Mavi Marmara tekbirlerle karşılandı

Filistin e yardım götürürken uluslararası sularda İsrail in saldırısına uğrayan Mavi Marmara Gemisi, 10 kişinin şehit olduğu saldırıdan 5 yıl sonra insanlık ve özgürlük için Samsun a geldi. Mavi Marmara yı limanda binlerce Samsunlu tekbirlerle karşıladı

Mavi Marmara tekbirlerle karşılandı

Mavi Marmara Gemisi, Canik Belediyesi nin organizasyonuyla insanlık ve özgürlük için yeniden yola çıktı ve kurtuluş mücadelesinin başlangıç şehri Samsun a geldi. Samsun da binlerce vatandaş tarafından tekbirlerle karşılanan gemi, Samsunlular a kapılarını açarken, duygusal anlara neden oldu. Unutulan değerleri canlandırmak, gençlere milli ve manevi değerleri daha iyi benimsetmek ve mazlum coğrafyalarda yaşanan insan hakları ihlallerine dünyanın dikkatini çekmek amacıyla böyle anlamlı bir organizasyona imza attıklarını belirten Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Samsun, Mavi Marmara Gemisi ve Çanakkale gibi üç değerin 18 Mart gibi anlamlı bir günde buluşuyor olması bizim için onurdur dedi.

SAMSUN A DEMİR ATTI
Samsunport Sanayi Rıhtımı na demir atan Mavi Marmara Gemisi için düzenlenen program, Ammar Acarlıoğlu ve Grup Yürüyüş Solisti Mehmet Ali Aslan ın verdiği konserle başladı. Daha sonra ise Mavi Marmara Gemisi, Kur an-ı Kerim tilaveti eşliğinde ve tekbir sesleri arasında limana yaklaştı. İsrail in saldırısı sırasında şehit düşen 10 Türk vatandaşının isimlerinin tek tek okunduğu programda daha sonra Mavi Marmara Gemisi kapılarını vatandaşlara açtı. Duygusal anların yaşandığı etkinlikte ayrıca Mazlum Coğrafyalar Müzesi nin açılışı Canik Belediye Başkanı Osman Genç ve İHH İnsanı Yardım Vakfı Genel Başkanı Bülent Yıldırım tarafından gerçekleştirildi. 

İNSANLIK VİCDANININ SEMBOLÜ
Canik Belediyesi olarak milli ve manevi değerlerine sahip çıkan bir gençlik meydana getirilmesi için canla başla çalıştıklarını ifade eden Başkan Osman Genç, İnsan topluluğunu millet yapan, onları ortak hedeflerde bir araya getiren en önemli unsur değerleridir. Canik Belediyesi olarak insanlık vicdanının sembolü olan Mavi Marmara Gemisi ni ağırlıyor olmaktan onur duyuyoruz. 16 Mart 2015 tarihinde Samsun dan yola çıkacak olan Mavi Marmara Gemisi, kutsal bir inancın müdafaasının tezahürü olduğuna inandığımız Çanakkale Zaferimizin 100. yılı olan 18 Mart’ta Çanakkale’de olacak ve gençlerimiz şehitlerimiz ile buluşacak. Bu yıl Çanakkale ziyaretimizi farklı bir şekilde yapacak olmanın heyecanı içerisindeyiz dedi.

16 MART TA YOLA ÇIKACAK
İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Bülent Yıldırım da, Mavi Marmara sonrası bizi yıkmaya çalıştılar, ama halkımız sahip çıktı. Siyonizm bir virüstür ve yıkılacaktır. İHH sadece İsrail için değil, bütün zalimler için tehdittir, tehdit olmaya da devam edecektir. Ancak biz gücümüzü halktan alıyoruz. Siyonizmle savaşmaya devam edeceğiz diye konuştu. 

Mavi Marmara Gemisi, Samsun da kalacağı 16 Mart a kadar çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapacak. 



EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'da yıkım!

1 Samsunspor'da yıkım!

Samsunspor - Denizlispor maçı canlı anlatım

2 Samsunspor - Denizlispor maçı canlı anlatım

Samsunspor maçından sonra taraftarlar birbirine girdi

3 Samsunspor maçından sonra taraftarlar birbirine girdi

Haberaks TV canlı yayınlayacak

4 Haberaks TV canlı yayınlayacak

Samsun'da şafak operasyonu, çok sayıda gözaltı...

5 Samsun'da şafak operasyonu, çok sayıda gözaltı...

Samsunlular Dernek Başkanı'nın oğlu silahla yaralandı

6 Samsunlular Dernek Başkanı'nın oğlu silahla yaralandı

Samsunpor'a çılgın prim...

7 Samsunpor'a çılgın prim...

Samsun'a yeni hastane

8 Samsun'a yeni hastane

15 CHP milletvekili İyi Parti'ye geçiyor! İşte o isimler

9 15 CHP milletvekili İyi Parti'ye geçiyor! İşte o isimler

8 puanımız çalındı

10 8 puanımız çalındı