Yılmaz: Çok çalışmalıyız

Yusuf Ziya Yılmaz, şehirlerin ihtiyaçlarının her geçen gün büyüdüğünü belirterek, İnsanlarımız, gelişmiş ülkelerdeki oluşan imkanları bizden talep ediyor. Bu işlerin yapılabilmesiyle ilgili çok gayret sarf etmemiz gerekiyor dedi

Yılmaz:  Çok çalışmalıyız

Diyarbakır Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve Diyarbakır Alan Yönetimi nin ortaklaşa düzenlediği Alan Yönetimi Sürecinde Tarihi Kentler Birliği seminerinde konuşan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, insanların, gelişmiş ülkelerdeki imkanları kendilerinden talep ettiğili belirterek, Bu işlerin yapılabilmesiyle ilgili çok gayret sarf etmemiz gerekiyor dedi.

DİYARBAKIR ETKİLEDİ 
Tarihi Kentler Birliği Diyarbakır Buluşması, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ın katılımıyla gerçekleşti. Doğa ve Kültürel Mirası Zengini Ülkemizde Alan Yönetiminin Gerekliliği ve Yerel Yönetimler , Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin UNESCO Sürecine Yaklaşımı ve Diyarbakır Alan Yönetimi Çalışmalarında Son Gelişmeler konuların ela alındığı toplantının açılış konuşmasını yapan ve aynı zamanda Tarihi Kentler Birliği Başkanlığı’nı yürüten Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Diyarbakır’da yaptığı gezilerden etkilendiğini ifade etti.

GÜÇLÜ KATILIM SAĞLAMALIYIZ
Yılmaz, Diyarbakır’ın Dünya Miras Listesi’ne girmesi kararını etkilemesi için, UNESCO’nun Nisan 2015’teki Paris toplantısına güçlü bir şekilde katılım sağlanması ve baskı kurulması gerektiğini belirterek, bir çok belediye başkanıyla katılım sağlayıp insanlık tarihinin büyük mirasını UNESCO Dünya Miras Listesi’ne kazandırmaları gerektiğini vurguladı.

TARİHİ MİRASLAR İYİ KORUNUYOR
Türkiye’de tarihi ve kültürel mirasın korunmasına yönelik çalışmaların arttığını, artık küçük bir belde belediyesinin bile bu yönlü çalışmalar yürüttüğünü vurgulayan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, belediyelerin yerleşim yerindeki tarihi eserleri ortaya çıkararak, onu bir ata yadigarı, insanlık tarihi hatırası haline getirmesi için çalışmalar yürüttüklerini dile getirdi.

İHTİYAÇLAR HER GEÇEN GÜN BÜYÜYOR
İyi bir proje olmayınca iyi bir eserin ortaya çıkmadığına dikkat çeken Yılmaz, bir projenin yüzde 10’luk bedelini belediyeler olarak bulmaları gerektiğini aktardı. Diyarbakır’daki tarihi eserlerin restorasyonu için yeni kaynaklar bulunması gerektiğini bildiren Yılmaz, Belediyelerin işi sadece tarihi değerlerin açığa çıkarılması ve bunları insanlığa sunması değildir. Şehirlerimizin ihtiyaçları her geçen gün büyüyor. İnsanlarımız, gelişmiş ülkelerdeki oluşan imkanları bizden talep ediyor. Bu işlerin yapılabilmesiyle ilgili çok gayret sarf etmemiz gerekiyor dedi.

İHAEN ÇOK OKUNANLAR

Lokantada tüp patladı 3 yaralı

1 Lokantada tüp patladı: 3 yaralı

Genç futbolcu serinlemek için girdiği sulama kanalında boğuldu

2 Genç futbolcu serinlemek için girdiği sulama kanalında boğuldu

Sakaryada dev uyuşturucu operasyonu

3 Sakarya'da dev uyuşturucu operasyonu

Turgutluda iki köy boşaltıldı

4 Turgutlu'da iki köy boşaltıldı

Kadirlide silahlı saldırı 1 ölü, 1 yaralı

5 Kadirli'de silahlı saldırı: 1 ölü, 1 yaralı

Katar Emiri Thani mahkeme kararıyla otelini tahliye ettirdi

6 Katar Emiri Thani mahkeme kararıyla otelini tahliye ettirdi

Selçukta kaza 1 ölü 1 yaralı

7 Selçuk'ta kaza: 1 ölü 1 yaralı

Sürüye çarpan hafif ticari araç 40 koyunu telef etti

8 Sürüye çarpan hafif ticari araç 40 koyunu telef etti

Köpek gezdirme tartışması cinayetle bitti 1 kişi hayatını kaybetti 1 yaralı

9 Köpek gezdirme tartışması cinayetle bitti: 1 kişi hayatını kaybetti 1 yaralı

Kadıköyde Feci Kaza 1 kişi hayatını kaybetti, 1 kişi yaralı

10 Kadıköy'de Feci Kaza: 1 kişi hayatını kaybetti, 1 kişi yaralı