Üniversiteler halkla bütünleşmeli

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, üniversitelerin halkla bütünleşmesi ve yerel hizmet kurumlarıyla ortak çalışmalar yürütmesinin önemli olduğunu belirtti.

Üniversiteler halkla bütünleşmeli

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, üniversitelerin halkla bütünleşmesi ve yerel hizmet kurumlarıyla ortak çalışmalar yürütmesinin önemli olduğunu belirterek, Şehrin daha da yaşanılabilir hale gelmesi için üniversitenin de söz sahibi olacağı bir şehircilik anlayışının yerleştirilmesi gerekiyor dedi

AK Parti Genel Merkezi tarafından görevli olarak Almanya ya giden Canik Belediye Başkanı Osman Genç, 3 günlük programının ardından Türkiye dönüşü öncesi Bielefeld Üniversitesi ve Kütüphanesi’ni ziyaret etti. Burada üniversite yetkililerinden bilgi alan ve Türk öğrencilerle görüşen Başkan Genç, üniversiteli gurbetçi gençlerle bol bol sohbet etti. Gerek yurt içinde gerekse yurt dışındaki genç beyinlere fırsat tanınmasının Türkiye nin gelişimi açısından çok büyük önem taşıdığını belirten Genç, üniversitelerin halkla bütünleşmesi gerektiğine işaret etti.

BU ÇAĞ İNOVASYON ÇAĞI
Üniversitelerin şehirlerin gelişimine faydalı olması gerektiğini vurgulayan Genç, Bir üniversitenin halkla bütünleşmesi ve yerel hizmet kurumlarıyla ortak çalışmalar yürütmesi çok önemli. Şehrin daha da yaşanılabilir hale gelmesi için üniversitelerin de söz sahibi olacağı bir şehircilik anlayışının yerleştirilmesi gerekir. Bu çağ artık inovasyon çağı. Üretilen bilgi ve teknolojiyi hızla ekonomik ve toplumsal faydaya dönüştürmemiz gerekiyor. Bu bakımdan üniversiteler çağımızda toplumların kaderini değiştiren en önemli faktör hâline gelmiştir. Güçlü bir üniversite demek, şehre artı değer demektir dedi.

EĞİTİME ÖNEM VERİYORUZ
Canik Belediyesi olarak üniversite eğitimine çok büyük önem verdiklerini ve üzerlerine düşen sorumlulukları yerine getirmek için ellerinden geleni yaptıklarını ifade eden Genç, Üniversite eğitimi insana sadece bilimsel olarak bir şey vermiyor, insana şahsiyet, sosyal ve kültürel bir değer kazandırıyor. Üniversitelerde değişik ülkelerden öğrencilerin bir arada olması paylaşımları artıracaktır. Çağın yeniliklerinin takip edilerek ve uluslararası platformda rekabet edebilecek mesleki bilgi ve donanımına sahip insanlar yetiştirebilmeliyiz diye konuştu.

EN BÜYÜK GÜÇ GENÇLİK
Gençlerin fikir ve projelerinin kendileri için büyük önem taşıdığını da dile getiren Genç, Gençlerimizin kamu yönetiminde ve siyaset biliminde başarılı olmaları için hayatın her alanında bilgi ve tecrübe sahibi olması gerekiyor. Belediye olarak eğitime her anlamda destek sağlıyoruz. Bu noktada gençlerimizin proje ve etkinliklerine de elimizden gelen katkıyı veriyoruz. Hakka belediyemizde gençlerimiz için Proje Geliştirme ve Akademik Belediyecilik Birimleri kurduk. Çünkü biliyoruz ki Türkiye nin en büyük gücü gençliktir. Geleceğe gençlerimizle birlikte yürüyeceğiz dedi.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun Valisi Kaymak, görevi devretti

1 Samsun Valisi Kaymak, görevi devretti

Samsunspor'a 720 bin TL daha

2 Samsunspor'a 720 bin TL daha

Samsunspor'da moraller bozuktu

3 Samsunspor'da moraller bozuktu

Samsun'da araştırmacıların işini kolaylaştıracak yazılım

4 Samsun'da araştırmacıların işini kolaylaştıracak yazılım

Samsunspor'daki sıkıntıları herkes biliyor

5 Samsunspor'daki sıkıntıları herkes biliyor

Samsun'da TIR devrildi!

6 Samsun'da TIR devrildi!

N'Diaye ile anlaştı

7 N'Diaye ile anlaştı

Almanya'da korkunç ölüm: Sosyete şokta!

8 Almanya'da korkunç ölüm: Sosyete şokta!

Samsunsporlu Cebe: İşimize bakıyoruz

9 Samsunsporlu Cebe: İşimize bakıyoruz

Aniden yere yığılan genç öldü

10 Aniden yere yığılan genç öldü