İntiharı polis önledi

Samsun da girdiği bunalım sonucu 6 katlı bir inşaatın çatısına çıkarak intihar girişiminde bulunan 2 çocuk babası H.G., polisin yaklaşık bir saat süren çabası sonucu binadan indirildi

İntiharı polis önledi

Samsun u İlkadım İlçesi Kılıçdede Mahallesi nde bir süre önce borçları nedeniyle iflas eden ve bu nedenle eşinin tutuklandığını öne süren 2 çocuk babası 49 yaşındaki H.G., girdiği bunalım sonucu yeni Adalet Sarayı karşısındaki 6 katlı bir inşaatın çatısına çıkarak intihara kalkıştı. 

OTOMOBİL BAŞINA DERT AÇTI
Olay yerine gelen polis ekiplerinin ikna etmeye çalıştığı H.G., satın aldığı bir otomobil yüzünden başına gelmeyen kalmadığını öne sürdü. Otomobili 7 bin liraya almak için anlaştığını, 5 bin lirasını verdiğini ancak motorunda arıza çıktığı için 7 bin lira masraf yapınca geri kalan 2 bin lirayı vermediğini ifade eden H. G., araç sahibinin bu yüzden park halindeki otomobili çekici ile çektirip el koyduğunu iddia etti. 

POLİS GÜÇLÜKLE İKNA ETTİ
Bu sırada olay yerine sevk edilen Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri, H. G. nin aşağı atlama ihtimaline karşı hava yatağı açtı. Samsun Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Bürosu ekipleri ile İlkadım İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri de çatıya çıkarak 
H.G. yi ikna etmeye çalıştı. Polisin yaklaşık 1 saat süren ikna çabaları sonucu H.G. binadan indirilerek, ifadesi alınmak üzere Gazi Polis Merkezi ne götürüldü.

Mert Volkan GÜNEN ÇOK OKUNANLAR