Eğitime Yeni imzası

AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet Yeni ve eşi Emine Yeni adına yapılacak olan 32 derslikli Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin imza töreni Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce nin katılımıyla yapıldı.

Eğitime Yeni imzası

AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet Yeni ve eşi Emine Yeni adına yapılacak olan 32 derslikli Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin imza töreni Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce nin katılımıyla yapıldı.  Milletvekili Ahmet Yeni, Ben ve ailem için mutlu bir gün bugün dedi

AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet Yeni ve eşi Emine Yeni ismini taşıyacak 32 derslikli, bin öğrenci kapasiteli Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi nin protokolü törenle imzalandı. Kur an-ı Kerim okunmasının ardından başlayan törende konuşan Güllüce, yapımına başlanacak imam hatip lisesinin hayırlı uğurlu olması temennisinde bulundu. 

SİZ ÖĞRENCİLER ŞANSLISINIZ
Türkiye’de münevver insan problemi ve eksikliğinin yaşandığını söyleyen Güllüce, “Siz öğrenciler şanslısınız. Babalarımız zamanında ‘biz ölümden çok zulümler gördük’ diye şiirler yazılırdı. Bizim de çocuklarımız çok falaka yediler, çok cop yediler, çok karakolda kaldılar, çok azap çektiler. Sizin gibi oturup o kıyafetleriyle okuyamadılar. Bir kuşak kaybettik. Zaten her 10-15 senede bir afetle muhatap oluyoruz. 12 Eylül’de Türkiye’nin en güzel insanları, ama sağcısı, ama solcusu çocuklarımızı, gençlerimizi kaybettik. Sonra 1971’de ve 28 Şubat gibi benzeri olaylar oldu. 2 gün sonra Kadınlar Günü’nü kutlayacağız. Ama zamanında ‘kızlarımız okumasın’ diye ne çabalar harcandı. Gençler o günleri televizyonlardan bir seyredin. O yıllar acılar yıllarıydı, dramdı. Benim bildiğim ocağı sönen, hayatı kararan, hayata küsmüş, onlarca, yüzlerce insan biliyorum. O dönemin zulmüne uğramış dönemleri yaşadık. Buna benim çocuklarım da dahil. Fakat siz şanslısınız. Kader sizlere güldü. Bizim babalarımız bizlerden daha az kısmetliydi. Biz onlardan daha kısmetliyiz, sizler de bizden kısmetlisiniz. Bizim çocuklarımızdan da kısmetlisiniz. Artık Türkiye’de özgürlük var. Kim ne giymek istiyorsa, kim nasıl okumak istiyorsa, hangi kıyafetle okuyacaksa okusun kardeşim. Ne olacak, yani sen böyle okumayla bu ülkeye ne zararın olurdu. Artık özgür bir ülkede yaşıyorsunuz” dedi.

İHL LERE ÖVGÜ
Samsun Valisi İbrahim Şahin de imam hatip liselerine övgüler yağdırarak, Eğitim sistemimizde başka ülkelerinde olmayan, bize özgü ve gerçekten mükemmel çalışan imam hatip liselerinin yapılmasıdır. Vergiden, bütçeden imam hatip liselerine devletin para aktarması daha çok yeni, hep vatandaşlarımız tarafından yapılmaktadır. Bu da bir örnektir. Eğitim olmazsa olmazımızdır. Samsun da okullaşma anlamında çok ciddi sorunumuz yok. İlkokulda yüzde yüzde 100, ortaokulda yüzde 98 liselerde yüzde 93 lerdedir. Çok küçük dokunuşla bu da çözülecektir. Eğitim camiamısın üzerine düşen görevler var. Eğitimde 36 sıradayız. 3 yıl içinde Samsun daki eğitimin en iyi ilk 10 arasına girmeyi hedef koyduk. Bunu veliler, öğrenciler ve öğretmenlerimizle başaracağız. Ahmet Yeni Bey ve ailesinin eğitime yaptıkları katkıdan dolayı kendilerini kutluyorum diye konuştu.

