Kayyuma kalan yönetime mahkeme yolu

Samsun İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği nin 4. Olağan Genel Kurulu nda 3 aday arasından Ahmet Haşim Baki Başkan seçilirken, kayyuma kalan yönetimin de yargılanmasına delegeler onay verdi

Kayyuma kalan yönetime mahkeme yolu

Samsun İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği nin 4. Olağan Genel Kurulu, Canik Belediyesi Hasan Doğan Spor Salonu nda  yapıldı. Önceki genel kurulda ve yönetimin kayyuma kalması nedeniyle polis olası gerginlik ihtimaline karşı salon içerisinde ve dışında geniş güvenlik önlemi aldı. Delegeler, polis tarafından salona girmeden önce didik didik arandı. Seçimler öncesi gündem maddeleri tek tek oylandı. Gündemin en dikkat çekici maddesi ise kayyuma tarafından görevden alınan yönetim kurulu hakkındaki oylama oldu. Delegeler, kayyum tarafından görevden alınan başkan ve yönetim kurulu üyelerinin yargılanmasını oy çokluğu ile kabul etti.

ADAYLAR KONUŞTU
İlk olarak kürsüye Kayyum Başkanı Habip Muruz çıkarak, bundan sonaki yönetime başarılar diledi. Daha sonra Başkan adayları çıkarak konuştu. İlk konuşmayı Ahmet Haşim Baki yaptı. Baki, Aylardır, sektörümüzle ilgili neler yapabileçceğimizi konuştuk. Plrojeler ve planlar hazırladık. Göreve ggelir gelmez bu projeleremizi hayata geçirmeye başlayacağız. karşınızda sizi dinleyen ve anlayan bir yönetim olacak dedi. 

Yeşil liste ile seçime giren grup adına konuşan Hüseyin Gümüş ise, Kardeşler birilği olarak yönetime talibiz. Bizler kardeşleri birilği yönetim kurulu olarak delegelerimiz hiç aklımızdan çıkmayacaktır diyerek yanında getirdiği, Kur an-ı Kerim, ekmek, Türk bayrağını ve yüzüğüne el basarak doğruluk için çalışacaklarına yemin etti.  Beyaz liste ile seçime giren Zekeriya Şen de Kendim yetişriciyim. Yönetime geldiğimiz zaman birliğimiz üyeleri tüm imkanlardan faydalanacaktır. Üyelerilemizin her türlü ihtiyacını karşılamak için çalışacağız dedi. Konuşmaların ardından kayyum tarafından görevden alınan eski Başkan Ahmet Aydoğdu, kürsüye çıkarak konuşma yaptı. Aydoğdu, yapılan bütün harcamaların üsülüne uygun olduğunu ve yanlış birşey yapmadığını, yönetmeliğe uygun olduğunu iddia etti.

BAKİ KAZANDI
Zaman zaman gergin anların yaşandığı seçimde, bin 468 delegeden 874 ü genel kurula katılarak oy kullandı. Adaylardan, Ahmet Haşim Baki 502, yeşil liste ile yarışan kardeşler grubu 329, Zekeriya Şen ise 134 oy aldı. Ahmet Haşim Baki Başkanlığı ndaki yeni yönetim kurulu ise şu isimlerden oluştu: Osman Alagöz, İmdat demir, Recep Dürlü, M. Selim Özaydın, Mevlüt Ceylan Yaşar Turhanlı.

Bayram OKEN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'da personele 1 ay maaş

1 Samsunspor'da personele 1 ay maaş

Karaman'da FETÖ/PDY operasyonunda 2 asker tutuklandı

2 Karaman'da FETÖ/PDY operasyonunda 2 asker tutuklandı

Freni boşalan otomobil yatak odasına girdi

3 Freni boşalan otomobil yatak odasına girdi

Konya'da benzinlik yazıhanesinde çıkan yangın korkuttu

4 Konya'da benzinlik yazıhanesinde çıkan yangın korkuttu

Diyarbakır'da otomobil şarampole yuvarlandı: 6 yaralı

5 Diyarbakır'da otomobil şarampole yuvarlandı: 6 yaralı

Samsunspor'da çekiliş tarihi 30 Haziran

6 Samsunspor'da çekiliş tarihi 30 Haziran

Çalınacak şeyler...

7 Çalınacak şeyler...

Gözler Beşir'de

8 Gözler Beşir'de

Kars'ta, alev alan trafo bomba gibi patladı

9 Kars'ta, alev alan trafo bomba gibi patladı

Galibiyet hazırlığı

10 Galibiyet hazırlığı