Her gün gelip arıyoruz yağmur çamur demeden. Kaç gün oldu, bir gelişme yok. Belki deredeki suyun üstüne çıkar, kıyıya gelir, belki bir köpek kenara çekmiştir diye bir umut cesedi arıyoruz. Ama ceset 2 aydır ortada yok. İnsanlar ölüyor, gömülüyor ve mezarında dua okunuyor. Biz baş salığı bile daha kabul edemiyoruz. Jandarma, ‘Bizim bölgemiz olan tarafı aradık, taradık, bulamadık’ dedi. Şimdi emniyetten haber bekliyoruz. Tekrar arattıracağız. Ama ablamın katil zanlısı Abbas K., cesedi buraya nasıl attıysa, gelecek kendi elleriyle ablamın cesedini buradan çıkaracak. Yoksa bu işin sonu bitmeyecek’’ dedi
BABA TEKRAR TATBİKAT İSTİYOR
Acılı baba Mehmet Süzen ise Buranın bir bölümü jandarmaya, bir bölümü polise ait. Karakol komutanı ile konuştum. Burada polis arama yapmış ama hava şartları nedeniyle kısa bir arama yapmışlar. Sonra tekrar arayacağız demişler. Ama 3 hafta geçti, arayan soran yok. Şimdi ben tekrardan tatbikat istiyorum. Tatbikatta ben babası olarak bir de teyzesi bulunsun. Bizden bir şey gizlemesinler. İzmir emniyetinden yardım istiyorum’’ dedi.
DİDİK DİDİK ARANMASI GEREKİYOR
Detaylı aramanın yapılmadığını ileri süren Gülşen Süzen’in kardeşi Murat Süzen, Emniyet burada arama yapmış ama pek aranmışa benzemiyor. Sadece bu derede küçük bir alanda arama yapmış. Biz bile bu alandan daha çok arama yaptık. Bu derenin komple iş makineleri ile aranması lazım. Burası bataklık gibi bir yer. Sazlık alan. Her yerin didik didik aranması gerekiyor. Zanlı Abbas K. nın avukatı savcılığa başvurmuş, ceset ortada yok, müvekkilim tutuksuz yargılansın diye. Hem cinayeti itiraf ediyor hem de tutuksuz yargılanmak istiyorlar. Bu nasıl iş diye konuştu.EN ÇOK OKUNANLAR

Başkan Yusuf Ziya Yılmaz istifa ediyor

1 Başkan Yusuf Ziya Yılmaz istifa ediyor

Yusuf Ziya Yılmaz, resmen istifa etti

2 Yusuf Ziya Yılmaz, resmen istifa etti

Yeni başkan kim olacak? İşte kulislerde konuşulan isim...

3 Yeni başkan kim olacak? İşte kulislerde konuşulan isim...

Giresunspor Başkanı Bozbağ: 'Bizi ilgilendirmez'

4 Giresunspor Başkanı Bozbağ: 'Bizi ilgilendirmez'

 Kaldırım, resmen aday adayı

5 Kaldırım, resmen aday adayı

Samsunspor daha avantajlı

6 Samsunspor daha avantajlı

Yusuf Ziya Yılmaz, resmen istifa etti

7 Yusuf Ziya Yılmaz, resmen istifa etti

Samsunspor'a FİFA Kokartlı hakem

8 Samsunspor'a FİFA Kokartlı hakem

Yusuf Ziya Yılmaz: 'Refah için çırpındım'

9 Yusuf Ziya Yılmaz: 'Refah için çırpındım'

İYİ Parti Samsun İl Başkanı Ömer Süslü: 'Her taraflarından fitne fesat akıyor'

10 İYİ Parti Samsun İl Başkanı Ömer Süslü: 'Her taraflarından fitne fesat akıyor'