Kahvehaneler yasağa uydu

Türkiye'de kapalı alanlarda sigara içilmesini engelleyen yasaya en fazla kahvehane işletmecileri uydu.

 Kahvehaneler yasağa uydu

\n  

\n
\n Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Cevdet Erdöl, toplumun en fazla sigara tüken kesimleri arasında sağlık çalışanları ve öğretmenlerin geldiğini ifade ederek, ''Sigara tüketiminde mekan olarak ilk sıralarda kahvehaneler geliyordu. Uygulamadan sonra sağlık çalışanları ve öğretmenlerin sigara içme oranında çok yüksek miktarda düşüş var. Bu rakamlar çok sevindirici'' dedi.
\n
\n  
\n
\n SOĞUK, KAR DEMEDEN
\n
\n Sigaranın en fazla içildiği ortamlar arasında yer alan kahvehanelerde, sigara içilmeme uygulamasının artık benimsendiğini ifade eden Erdöl, şöyle devam etti:
\n
\n  
\n
\n ''Kapalı alanlarda sigarayı daha çok okumuş, yazmış, üst düzey yöneticiler içiyor. Kahvehanelerde sigara içilmeme konusunda muazzam bir uyum var, vatandaşlar uygulamayı yağmur, soğuk, kar demeden gönülden destekliyor. Bunu bir prensip haline getirdiler. Kanuna uyum sonucunda sağlık alanında olumlu anlamda çok ciddi geri dönüşümler oluyor. Son yıllarda kalp krizi ve astım gibi sorunlardan acillere başvuranların oranında yüzde 25'lere varan düşüşler yaşanıyor. Bu rakamlar ileri ki yıllarda daha çok artacaktır.''
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Gaye Coşkun oldu

1 Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Gaye Coşkun oldu