Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

DYO nun ödüllü resimleri Samsun da

Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından geleneksel olarak gerçekleştirilen ve bu yıl 36. kez düzenlenen DYO Resim Yarışması nın ödül alan ve sergilenmeye değer bulunan eserleri Samsunlu sanatseverlerle buluştu

DYO nun ödüllü  resimleri Samsun da

1967 yılında başlayan ve 1993 yılından bu yana Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından 2 yılda bir düzenlenen DYO Resim Yarışması nın bu yıl 36 ncısı gerçekleştirildi. 47 yıl önce Ege Bölgesi sanatçıları ile başlayan ve yıllar içinde tüm Türkiye ye ulaşan bir etkinlik haline gelen DYO Resim Yarışması na bu yıl 992 sanatçı, bin 574 eserle rekor bir katılım gösterdi. Eserlerden 6 sı ödüle layık görülürken, 67 eser ise sergilenmeye değer bulundu. Ödül kazanan ve sergilenmeye değer bulunan eserler ise Yaşar Holding Kurumsal İlişkiler Koordinatörü Dilek Emil in ev sahipliğinde Samsun Atatürk Kültür Merkezi Devlet Güzel Sanatlar Galerisi nde sergilendi. 14 Mart a kadar açık kalacak serginin açılışına, Samsun Valisi İbrahim Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, OMÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Metin Eker, İl Kültür ve Turizm Müdürü Yüksel Ünal, Haber Medya Satış ve Pazarlama Direktörü Hülya Hacıoğlu, Altı Nokta Körler Derneği Samsun Şube Başkanı Aynur Yiğit, bazı kurum ve kuruluş temsilcileri ile sanatseverler katıldı.

REKOR KATILIM
Resim yarışması hakkında bilgi veren Yaşar Holding Kurumsal İlişkiler Koordinatörü Dilek Emil, “1967 yılından beri DYO Resim Sergisi’nin yarışmasını düzenliyoruz. Sergimiz Türkiye’yi geziyor. 1993 yılından bu yana Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından iki yılda bir düzenlenen yarışmanın bu yıl 36’ncısı gerçekleştirildi. 2014 yılında düzenlenen yarışmaya 992 sanatçı bin 574 eserle rekor bir katılım gösterdi. Yarışmaya bu yıl Türkiye dışından Meksika, Azerbaycan, Polonya’dan da katılım oldu. Yalçın Gökçebağ, Prof. Dr. Zahit Büyükişleyen, Prof. Dr. Cuma Ocaklı, Dr. Ümit Gezgin gibi seçici kurulun bulunduğu yarışmanın değerlendirmeleri İstanbul, Ankara, Adana ve İzmir’de yapıldı. Seçici kurul değerlendirmelerinin ardından 6 eser ödüle layık görülürken 67 eser de sergilenmeye değer bulundu. 36. DYO Resim Yarışması’nda ödül alan ve sergilenmeye değer bulunan eserler İstanbul, Eskişehir, İzmir ve Adana’nın ardından 14 Mart tarihine kadar Samsunlu sanatseverlerle buluşacak. Eserler Samsun’un ardından Şanlıurfa ve Ankara’da sergilenecek. Ayrıca yer darlığı nedeniyle sadece 43 eser getirebildik” dedi.

BAŞKAN YILMAZ KUTLADI 
Resim sanatının güzel sanatların insan ruhunu en güçlü bir şekilde dışa vuran sanatlardan biri olduğunu belirten Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Bu serginin Samsun da organize edilmiş olmasından dolayı Yaşar Holding in değerli yöneticilerine teşekkür ediyorum. Resim sanatı güzel sanatların insan ruhunu en güçlü bir şekilde dışa vuran sanatlardan bir tanesi. Samsunlu hemşehrilerimn bu sergiyi doyasıya izlesinler. Yaşar Holding i böylesi bir sosyal sorumluluk projesinde yer aldığı için tebrik ediyorum diye konuştu.

SAMSUN ZENGİNLİK KAZANDI
Samsun Valisi İbrahim Şahin ise, İnsanın yapamadığı şeylerle ilgili iç dünyasında gıpta vurma özelliği vardır. Ben de resim yapma yeteneğim olmadığı için bunları seyrederken bir taraftan da kıskandığımı vurgulamak isterim. Böyle bir güzellliği, sanat eserleri yumağını Samsun a kazandıran Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı na teşekkür ediyorum. Samsun kültürel anlamda çok büyük bir zenginlik kazandı dedi.

Ayşe KUŞCUEN ÇOK OKUNANLAR

Samsunda korkunç kaza 1 ölü 8 yaralı

1 Samsun'da korkunç kaza! 1 ölü 8 yaralı

Samsunspor Samsunspor Teknik Direktörü Özköylü Sözümü tuttum

2 Samsunspor: Samsunspor Teknik Direktörü Özköylü; 'Sözümü tuttum'

Samsunda alışveriş merkezinde kavga 1 ölü

3 Samsun'da alışveriş merkezinde kavga: 1 ölü

Samsun Haber Samsun merkezli fuhuş operasyonunda korkunç detay

4 Samsun Haber: Samsun merkezli fuhuş operasyonunda korkunç detay!

Samsun Haber Samsundaki AVM cinayetinde yeni gelişme

5 Samsun Haber: Samsun'daki AVM cinayetinde yeni gelişme!

Samsunspor Anı olarak söktüler

6 Samsunspor: Anı olarak söktüler

Samsun Haber Samsun Valiliğinden dolandırıcılık uyarısı

7 Samsun Haber: Samsun Valiliğinden 'dolandırıcılık' uyarısı

Samsun Haber Samsundaki kazada yaralananların isimleri tespit edildi

8 Samsun Haber: Samsun'daki kazada yaralananların isimleri tespit edildi

Zorlu Ortaokuluna muhteşem lansman

9 Zorlu Ortaokulu'na muhteşem lansman

Samsunun şansı

10 Samsun'un şansı...