Namaza koşana bisiklet!

İçişleri Bakanı Şahin, 'Gençler Namaza Koşuyor' programında çocuklara bisiklet dağıttı\r\n

Namaza koşana bisiklet!

\n İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, “İnanç sahibi kişilerden sokağa, şehre, bölgeye, ülkeye, dünyaya asla zarar gelmemiştir” dedi.  

\n
\n İNANÇLIDAN ZARAR GELMEZ
\n
\n Ordu İl Müftülüğü ve Ensar Vakfı’nın organizesinde düzenlenen ‘Gençler Namaza Koşuyor’ programında çocuklara bisiklet ödülü İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin tarafından verildi. Ordu Müftülüğü bahçesinde düzenlenen ödül törenine Bakan Şahin’in yanı sıra Ordu Valisi Orhan Düzgün, Ordu Garnizon Komutanı Jandarma Albay Şeref Çakmak, Ordu İl Emniyet Müdürü Hakan Kırmacı, İl Genel Meclisi Başkanı Engin Tekintaş, Ordu Müftü Vekili Yusuf Genç ve çok sayıda vatandaş katıldı. Müftü Vekili Genç’in açılış konuşmasının ardından kürsüye çıkan Bakan Şahin, “İnanç sahibi kişilerden sokağa, şehre, bölgeye, ülkeye, dünyaya asla zarar gelmemiştir. Gelmez, gelmeyecektir” diye konuştu. 
\n
\n  
\n
\n “Bu dünyanın ve insanlığın teminatı, barışının, kalkınmasının, huzurunun teminatı ideal sahibi, inançlı, inanç değerlerine sahip insanlardır” diyen Bakan Şahin, şöyle konuştu: 
\n
\n  
\n
\n “Tarihe baktığımızda, günümüzü takip ettiğimizde görüyoruz ki başta kendine, sonra çevresine zarar veren insan veya o insanların oluşturduğu örgütlerin ortak paydası, ortak özelliği inanç değerlerinden yoksulluğudur. Ya da safsata bir takım inanç manzumelerini, gerçek dışı inanç düsturlarını kendilerine hak inanç olarak benimsemiş yapılar olduğunu görürüz. İnsanın inançlı olması büyük önem taşımaktadır. Kişilerin inançları doğru temellere dayalı olarak doğru kaynaklardan ve doğru örneklerden edinmesi, yine o kadar önem ve değer taşımaktadır. Gençlerimiz için, çocuklarımız için yürütülen bu açık faaliyet, açık temas herkesin bilgisi, görgüsü dahilinde yürütülen çalışma doğru temellere, doğru kaynaklara, doğru örneklere göre yürütülen bir çalışmadır.”
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da bir kişi mantar toplarken kafasından vuruldu

1 Samsun'da bir kişi mantar toplarken kafasından vuruldu

10 Aralık Pazartesi Samsun hava durumu

2 10 Aralık Pazartesi Samsun hava durumu

Yılport Samsunspor'dan Antalya planı

3 Yılport Samsunspor'dan Antalya planı

Samsun'da Hürriyet Mahallesi Muhtarı'ndan acı haber

4 Samsun'da Hürriyet Mahallesi Muhtarı'ndan acı haber

7'den 70'e Samsunspor

5 7'den 70'e Samsunspor

Dananın kuyruğu Sakarya'da kopacak

6 Dananın kuyruğu Sakarya'da kopacak

Samsun'da torbacılar adliyede

7 Samsun'da torbacılar adliyede

Samsun'da hırsızlığın böylesi!

8 Samsun'da hırsızlığın böylesi!

Profesörlerden kritik uyarı

9 Profesörlerden kritik uyarı

Görenler şaştı kaldı! Korku filminden çıkmış gibi...

10 Görenler şaştı kaldı! Korku filminden çıkmış gibi...