Başkan Yılmaz: “Asarcık’ta Mabet Turizmi Gelişebilir”

Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, ilçede ahşap mimariye sahip camileriyle mabet turizminin gelişebileceğini söyledi.

Başkan Yılmaz: “Asarcık’ta Mabet Turizmi Gelişebilir”

Samsun ve Çevresi Turizm Alt Yapı Birliği (SAMTAB) Asarcık Turizm Eylem Planı toplantısı yapıldı.

İlçede bir kır kahvehanesinde yapılan toplantıda Asarcık’ın turizm potansiyelleri hakkında değerlendirmede bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, ilçede ahşap mimariye sahip camileriyle mabet turizminin gelişebileceğini söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ın başkanlık ettiği toplantıya Samsun Valisi İbrahim Şahin, Asarcık Kaymakamı Hicabi Aytemur, Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Turan Çakır, AK Parti Meclis Grup Başkan Vekili Nihat Soğuk, Genel Sekreter Yardımcısı Sefer Arlı, Asarcık Belediye Başkanı Şerif Kılağuz, belediye meclis üyeleri, birlik üyeleri ile sivil toplum örgütü temsilcileri katıldı.

Diğer ilçelerde olduğu gibi 2 yıllık turizm aksiyon planını Asarcık’ta da hazırlayacaklarını ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, artık çok konuşup az iş yapmak yerine az konuşup çok iş yapmak istediklerini kaydetti. Başkan Yılmaz, Asarcık’ta az da olsa özgün ve kısa sürede bitirilebilecek işleri konuşup bitirdiğimiz işleri de arkada bırakarak ilerlemenin daha doğru olacağını düşünüyoruz. Önümüzdeki 2017 senesine kadar aksiyon planı önümüze koyalım, bunları da konuşalım ve kararlaştıralım istiyoruz. Bunları da bir daha konuşmayalım. Bitirdikten sonra yeni şeyler konuşalım. Kararlaştırdıklarımızı da bitirmeden başka şeylerden söz etmeyelim. Aksi halde kimseye bir şey anlatamayız dedi.

İlçede adını hemen koyabilecek 5-6 tane turizm yatırımını hemen belirleyip 2 sene içinde yapıp hayata geçireceklerini ifade eden Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, Başka ilçelerde olmayan, Asarcık’a özel olacak turistik değerleri öne çıkarmalıyız. İnanç turizmine dönük, köylerimizdeki ahşap camilerimiz ziyaret sebebi olabilir. Bizim köylerimizde hakikaten ahşap örnekler var. Asarcık’ın yakınında olanları seçerek, bunları gelip ziyaret edilebilen görülmeye değer mabetler adı altında sergileyerek Asarcık’ı turizm potansiyeli haline getirebiliriz. Buna başka ilçelerde de var ama Asarcık’taki başka der, başka donanımlarla da süsleriz. Böyle özgün ürünler ortaya koyabiliriz diye konuştu.

Asarcık’ta ilk etapta günü birlik turizmin gelişebileceğinin altını çizen Başkan Yılmaz, Gelecekleri burada yatırmak şuan için çok rantabl değil. İnsanlar buraya günübirlik gelmeli. Akşam kalabilecek alt yapıyı yapmalıyız ama bunda çok acele etmemeliyiz. Burası nasıl çabuk gelinip görülebilecek bir yer olursa o kadar fazla insanı buraya getirebiliriz. Bugün biran önce Asarcık’ta yapacağımız turizm yatırımlarını belirleyip, hemen projelendirerek, hayata geçirmeliyiz şeklinde konuştu.

BaşkanEN ÇOK OKUNANLAR

Samaras: 'Önümüze bakmalıyız'

1 Samaras: 'Önümüze bakmalıyız'

Toplumda karşılık bulmak...

2 Toplumda karşılık bulmak...

Otobüs şarampole devrildi: 4 ölü, çok sayıda yaralı

3 Otobüs şarampole devrildi: 4 ölü, çok sayıda yaralı

Güç depoladılar

4 Güç depoladılar

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Malatya'da kanaat önderleriyle bir araya geldi

5 Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Malatya'da kanaat önderleriyle bir araya geldi

Eskişehir'de silahlı saldırı gerçekleştiren şüpheli yakalandı

6 Eskişehir'de silahlı saldırı gerçekleştiren şüpheli yakalandı

Bakırköy'de kaza; 1'i ağır 3 yaralı

7 Bakırköy'de kaza; 1'i ağır 3 yaralı

Kontrolden çıkan otobüs eve girdi

8 Kontrolden çıkan otobüs eve girdi

Şoför kalp krizi geçirdi, otobüs şarampole devrildi: 4 ölü, 34 yaralı

9 Şoför kalp krizi geçirdi, otobüs şarampole devrildi: 4 ölü, 34 yaralı

Hırsız dolmuşta görüntülendi evinde yakalandı

10 Hırsız dolmuşta görüntülendi evinde yakalandı