Genç ten gurbetçilere sandık çağrısı

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Almanya da gurbetçilere, Demokrasimizin gelişmesi, halkın iradesinin tam olarak tecelli etmesi için mutlaka sandığa gitmeli ve oyunuzu kullanmalısınız çağrısında bulundu

Genç ten gurbetçilere sandık çağrısı

AK Parti Genel Merkezi nin görevlendirdiği Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Almanya programının üçüncü ve son gününde Bielefeld Bölgesi’de Bielefeld Üniversitesi ve Kütüphanesi’ni ziyaret etti. Genç, Vatan Camii’nde vatandaşlarla kucaklaştı ve sohbet etti. Bad Lippspringe Futbol Turnuvası’nda sporcularla biraraya gelen ve Darülacize ziyaretinde yaşlılarla buluşan Başkan Genç, Samsunlu gurbetçi hemşehrileriyle de sohbet etti.

KATILIM ORANINI ARTIRALIM
Gurbetçi vatandaşlarla yaptığı sohbetlerde demokrasilerin gelişiminde ve halkın iradesinin tecelli etmesinde mutlaka seçime katılım sağlanması gerektiğini belirten Genç, daha önceki seçimde yüzde 20 olarak gerçekleşen yurtdışı seçime katılım oranının son derece düşük olduğunu, bu oranın en azından yüzde 70 lere ulaştırılması gerektiğini söyledi. Genç, Eğer seçimlere katılmaz ve iradenizi ortaya koyup, demokratik hakkınızı kullanmazsanız bu ülkemizin hedefleri açısından iyi birşey olmaz. Mutlaka sandığa gidin ve oyunuzu kullanın dedi.

ANASAYA SİVİLLEŞMELİ
AK Parti nin Yeni Türkiye Büyük Güç sloganı ile yola devam ettiğini ifade eden Genç şunları söyledi: 2023 ve 2071 hedeflerini şimdiden çizen AK Parti yola daha güçlü ve halkın iradesini tam anlamı ile arkasına alarak ileri hedeflere doğru gitmek istiyor. Acilen ele alınması gereken ve sivilleştirilmesi gereken bir anayasamız var. İlerleme ve gelişme süreci devam etmeli, ekonomik kazanımlarımızı perçinlemeli ve milli geliri çok daha yukarılara taşımalıyız. Tüm bunları gerçekleştirebilmek için mutlaka seçimlerden güçlü bir şekilde çıkmalıyız. Bana neci bir tavır takınmayalım ve vatandaşlık görevimizi yerine getirelim.  
Başkan Genç, ziyaret ettiği yerlerde gurbetçi vatandaşlara Canik Belediyesi tarafından hazırlanan kitapları ve seçim broşürleri dağıtıyor.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'da duygu dolu anma

1 Samsunspor'da duygu dolu anma

Samsunspor taraftarından YEPAŞ'a çağrı: O parayı bağışla

2 Samsunspor taraftarından YEPAŞ'a çağrı: O parayı bağışla

Vali Kaymak'tan acı itiraf: 'Amacımıza ulaşamadık'

3 Vali Kaymak'tan acı itiraf: 'Amacımıza ulaşamadık'

Şartlar eşit

4 Şartlar eşit

Otel odasında şüpheli ölüm

5 Otel odasında şüpheli ölüm

Tokat'ta kar yağışı ve tipi ulaşımı olumsuz etkiliyor

6 Tokat'ta kar yağışı ve tipi ulaşımı olumsuz etkiliyor

Samsunspor'da kongre günü

7 Samsunspor'da kongre günü

Hizan'da 7 saatlik hasta kurtarma operasyonu

8 Hizan'da 7 saatlik hasta kurtarma operasyonu

Zonguldak'ta dalgalar yıkıp geçti

9 Zonguldak'ta dalgalar yıkıp geçti

Yakalaması bulunan şahıs Düzce Polisi tarafından kıskıvrak yakalandı

10 Yakalaması bulunan şahıs Düzce Polisi tarafından kıskıvrak yakalandı