Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Yılmaz: Çok çalışmalıyız

Yusuf Ziya Yılmaz, şehirlerin ihtiyaçlarının her geçen gün büyüdüğünü belirterek, İnsanlarımız, gelişmiş ülkelerdeki oluşan imkanları bizden talep ediyor. Bu işlerin yapılabilmesiyle ilgili çok gayret sarf etmemiz gerekiyor dedi

Yılmaz:  Çok çalışmalıyız

Diyarbakır Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve Diyarbakır Alan Yönetimi nin ortaklaşa düzenlediği Alan Yönetimi Sürecinde Tarihi Kentler Birliği seminerinde konuşan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, insanların, gelişmiş ülkelerdeki imkanları kendilerinden talep ettiğili belirterek, Bu işlerin yapılabilmesiyle ilgili çok gayret sarf etmemiz gerekiyor dedi.

DİYARBAKIR ETKİLEDİ 
Tarihi Kentler Birliği Diyarbakır Buluşması, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ın katılımıyla gerçekleşti. Doğa ve Kültürel Mirası Zengini Ülkemizde Alan Yönetiminin Gerekliliği ve Yerel Yönetimler , Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin UNESCO Sürecine Yaklaşımı ve Diyarbakır Alan Yönetimi Çalışmalarında Son Gelişmeler konuların ela alındığı toplantının açılış konuşmasını yapan ve aynı zamanda Tarihi Kentler Birliği Başkanlığı’nı yürüten Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Diyarbakır’da yaptığı gezilerden etkilendiğini ifade etti.

GÜÇLÜ KATILIM SAĞLAMALIYIZ
Yılmaz, Diyarbakır’ın Dünya Miras Listesi’ne girmesi kararını etkilemesi için, UNESCO’nun Nisan 2015’teki Paris toplantısına güçlü bir şekilde katılım sağlanması ve baskı kurulması gerektiğini belirterek, bir çok belediye başkanıyla katılım sağlayıp insanlık tarihinin büyük mirasını UNESCO Dünya Miras Listesi’ne kazandırmaları gerektiğini vurguladı.

TARİHİ MİRASLAR İYİ KORUNUYOR
Türkiye’de tarihi ve kültürel mirasın korunmasına yönelik çalışmaların arttığını, artık küçük bir belde belediyesinin bile bu yönlü çalışmalar yürüttüğünü vurgulayan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, belediyelerin yerleşim yerindeki tarihi eserleri ortaya çıkararak, onu bir ata yadigarı, insanlık tarihi hatırası haline getirmesi için çalışmalar yürüttüklerini dile getirdi.

İHTİYAÇLAR HER GEÇEN GÜN BÜYÜYOR
İyi bir proje olmayınca iyi bir eserin ortaya çıkmadığına dikkat çeken Yılmaz, bir projenin yüzde 10’luk bedelini belediyeler olarak bulmaları gerektiğini aktardı. Diyarbakır’daki tarihi eserlerin restorasyonu için yeni kaynaklar bulunması gerektiğini bildiren Yılmaz, Belediyelerin işi sadece tarihi değerlerin açığa çıkarılması ve bunları insanlığa sunması değildir. Şehirlerimizin ihtiyaçları her geçen gün büyüyor. İnsanlarımız, gelişmiş ülkelerdeki oluşan imkanları bizden talep ediyor. Bu işlerin yapılabilmesiyle ilgili çok gayret sarf etmemiz gerekiyor dedi.

İHAEN ÇOK OKUNANLAR

Fındık fiyatları düşüşte ama üretici panik yapmamalı

1 'Fındık fiyatları düşüşte ama üretici panik yapmamalı'

Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesinin acı günü

2 Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin acı günü

Samsundaki Bank Asya operasyonunda sıcak gelişme

3 Samsun'daki 'Bank Asya' operasyonunda sıcak gelişme

Samsunda feci kaza 1 ölü, 1 yaralı

4 Samsun'da feci kaza: 1 ölü, 1 yaralı

Karadenizde 11 terörist

5 Karadeniz'de 11 terörist

Fındık fiyatları neden yükselmiyor İşte cevabı

6 Fındık fiyatları neden yükselmiyor? İşte cevabı...

Samsunda 11 Iraklı gözaltına alındı

7 Samsun'da 11 Iraklı gözaltına alındı

Orduda 25 yaşındaki çocuğa şiddet uygulamıştı O adamdan ilginç savunma

8 Ordu'da 2.5 yaşındaki çocuğa şiddet uygulamıştı! O adamdan ilginç savunma

Samsun dahil 11 ilde FETÖ operasyonu

9 Samsun dahil 11 ilde FETÖ operasyonu!

Bakan Kılıç Samsunspor taraftarına seslendi

10 Bakan Kılıç Samsunspor taraftarına seslendi