Soruşturma tepkisi

Türk Eğitim-Sen Samsun 1 Nolu Şube Başkanı Levent Kuruoğlu, eski Mithatpaşa Anadolu Lisesi Müdürü Hüseyin Kaymakçı ya öğretmenler kurulunda kınıyorum dediği için soruşturma açıldığını belirterek, Milli eğitim suç türetme işine girdi dedi

Soruşturma tepkisi

Türk Eğitim-Sen Samsun 1 Nolu Şube Başkanı Levent Kuruoğlu, Milli Eğitim Müdürlüklerinin öğretmenler hakkında suç türeterek soruşturma açmaya başladığını iddia etti. Kuruoğlu, eski Mithatpaşa Anadolu Lisesi  Müdürü Hüseyin Kaymakçı nın Öğretmenler Kurulu nda söylediği iddia edilen Okul müdürümüzün gitmesinden dolayı, Milli Eğitim Bakanlığı nın kırmış olduğu 2 puandan dolayı Milli Eğitim Kurumu ve notu kıran ilgili kişileri şiddetle kınıyorum ifadeleri nedeniyle İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Çetinkaya tarafından soruşturma başlatıldığını söyledi.

ÜÇÜNCÜ SORUŞTURMA AÇILDI
Düzenlediği basın toplantısıyla soruşturmalara tepki gösteren Kuruoğlu, Hüseyin Kaymakçı, sendikamızın kurucularından ve yöneticilerinden biridir. Aynı zamanda  Mithatpaşa Anadolu Lisesi öğretmeni olan Hüseyin Kaymakçı ve bazı arkadaşlarımız hakkında, önce paralelci soruşturması yapılmış, ardından yine içeriğini anlayamadığımız bir şikayet üzerine ikinci bir soruşturma açılmıştır. Çok kısa zamanda açılan bu 3. soruşturmadır. İlk iki soruşturmadan birşey çıkmamıştır. Son soruşturmanın konusu Kınıyorum ifadesi olmuştur. Müfettiş soruşturma konusu olarak sadece bu cümleyi ifade etmiş, sadece bu konuda soru sormuştur diye konuştu.

MÜDÜR SUÇÜSTÜ YAKALANDI
Öğretmenler Kurulu nun, öğretmenlerin fikirlerini özgürce ifade edebileceği bir yer olduğunu belirten Kuruoğlu açıklamalarını şöyle sürdürdü: Burada suç aleti olarak kabul edilen kelime Kınıyorum dur. Bu kurulda yapılan her türlü konuşma kayıt altına alınmaktadır. Hüseyin Kaymakçı ya isnat edilen kelimeler bu kayıtlarda bulunmamaktadır. Okulumuzda izinli ve raporlu olan öğretmenler ve idareciler hariç 50 personelden 42 si, Okulumuz öğretmenlerinden Hüseyin Kaymakçı nın İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürü nün basın yoluyla açıkladığı gibi okulumuzdan herhangi bir bayan öğretmene hakaret ettiğine dair bir olaya şahit olmadım diyerek imza atıp, öğretmen arkadaşlarının onuruna, şahsiyetine sahip çıkmıştır. Öğretmenlerin şeref ve haysiyetlerine sahip çıkması gereken, İlçe Eğitim Müdürü makamında oturan Cengiz Çetinkaya ise suç üstü yakalanınca, yeni deliller üretme, yeni suçlar türetme işine başlamıştır. Yaşananlar bizlerde organize bir hareket şüphesi oluşturmuştur.

MÜFETTİŞLERİ HAZIRLAYIN
Cengiz Çetinkaya hakkında suç duyurusunda bulunup, manevi tazminat davası da açacaklarını söyleyen Levent Kuruoğlu O makamlar, çok müdürler görmüş ve kimseye kalmamıştır. Zulmedenler, günü gelince bunun hesabını verecektir. Biz bu hesabın verilmesi için hayatımız boyunca mücadele edeceğiz. Artık öyle bir dönemdeyiz ki, ilçe milli eğitim müdürlerini kınamak, siyasetçileri eleştirmek, devlet büyüklerine laf söylemek suç kapsamına alınmıştır. Bu hafta tüm çalışanlar olarak Hüseyin Kaymakçı nın kullandığı ve suç aleti olarak kabul edilen içinde Kınıyorum kelimesinin geçtiği ifadeleri içeren dilekçeleri, İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ne vereceğiz. Şimdiden soruşturma açmak için çok sayıda müfettişin hazır tutulmasını istiyoruz dedi.

Nevin AYDOĞANEN ÇOK OKUNANLAR

Sokak hayvanları annesiz kaldı

1 Sokak hayvanları annesiz kaldı

Ayite'ye iki talip

2 Ayite'ye iki talip

Bu ikili listede

3 Bu ikili listede

Samsun'da otelde cinayet şüphesi

4 Samsun'da otelde cinayet şüphesi

SAMSUNSPOR SALONA AÇILIYOR

5 SAMSUNSPOR SALONA AÇILIYOR

Samsun milletvekili seçim sonuçları

6 Samsun milletvekili seçim sonuçları

Samsunspor'da çekiliş sürprizi

7 Samsunspor'da çekiliş sürprizi

Samsun'da polisten kaçamadılar

8 Samsun'da polisten kaçamadılar

Samsun'da gençlik Festivali çıkışı bıçaklı saldırı: 2 yaralı

9 Samsun'da gençlik Festivali çıkışı bıçaklı saldırı: 2 yaralı

Samsun cumhurbaşkanlığı seçim sonuçları

10 Samsun cumhurbaşkanlığı seçim sonuçları