MUTLU BİR GÜN
AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet Yeni ise şunları söyledi: Ben ve ailem için mutlu bir gün bugün. Okulun sahasında yerimizi bulduk. Gece gündüz çalışarak zor şartlarda resmi formaliteleri kendim milletvekili ollmasaydım nasıl biterebilirdik diye düşündüm. İşin bürokratik ayağı gerçekten zor. Gece gündüz çalışarak eğitim öğretime açtık. Mevcut bina, çürük ve sıkıntılı. Eşimle görüştüm, çocuklarıma mesaj attım, kanaatlerini belirtmeleri istedim. Her biri bir dakika içerisinde mesaj gönderdiler. Çocuklarımızın mesajları bizi heyecanlandırdı. Cenabı hakka şükrederek yola çıktık. Bunu Büyükşehir Belediye Başkanımız Yusuf Ziya Yılmaz Bey, Cemal Yeşilyurt Bey ile Adnan Ölmez Bey ile paylaştım. Ben yola çıkarsam arkamda olurmusunuz? diye sordum. Bir yola çıktık 1 yıl içerisinde bitirmeyi planlıyoruz. 25 yıl önce eşimle İstanbul da müşterek aldığımız arsayı satarak bu yola çıktık. Herkese teşekkür ediyorum. Büyüklerimiz arkadaşlarım, sen yola çık, biz arkandayız dediler. Kısa sürede yavrularmızı bu binada eğitim öğretim yapmalarını sağlayacağız. Yavrularamız inşallah buradan başarılar çıkartırlar. Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, kızlarımızın yüzüklerini de taktı. Bunda da birlikte olduk.  

SAYFI DEĞER DUYGU
Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz da, Allah razı olsun, Allah niyetlerini kabul etsin. Yıllardır Büyükşehir Belediye Başkanı olarak özellikle hayır işlerinde, bir takım konularda, bazı hayır hasanet işlerinde vekalet konusunda bana gelen çok insan oluyor. Bu beni çok duygulandırıyor. Eğitime 100 de yüz destek kampanyasıyla ilgili bir iş değil. Bu tamamen Ahmet Beyin ailesinin, sahip olduğu değerleri bir kenara koyup, onunla hayır işlerine yönelik olan bu duyguyu saygıdeğer bir duygu olarak görüyorum dedi.

PROTOKOL İMZALANDI 
Konuşmaların ardından Vali Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz, AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet Yeni ve eşi Emine Yeni ile İl Milli Eğitim Müdürü Aytekin Girgin arasında Emine Yeni-Ahmet Yeni Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi yapımı protokolü imzalandı. Törene ayrıca AK Parti Samsun Milletvekili Cemal Yılmaz Demir, CHP Samsun Milletvekili İhsan Kalkavan, kaymakamlar, ilçe belediye başkanları, AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, Borsan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ölmez, Borsan Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Şenocak, Haber Medya Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Necdet Uzun ile kamu kurum, kuruluş temsilcileri ve öğrenciler katıldı.

Bayram OKEN ÇOK OKUNANLAR

Göçükte kalan işçilerle ilgili mutlu haberi Vali açıkladı

1 Göçükte kalan işçilerle ilgili mutlu haberi Vali açıkladı

Madendeki göçükte kurtarma çalışmaları sürüyor

2 Madendeki göçükte kurtarma çalışmaları sürüyor

Düzce'de tır sürücüsü, 3 otomobil ve 1 kamyona çarptı vatandaşlar deprem zannett

3 Düzce'de tır sürücüsü, 3 otomobil ve 1 kamyona çarptı vatandaşlar deprem zannett

Canlı yayın yaptığı esnada şarampole uçtu

4 Canlı yayın yaptığı esnada şarampole uçtu

Göçükten yaralı kurtuldu, o anları anlattı

5 Göçükten yaralı kurtuldu, o anları anlattı

7 saat sonra madendeki göçükten sağ çıktılar

6 7 saat sonra madendeki göçükten sağ çıktılar

Konya'da Galatasaray 21. şampiyonluğunu kutladı

7 Konya'da Galatasaray 21. şampiyonluğunu kutladı

İstanbul'da Narkotik operasyonu; 2 gözaltı

8 İstanbul'da Narkotik operasyonu; 2 gözaltı

Fenerbahçeli oyuncu İsmail Köybaşı hem tatil yapıyor hem de antrenman

9 Fenerbahçeli oyuncu İsmail Köybaşı hem tatil yapıyor hem de antrenman

Kovalama sonucu yakalanan araçtan 4 kilo esrar çıktı

10 Kovalama sonucu yakalanan araçtan 4 kilo esrar çıktı