Başkan Taşçı ya Özgecan teşekkürü

Baba Mehmet Aslan, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı’ya teşekkür ederek, “Meleğimin sesini Allah bütün kulaklara duyurdu” dedi

Başkan Taşçı ya Özgecan teşekkürü

Mersin’in Tarsus ilçesinde hunharca katledilen Özgecan Aslan’ın ismi Samsun’un Atakum ilçesinde Atakum Belediyesi Kadın Koordinasyon Merkezi’ne verildi. Baba Mehmet Aslan, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı’ya teşekkür ederek, “Meleğimin sesini Allah bütün kulaklara duyurdu” dedi

Tarsus ilçesinde geçtiğimiz günlerde vahşice öldürülen üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’ın ismi Samsun’da da yaşayacak. Samsun’un Atakum Belediyesi, Kadın Koordinasyon Merkezi’ne Özgecan’ın ismini verdi. Özgecan’ın isminin Samsun’da yaşayacak olmasını değerlendiren baba Mehmet Aslan, minnettarlığını dile getirerek, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı’ya teşekkür etti. Aslan, “Sayın Başkana çok teşekkür ediyorum. Sayın Başkanın şahsında Türkiye’de birçok belediye parklara, bahçelere, kültür merkezlerine güzel meleğimin, güzel Özge’min ismini verdiler. Onlara da bu vesileyle çok teşekkür ediyorum. Hepsine minnettarım. Yüce gönüllü, güzel insanlarımıza hasleten bilhassa teşekkür ediyorum” diye konuştu.

HERKES KENDİNİ SORGULAMALI
Özgecan’ın öldürülmesine yönelik tepkilerin güzel olduğunu da vurgulayan baba Aslan, kişilerin artık bireysel olarak önce kendilerini çok ciddi anlamda sorgulamaları gerektiğinin altını çizerek, “Çünkü bu elim olayın bu şekilde tecelli etmiş olmasının Allah’ın bir hikmeti olduğunu düşünüyorum. Bu yüzyılda artık kadınların, kızların hak ettiği değeri görmeleri gerekiyor, haklarının verilmesi gerekiyor artık. Belki bu kadar olayların artmasının sebebi de böyle bir dikkat çekme, bu duyguların zirveye çıkması anlamında özel bir işaret olarak görülebilir. O anlamda herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

HİZMET AŞKI VARDI
“Bu gerçekten Allah’ın bir hikmeti” diyerek, bütün bunların parayla yapılabilecek şeyler olmadığını belirten Aslan, şöyle devam etti:  “Özgemin kalbi o kadar güzeldi ki, her şeyi çabucacık öğrenmek istiyordu. Bir an önce okulunu bitirip insanlara büyük bir hizmet etme aşkı vardı. Bu çok üst düzey bir bilinç anlamında değil, fakat içindeki o niyet saf ve temiz olduğu için, çok büyük olduğu için yavrumun, meleğimin sesinin bütün insanların kalbine, bütün gönüllere, dileğinin, isteğinin akmasına sebep oldu. Onun çığlığını, onun sesini Allah bütün kulaklara duyurdu.”

SİZİN KIZINIZ, BİZİM KIZIMIZ
Mersin’in Tarsus ilçesinde öldürülen Özgecan Aslan nın babası Mehmet Aslan la telefonda görüşen Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı da Sizin kızınız bizim kızımız. Acımız ortak. Umarım ülkemizde böyle bir olay daha yaşanmaz dedi. 
Mersin’in Tarsus ilçesinde öldürülen Özgecan Aslan ın adını belediyeye ait Kadın Koordinasyon Merkezi’ne verilmesinin ardından Mersin de yaşayan baba Mehmet Aslan la telefonda görüşen Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Sizin kızınız bizim kızımız. Acımız ortak. Ülkemizde duyarlılık olması ve böyle bir olay daha yaşanmaması için kadın koordinasyon merkezimize kızımızın adını verdik. Samsun da yaşatacağız dedi.

ÇOK DUYGULANDIM
Kızının Atakum ilçeside yaşamasından başkan İshak Taşçı ya telefonda teşekkürlerini bildiren baba Mehmet Aslan, Atakum belediyesi ne ait Kadın Koordinasyon Merkezi ne meleğim ve olan kızımın adının verileceğini duyunca çok duygulandım ve çok mutlu olduk. Ülkemizde inşallah bu tür bir olay bir daha yaşanmaz. Size ve bu konuda duyarlı olan herkese çok minnettarım. İnşallah önümüzde ki süre içerisinde Atakum ilçesine gelerek kızımın adının yaşadığı merkezi görmek istiyorum diye konuştu. Başkan Taşçı da baba Aslan a tekrar başsağlığında bulunarak en kısa zamanda kendilerini Atakum da misafir olarak görmek istediklerini söyledi.

İHAEN ÇOK OKUNANLAR

Otomobil koyun sürüsüne daldı

1 Otomobil koyun sürüsüne daldı

Dağda mahsur kalan 8 çoban ve 2 bin koyun kurtarıldı

2 Dağda mahsur kalan 8 çoban ve 2 bin koyun kurtarıldı

Mardin'de aranan 20 şahıs yakalandı

3 Mardin'de aranan 20 şahıs yakalandı