Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Kadınlar Günü ne buruk girdi

24 Ağustos 2014 tarihinde eşi ve 3 kızını Botan Çayı nda kaybeden Kerime Parlaküşer, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nde bir kız çocuğu dünyaya getirmesine rağmen sevinemedi.

Kadınlar Günü ne buruk girdi

6 ay önce Siirt in Botan Çayı nda serinlemek için suya giren eşi Osman Parlaküşer ve kızları Sema, Şevval ve Betül Parlaküşer i kaybeden anne Kerime Parlaküşer, buruk bir sevinç yaşıyor. Parlaküşer, Siirt Özel Medlife Hastanesi nde dün bir kız çocuğu dünyaya getirdi. Parlaküşen, kendisini ziyaret eden AK Parti Kadın Kolları Başkanı Nurten Temiz ve bir grup kadının kendisine karanfil vermesi karşısında duygulu anlar yaşadı. Bebeği kucaklayan Nurten Temiz, ailenin hem acısına hem de sevincine ortak olmak için böylesi anlamlı bir günde Osman Parlaküşer in ailesini ziyaret ettiklerini söyledi. Temiz, AK Parti Kadın Kolları olarak ilimizde hastanede yatan kadınları ziyaret ederek onların günlerini kutladık. Botan Çayı nda boğulan Osman Parlaküşer in bugün dünyaya gelen bir bebeği oldu. Ailesini ziyaret ederek sevinçlerine ortak olduk. Bebeğin adı Firdevs olacak. Adıyla yaşasın. Ahlak dini olan İslamiyet, Peygamber Efendimizin ümmeti olarak soyunun bir kızdan gelmesi nedeniyle, kadınlara uzanan bu zulmü haksızlığı esefle kınıyorum. Bu nedenden dolayı gerçek huzurun İslam da olduğu ve İslamiyet ile bağdaşırsaki, veda hutbesinde Peygamber Efendimiz, Kadınlar sizlere Allah ın emanetidir, onlara iyi bakın diye buyurmuş. Bu amaçla tüm kadınlar gününü kutluyorum dedi.
Osman Parlaküşer in annesi Halise Parlaküşer ise ziyarete gelen konukların kendilerine karanfil vermesi nedeniyle gözyaşlarına hakim olamadı. EN ÇOK OKUNANLAR

4 bomba idmanda

1 4 bomba idmanda

Acı tablo açıklandı

2 Acı tablo açıklandı

1-2 isim daha

3 1-2 isim daha

Fındıktaki asıl sorun

4 Fındıktaki asıl sorun!..

Taraftarlardan Samsunspora kara gün bestesi

5 Taraftarlardan Samsunspor'a 'kara gün' bestesi

76 sanıklı FETÖ davası 7 Martta başlıyor

6 76 sanıklı FETÖ davası 7 Mart'ta başlıyor

60 günü dolu dolu geçirmeliyiz

7 60 günü dolu dolu geçirmeliyiz

 54 ilde dev FETÖ operasyonu

8 54 ilde dev FETÖ operasyonu

Tarihi mekanda moral yemeği

9 Tarihi mekanda moral yemeği

Suriyeli öğretmenden mesaj var Provokasyonlara dikkat

10 Suriyeli öğretmenden mesaj var: 'Provokasyonlara dikkat'