Tüketen değil üreten Türkiye

Haber Medya Gurubu nu ziyaret eden AK Parti Milletvekili Aday Adayı Abdullah Kurumahmut, sanayicilerin sıkıntılarını gidereceğini ileri sürdüğü Turkish Bazaar projesi hakkında bilgi verdi.

Tüketen değil üreten Türkiye

Haber Medya Gurubu nu ziyaret eden AK Parti Milletvekili Aday Adayı Abdullah Kurumahmut, sanayicilerin sıkıntılarını gidereceğini ileri sürdüğü Turkish Bazaar projesi hakkında bilgi verdi. Kurumahmut, Türkiye üretim üssü haline gelerek, sadece tüketen değil üreten ülke olacak dedi

AK Parti Milletvekili Aday Adayı İnşaat Mühendisi ve İlahiyatçı Abdullah Kurumahmut,  Haber Medya Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Necdet Uzun u ziyaret etti. Yurt içi ve yurt dışında, uluslararası yöneticilik yaptığını belirten Kurumahmut, Turkish Bazaar (Uluslararası Türk Lojistik Üssü Serbest Bölge Organize, Montaj, İmalat Sanayi Özel Ekonomik Ticaret ve Yaşam Merkezi) projesinin milli bir proje olduğunu söyledi.

SANAYİCİNİN HASTALIKLARINI BİLİYORUZ
Türk sanayicisinin hastalıklarını bildiğini ifade eden Kurumamut, Bu hastalıkların en başında plansız yatırımlar nedeniyle yeteri kadar kar elde edemek geliyor. İkinci en önemli hastalık ise yeterince kar elde edebilecek pazar payına sahip olamamamız. Bu sorun beraberinde firmaların tam kapasiteli çalışmasını engelliyor ve tam kapasiteli çalışamadıkları için teknolojileri gelişemiyor. Bunun sonucunda ise kaliteli mal üretemiyoruz. Dolayısıyla Türk malı, dünya markası olamıyor diye konuştu.

ÜRETEN TÜRKİYE
Kurumahmut açıklamalarını şöyle sürdürdü: Bu projenin aynısı Osmanlı ve Selçuklu İmparatorluğu nda kervansaray ismiyle uygulanmıştır. Türkiye nin önünü açmak için ürettiğimiz ürünleri dünyanın çeşitli yerlerine açtığımız pazar yerlerine koyuyoruz. Sonuç olarak üreten Türkiye yi oluşturuyoruz. Gerek yurt içinde gerek yurt dışında yaptığımız çalışmalar sonucunda bu proje ortaya çıktı. Turkish Bazaar Projesi, cihan devleti olmak için topyekün her değerimizle birlikte hareket ederek onların önünü açacak uluslararası bir proje imzasıdır.  

HEDEF TAM KAPASİTE ÇALIŞMAK
Bu proje ile fabrikaların tam kapasite çalışcağını savunan Kurumahmut, Kapasiteli çalışan fabrikalar teknolojilerini geliştirerek, dünya markası haline gelecek. Üretilen mamül diğer ülkelerde satılacağı için kar oranı yükselecek. İhracatımız bu proje ile 500 Milyar Dolar a çıkacak. Türkiye üretim üssü haline gelerek, sadece tüketen Türkiye değil üreten Türkiye haline geliyor. Bu projenin ortaya koyduğu en önemli değerlerinden biri ise sunni oluşturulan krizleri yok etmek. Bu proje ile Türkiye kendi değerlerini üreterek yurt dışından alınan maldan daha çok yurt dışına satmış oluruz. Böylece dış ticaret açığı oluşmamış olup, enflasyonu ve faizleri azaltıyoruz dedi. 
Haber Medya Grubu nun Borkonut Niş teki yeni çalışma ofislerini gezen Kurumahmut, yeni ofislerin hayırlı olması dileklerinde bulundu.

Mert Volkan GÜNEN ÇOK OKUNANLAR

Haberaks TV canlı yayınlayacak

1 Haberaks TV canlı yayınlayacak

Samsunlular Dernek Başkanı'nın oğlu silahla yaralandı

2 Samsunlular Dernek Başkanı'nın oğlu silahla yaralandı

Samsunpor'a çılgın prim...

3 Samsunpor'a çılgın prim...

Tanju Çolak moral verdi

4 Tanju Çolak moral verdi

Samsun'da şafak operasyonu, çok sayıda gözaltı...

5 Samsun'da şafak operasyonu, çok sayıda gözaltı...

Terme aşkı şair yaptı

6 Terme aşkı şair yaptı

Samsunspor Kayyum Başkanı Karayılmaz: 'Gün birlik olma günü'

7 Samsunspor Kayyum Başkanı Karayılmaz: 'Gün birlik olma günü'

22 Nisan Pazar Samsun hava durumu

8 22 Nisan Pazar Samsun hava durumu

Samsunspor - Denizlispor maçı ilk 11'i belli oldu

9 Samsunspor - Denizlispor maçı ilk 11'i belli oldu

Samsunspor Teknik Direktörü Besim Durmuş: 'Savaş vereceğiz'

10 Samsunspor Teknik Direktörü Besim Durmuş: 'Savaş vereceğiz'