SIR TORBALAR ANKARA DA

Temayül oylaması saat 16.00 da sona erdi. Hayati Yazıcı ve beraberindeki partililer, tek tek sayılan ve 2 bin 449 kişinin oy kullandığı zarfları beraberlerine alarak Ankara ya döndü.

SIR TORBALAR ANKARA DA

AK Parti Samsun milletvekili aday adayları için temayül yoklaması yapıldı. Temayül için Samsun a gelen AK Parti MKYK Üyesi eski Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Önümüzde en büyük projelerimizden birtanesi darbe süreçlerinin ürünü anayasanın yerine milletin iradesinin gerçekten egemen olacağı bir anayasanın yapılacağı zemini oluşturmak dedi.

AK Parti Samsun milletvekili aday adayları için temayül yoklaması yapıldı. 81 aday adayı için 2 bin 797 partiliden 2 bin 449 u  sandık başına giderek enaz 5, en çok 9 ismi tercih etti. Temayüle katılan AK Parti MKYK Üyesi eski Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı,  hedeflerinin yeni anayasa yapacak zemin oluşturmak olduğunu söyledi.
Samsun Atatürk Spor Salonu nda, AK Parti İl Başkanlığı tarafından, 25. dönem milletvekilliği seçimleri öncesi aday adayları için temayül yoklaması yapıldı. 81 aday adayı için 2 bin 400 partili oy kullandı. Aday adayları spor salonu önünde stantlar açarak kendi propagandalarını yaptı. Kimi aday ekmek arası döner ayran, kimisi de su, hurma, çay, pasta ve karanfil dağıttı. 

77 MİLYONUN KARDEŞLİĞİ
Temayül yoklamasına AK Parti MKYK Üyesi eski Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, AK Parti Ordu Milletvekili Fatih Han Ünal, AK Parti Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Erç, AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel ve partililerin katıldı. Oy kullanma öncesi konuşan AK Parti MKYK Üyesi Hayati Yazıcı, Biz bir olduk, dirlik olduk, hep birlikte Türkiye olduk. Bu bizim değişmez sloganımız. Türkiye için derken bu birlikteliğimize vurgu yapıyoruz. Her şey Türkiye için derken 786 bin kilometre karelik vatanımızın birlik ve bütünlüğüne vurgu yapıyoruz. Her şey Türkiye için derken bu coğrafyada yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı 77 milyon 680 bin insanımızın kardeşliğine birliğine bütünlüğüne vurgu yapıyoruz. Bizim siyaset anlayışımızın temelinde zemininde bu bakışımız, bu duruşumuz var dedi.

SİLAHLAR SUSACAK
28 Şubat, çözüm süreci ve genel seçimler ile ilgilide açıklamalarda bulunan Hayati Yazıcı, 16 yılda 28 Şubat post modern darbesi yerle yeksan olmuştur. Çünkü, bizim siyasi tarihimizde sadece milletin iradesine müdahaleden ibaret değil, 28 Şubat post modern darbesi, toplumsal yapımıza, sosyal dokumuza, kültürel değerlerimize topyekün Türkiye ye ülkenin tarihine kültürel birikimine kültürel değerlerimize yönelik bir müdahale. Öyle yaygın bir müdahale sürecinde hükumetimiz AK Parti nin duruşu buyük Türkiye Cumhuriyeti nin millet tarafından seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan öncülüğündeki AK Parti kadrolarının ve bugünkü Başbakanımız ve Genel Başkanımız Sayın Davutoğlu ile birlikte ama ekip olarak bunları gafsettik. İnşallah silahlar susacak ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının en büyük hazinesi olan kardeşlik zemininde ülkeyi daha ileriye 2023 lere, milletimizin en büyük kazanımı Cumhuriyetimizin 100 ncü yılı 2023 e, 2053 e ve 2071 lere aziz milletimizde çıkacaktır. Önümüzde en büyük projelerimizden birtanesi darbe süreçlerinin ürünü anayasanın yerine milletin iradesinin gerçekten egemen olacağı bir anayasanı yapılacağı zemini oluşturmak.Takdir milletindir. Biz milletimize her zaman güveniyoruz. Türk milleti feraset sahibidir. Siyasi süreçlerde her zeminde önünün kesildiği süreçlerde bile metanetli sabırla beklemiş, karar verme günü geldiğinde vicdanının sesiyle engin sezgileriyle en doğru olanı yapmış, sandıkta hakimiyetini ortaya koymuştur diye konuştu.

OYLARLA GİTTİLER
Hayati Yazıcı daha sonra beraberindeki heyetle salonda sandıkları gezerek partililerle hatıra fotoğrafı çektirdi. Temayül yoklamasında ayrıca partililer Kadına yönelik şiddetle mücadelede bizde varız imza kampanyasına da destek olmak için sandık başlarında imza attı. 
Temayül oylaması saat 16.00 da sona erdi. Hayati Yazıcı ve beraberindeki partililer, tek tek sayılan ve 2 bin 449 kişinin oy kullandığı zarfları beraberlerine alarak Ankara ya döndü. Temayülün oy sayımının Ankara da yapılacağı ve sonuçların genel merkez de değerlendirileceği, kamuoyuna açıklanmayacağı ifade edildi.

Bayram OKEN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'da geniş kapsamlı savunma

1 Samsunspor'da geniş kapsamlı savunma

Samsun'da yan yana 3 eve 3 mahalle

2 Samsun'da yan yana 3 eve 3 mahalle

Otomobille mermer yüklü TIR çarpıştı: 2 ölü

3 Otomobille mermer yüklü TIR çarpıştı: 2 ölü

Tünelde kafa kafaya çarpıştılar: 4'ü çocuk 9 yaralı

4 Tünelde kafa kafaya çarpıştılar: 4'ü çocuk 9 yaralı

Samsunspor Teknik Direktörü Besim Durmuş: 'Şansımız devam ediyor'

5 Samsunspor Teknik Direktörü Besim Durmuş: 'Şansımız devam ediyor'

Sakata geldik

6 Sakata geldik

Para değil, onur işi...

7 Para değil, onur işi...

Lime lime doğrandık

8 Lime lime doğrandık

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek: CHP, tarihinin kararını verdi

9 CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek: CHP, tarihinin kararını verdi

Siyasetin seviyesi düştü

10 Siyasetin seviyesi düştü